Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék viszonylag...

Hogyan fogyhatnék viszonylag keveset izomból?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és most van fél éve, hogy rendszeresen kondizom, eleinte heti 3, manapság már 4 alkalommal, bár utóbbi időkben lényegesen kevesebb kedvvel. Szeretném lefogyni a zsírfelesleget, ami van rajtam jelenleg, úgy, hogy a lehető legkevesebb izmot veszítsem, mivel már én is látom saját magamon, hogy a zsír alatt van azért a kondival megszerzett erős izomzat (igen, ez így leírva elég furcsa, de nemcsak én látom magamon, hanem más is mondja). Nem szeretnék csontvékony lenni, szálkásítani szeretnék inkább, de ha lehet, nem kőkemény diétával, mert olyat már csináltam és 49 kilósan eléggé satnyán festettem...tudtok nekem adni valami tanácsot, hogy milyen diétát kéne kialakítanom, amit hosszabb távon is tartani tudok?

17/L

170 cm / 55 kg



2016. aug. 18. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Így csináld :


[link]

2016. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erős izomzatod pont nincs ilyen számokkal (még kevés izommal sem tűnik soknak ez a súly, persze aki szálkás akar lenni, annál ez kicsit más, még lányként is), de azt elhiszem, hogy fejlődtél s ezt meg akarod tartani.

Ha felesleged van, szálkásítanod kell, jó étrend, kalóriadeficit (ha nem akarsz keményen szálkásítani, fogyhatsz kis deficittel, én se tudnék ekkora súlyból gyorsan fogyni, talán nem is lehet egészségesen és minimális izomvesztéssel).


Ott van a tipikus testépítő szálkásító diéta, de az csak egy lehetőség, sokaknak bevált, de nem mindenkinek való. Én pl. ketogén diétával vagy ha nem, akkor ahhoz közel levő étrenddel szálkásítok, mert más opcióm nincs s amúgyis úgy érzem magam jól.

A fő, hogy bevidd a szükséges tápanyagokat s megfelelő deficited legyen, nem túl apró, nem túl nagy. Fokozott izomvesztés elégtelen fehérjebevitel vagy túl alacsony kalóriabevitel mellett várható.

2016. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!