Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kcal-t vigyek be egy...

Mennyi kcal-t vigyek be egy nap, hogy biztosan ne izomból fogyjak, hanem zsírból?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, a zsíromból szeretnék veszíteni és közbe tornászok szóval valamennyi izmot is felszedni, magyarul formásodni. 157 cm magas vagyok és 56 kg. A testzsírom 28%. Eddig is sok zöldséget ettem, de már 3 hónapja nem eszek fehér lisztet, magas zsír és cukor tartalmú ételeket. Hanem sok zöldséget, fehér húst, sovány sajtot/túrót, korpovit kekszet, ch szegény rozskenyeret (nagyon ritkán), zabkását és naponta max. 1 almát. Edzés után mindig megeszek egy joghurtot ami 14 g gyors felszívódású ch. A napi ch bevitelem eddig 900-1200-ig volt kb. És most mondták nem rég nekem,hogy szerintük én izomból fogyok, meg, hogy ez kevés. De nem szoktam éhes lenni, mert mindig megiszok az étkezések mellé 0,5-1 l vizet vagy citromos teát. Rendszeresen edzek heti 3 súlyzós edzés, 3 kardió, 4 aerob, 1 kosáredzés, heti 1-3 óra lovaglás és ilyen 30 napos kihívásokat csinálok minden nap. Kb. ezeket kell rólam tudni, szerintetek? Mit tanácsoltok? Ja és légyszíves a kommentek ne arról szóljanak, hogy minek fogyókúrázom, meg hogy túl fiatal vagyok...

Köszi a válaszokat :)



2016. máj. 28. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Napi bevitel testsúly kg-ként:

Fehérje 1.5-2 g

Szénhidrát 1.5-2 g

Zsír két-három evőkanál lenmagolaj.

2016. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 2-3 evőkanál lenmagolaj természetesen egész napra összesen, nem testsúly kg-ként. :-)
2016. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kcal nincs megszabva?
2016. máj. 28. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:
A fehérje, szénhidrát grammja 4 kcal, a zsírré 9. Ebből ki tudod számolni, mennyi a kalóriabeviteled.
2016. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2016. máj. 28. 18:22
 6/8 A kérdező kommentje:
56-szor 2 az 112, és ha ezt megszorzom 4-el akkor 448-at kapok. Tehát a 900-1000 kcal egyáltalán nem kevés nekem. Akkor megnyugodtam. Ja és, ha majd elérem az álom súlyomat akkor sem szeretném befejezni ezt az életmódot, mert sokkal tisztábbnak és erősebbnek érzem magam, az meg már csak hab a tortán, hogy ha tükörbe nézek büszke vagyok magamra. :)
2016. máj. 28. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyes. :-)
2016. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy koplalás neked, lehet, hogy nem, ezt nem tudhatjuk. Ha túl gyorsan fogysz, akkor izomból is megy és koplalsz. Ennyi mozgás mellett nagy esélyt adok annak, hogy koplalsz, de elég kicsi is vagy, s tuti van, akinek igen takarékos az anyagcseréje, így biztos azért nem vagyok benne. Én kicsit nagyobb vagyok nálad, nekem 1200 kcal tuti koplalás akkor is, ha nem moccanok, ki is készülök tőle, de nekem nem lassú az anyagcserém.


Az, hogy éhes vagy-e, semmit nem számít, van, aki akkor sem éhes, ha 3 napig nem eszik.


A fehérjebevitel a legfontosabb az izombontás minimalizálásánál, persze a kalóriadeficit mértéke is, de míg nagy deficitnél esélyes, hogy jobban bomlik az izom, túl kevés fehérjénél elkerülhetetlen.

2016. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!