Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy hormonnal tudok...

Pajzsmirigy hormonnal tudok majd fogyni? 26/f

Figyelt kérdés

Első vérképem alapján rossz a pajzsmirigyem (TSH a felső határ majdnem duplája, hormon és antitest szint mérése később), valamint a cukorbetegség "kapujában" vagyok (6 az éhgyomri cukrom) és kb. 40 kilótól kéne megszabadulnom, de az eddigi összes próbálkozásom kudarcba fulladt.


A kérdés tehát az, hogy ha kapok hormontablettát, és elkezdek fogyózni (az időszakos böjtöt szemeltem ki, mert valamennyit sikerült már vele fogynom, de nem eleget), akkor sikerül végre normális súlytartományba terelnem a testemet? Vagy esetleg a hormon nem oszt, nem szoroz?



2016. aug. 21. 10:50
1 2
 11/11 KPali válasza:

Hello,

Jó régi a topic, de gondolom még aktuális.

Én 38 éves férfi vagyok, nekem is autoimmun pajzsmirígy alulműködésem van, csak az enyém Hashimoto. Szedek én is euthyrox-ot, ami sok mindenben segített a tünetek kezelésében (kevésbé száraz bőr, kevésbé elhúzódó betegségek, stb). Pár dolgot azért összeszedtem neked:

- A TSH érték ingadozásától ne ess kétségbe. Az évszakok változásával is változik, hogy mikor mennyi hormont kell szednem. Ezért évente 2-3x célszerű elmenni laborba.

- Az ételintolerancia tesztek nem megbízhatóak. Ha jobban utánaolvasol kiderül, hogy a szakemberek sem értenek egyet a kiértékelésükben. Nekem is kimutatta, hogy mindenre intoleráns vagyok, pedig valószínűleg csak az emésztőrendszerem nem volt rendben.

- A táplálkozással kapcsolatban javaslom neked az "egészség művészete" nevű honlapot. Érdekesek a cikkek.

- Fogyni simán lehet pajzsmirígy alulműködéssel is, kezelve (euthyrox) meg pláne. Nekem sokat nem kellett, de 7-8kg-ot simán lefopgytam, amikor akartam. A fogyáshoz egyetlen dolog szükséges: kevesebb kalóriát bevinni, mint amit elégetsz. Vegyél egy kis aktivitásmérőt, azok egész jól megbecsülik mennyi kalóriát égetsz el, és számold a kalóriát amit fogyasztasz. Napi 500 kcal minusz, és kb heti 1 kilót fogysz. Ennyi. Más kérdés, hogy a fogyás jobban igénybeveszi a pajzsmirigyet, ezért valószínűleg kicsit növelned kell a fogyás idejére a hormonpótlást.

2020. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!