Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás különösebb edzés...

Fogyás különösebb edzés nélkül? (lent)

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, kb. 170 cm magas, 65 kg. Nem vagyok egy hűdenagy dagadt hörcsög, de legalább 5-6 kg-t le szeretnék adni. Lehetséges ez aerob edzés nélkül (futás, biciklizés, stb)? Erre nem lenne sok lehetőségem, ezért szeretnék otthoni módszerekkel fogyni, gyakorlatokkal például. Az étrendemet a nyár eleje óta visszafogtam egy kicsit, nem eszem semmi szemetet, üdítőket sem iszom, fogytam is másfél hónap alatt 4,5 kg-t. Tehát még legalább egy ennyit szeretnék, úgyhogy a fent említetteket figyelembe véve, jó lenne ha tudnátok tanácsokat adni.

Köszi. :)



2016. aug. 11. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Séta. Napi 40 perc. Hidd el, nagyon jól eső, és sokat ér, ha mindennap csinálod.

Otthon a kínosabb területnél 100 db gyakorlat (hasprés, felülés...), a kevésbé rossz részeknél 50 db gyakorlat, nem sok, de napi szinten csinálva, hamar látványos eredménnyel jár.

Illetve ha izmosabb szeretnél lenni, akkor nézegess a neten videókat.

Egyébként szerintem bőven elég 4-5 kiló fogyás, hidd el sokkal jobban bejön ha egy fiú nem vékony, hanem átlagos, némi izommal.

2016. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hasedző gyakorlatokat elkezdtem csinálni napi szinten, viszont valahol azt olvastam, hogy ezek inkább az izmot edzik, de nem hatásos zsírégetők. Mindenesetre ezeket folytatni fogom. Köszönöm a válaszodat. :)
2016. aug. 11. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Igen, tényleg az izmodat fejlesztik. Vagyis: ami a testeden zsír, az átfog alakulni izommá, ami lehet, hogy súlyban nem jelent nagy különbséget, de ha tükörbe nézel akkor látni fogod. Érdemes csinálni ezért minden -2 kilónál egy képet, hogy lásd a fejlődést.
2016. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor a hasedzést napi szinten folytatom, viszont kíváncsi lennék hogy ez elég otthoni edzésnek, vagy más testterületeket is jobban meg kell mozgatni? Ehhez milyen gyakorlatok lesznek megfelelők?

Köszönöm. :)

2016. aug. 11. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

"ami a testeden zsír, az átfog alakulni izommá,"


A bőre meg csonttá!

Lényeg a lényeg, a szövetek nem alakulnak át egymásba, a hasizom fejlesztése tényleg növeli lassan az izom térfogatát is, de a zsír marad, mivel az edzése nem túl energiaigényes.

2016. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hármas válaszoló teljesen el van tájolva... Ne csinálj mindennap has edzéseket teljesen felesleges. Egy héten kettő elég mert ha nincs a hasadon zsír akkor alapból látszani fognak a kockák hasizom edzéssel csak jobban kiállóbbá teheted őket de azt se annyira csak kicsit és pl nem kell lemenni 10% tzsre hanem elég 12% re mondjuk így le l
2016. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hasedző gyakorlatokat elkezdtem csinálni napi szinten, viszont valahol azt olvastam, hogy ezek inkább az izmot edzik, de nem hatásos zsírégetők."

Ha több izom van rajtad, az már eleve zsírégetés. Az izom fenntartása ugyanis 4x kalóriába kerül a szervezetnek, mint a zsíré.

2016. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!