Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázni szeretnék....

Fogyókúrázni szeretnék. Valaki tud vmilyen jó oldalt? Vagy ha vki tud jó tippeket ide is leírhatja.

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

ne fáraszd magad a sok infóval, nagyon egyszerű a feladat -

teljesen fehérliszt,fehércukor mentesen kell hosszabb távon étkezni.


tehát legalább 20 napig ki kell tartani ebben (azért 20 nap, mert a kevesebb idő alatt leadott kilók hamar visszajönnek, illetve mondják, a szokások kialakításához és rögzítéséhez is idő kell. meg aztán a látványos eredmény is kábé ennyi idő) :)


a finomliszt a lényeg, vagyis rozsliszt, teljes kiőrlésű liszt az fogyasztható (vagyis ilyen kenyér, vagy főzni való tészta fogyasztható, de érdemes otthon készíteni ezeket, mert akkor tényleg 100% rozs vagy teljeskiőrlésű lisztből van, mert a boltiban ezek nyomokban vannak csak) - vagy pedig marad a bolti "rozsos" vagy "TK" kenyér, de akkor csak nagyon iciripiciri mennyiség fér bele.

(a teljes kiőrlésű tésztát én LIDL, TESCO-ban veszem, a sima tésztához képest 1-200ft-tal drágább, szóval nem vágja az embert földhöz ez a váltás)


a cukor elég alattomos dolog. ott van mindenben. MINDIG NÉZD az összetevőt. van, amiben brutális mennyiségben van, ez a csoki, a cukorka, de pl. almalében is ott lapul karamell formájában, sőt, a gyümölcsjoghurtban annyi van, hogy kábé mintha ennéd nagy evőkanállal a kristálycukrot, mikor egy kispohárral befalsz belőle.

szóval nem csak a cukorrépából készült cukor a kerülendő, hanem a gyümölcsből "kidolgozott" FRUKTÓZ és szerintem a barna színű, vagy nádcukornak nevezett cukor is pont olyan rossz, mint a cukorrépából készült. és sajna a MÉZ is tiltott, bár szerintem egy nátha alkalmával feloldozást nyer a tiltás.


szóval nem kell tervezgetni a napi menüt, számolgatni a kalóriákat, egyszerűen nem kell megvenni a közértben a lisztes és cukros dolgokat. így végül ezzel a rostával eljutsz a diétás kajákhoz...


+ saját tapasztalataim:

tábla csoki helyett sajt legyen a nasi (vegyél 7 deka sajtot, és ha csoki-ehetnéked van, akkor azt edd)

vagy ha energia kell, és azért kívánod a csokit, édesítős tejeskávét kell inni! (este akár koffeinmenteset is)

nem kötelező reggelizni, tévhit, hogy hiba kihagyni. nem fog leállni az anyagcsere, ha reggelire csak egy kis tejet iszol, vagy csak bekapsz egy almát, és délig nincs más.

este 6 után is lehet enni, sőt este 10-kor is, csak ha nagyon bekajálsz, akkor rosszul fogsz aludni, és másnap fáradt vagy, és aki fáradt, az az energiát a kajából akarja megszerezni, ezért este már csak könnyű falatok, és ágyba bújás előtt max. 1 órával!

mindig legyen a kezed ügyében egy egy literes flakon, csapvízzel teli, és igyál belőle sokszor. (napi 2 liter tiszta víz kellene hogy fogyjon + a többi folyadék - pl. leves, vagy a görögdinnyéből kinyert folyadék)


én mindig akkor fogytam a legtöbbet, ha legalább 20 napig csináltam. eleinte leugrik 1 kiló, de az csak salakanyag, víz. aztán ha csinálod, akkor észre fogod venni, hogy ha meg is torpan a fogyás, egyszer csak olvadnak a kilók.


egy fogyókúra csakis hosszú távon működik, NINCSENEK VILLÁMKÚRA SIKEREK. nincsenek! nincs titok. CUKOR ÉS LISZT az, ami hizlal.

(ehetsz szalonnát, ha ez érdekel, de nem fog jól esni puha kenyér nélkül egy oldal szalonna. meg aztán ha a cukor nem befolyásolja majd az érzékeidet, nem is szalonnát akarsz majd enni, hanem egy jó kis almát, vagy sárgarépát, esetleg húslevesre vágysz majd) :)

2016. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2016. júl. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!