Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 120 kg vagyok,172 centi, és...

120 kg vagyok,172 centi, és fogyni szeretnék jelentős mennyiséget, főleg hasról, fenékről, derékről és felkarról. Meg mellről is. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Futni nem bírok. Se a tüdőm, se a lábam nem bírja, épp hogy csak totyogok. Szóval köszönöm, de a "fuss, sétálj, biciklizz" tanácsokat nem tudom megfogadni, legfeljebb ha előbb lefogyok vagy 20 kilót. Inzulinrezisztens, hormonproblémás és pco-s is vagyok. Merckformint irt fel az orvos. Érdemes szednem? Fogyok tőle? Mocskolódásokat nem kérnék, aki nevetni akar rajtam, inkább ne írjon, tegye otthon ezt. Köszi. 30/L

2016. szept. 6. 06:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Megfelelő étrenddel lehet fogyni.

Azt pedig hogy még sétálni sem vagy hajlandó a célodért... ok ne fuss, nem is egészséges túlsúlyosan... de a séta a legalapabb testmozgás, ha erre sem vagy hajlandó akkor megbékélhetsz a gondolattal, hogy dagadt is maradsz.

2016. szept. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én hozzád hasonló helyzetben vagyok. 116 kg, 170 cm, 33/L.

Futni egyáltalán ne is próbálj, tönkreteszed vele az ízületeidet és a szíved sem fogja bírni. Ami jó lehet neked (én is most fogom elkezdeni) az az úszás. Nem tudom, hol laksz, de ha van rá lehetőség, akkor próbáld ki. A Merckformint mindenképpen szedd, segít a fogyásban is, a működését nem tudom pontosan elmagyarázni, de szabályoz valamit, ami miatt nem törnek rád éhségrohamok, így az esetleges diétát is könnyebb betartani.

2016. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha IR-ed es PCOS-ed van, akkor szigoruan követned kell a dietat. Jartal dietetikusnal? Ha nem, mindenkeppen menj el, mert ö nagyon sokat tud segiteni neked, miböl mennyit, mit lehet, mit nem... Ez nem az az allapot, ahol hazi modszerekkel kene nekiallni fogyozni.

IR-re nagyon jo a sulyzos edzes ( elvileg), de lehet elötte meg kicsit le kell adnod, hogy tudd csinalni. ( Nem tudom miöyen kondiban vagy).

A Merckformint mindenkeppen szedd, segiti a sejtek inzulinerzekenyseget. Az IR-t csak a 3as kezelessel lehet javitani ( legalabbis manapsag): dieta, sport, Merckformin.

Raadasul olyan dolgokat kell most elkerülnöd mint a meddöseg es a cukorbetegseg, ugyhogy legyszi vedd komolyan! Mellekhataskent pedig tutira fogsz fogyni is.

Ha kerdesed lenne irj nyugodtan, itt vagy privatban.

2016. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Elöször a hormonháztartásod legyen rendben! Erre a kapott gyógyszer gondolom jó, ehhez a részéhez nem értek.

2. Az étrend mindennek az alapja. De a betegséged miatt ehhez én is dietetikust javaslok.

3. Sport! Ne, ilyen túlsúllyal tényleg ne fuss! De a séta, bringa miért probléma? Én bringával kezdtem, de az úszás is jó. Valamit muszáj mozognod, hogy begyorsítsd az anyagcseréd, hogy feléledjenek az izmaid.

2016. szept. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

SZia,

Én 121 kg-ról fogytam le 40 évesen, pajzsmirigy alulműködéssel, amire hormont kaptam. 71 kiló vagyok, 175 cm most, 2 év után.

Olyan nincsen, hogy nem mozogsz, mivel a mozgás, ahogyan az előző hozzászólók leírták felgyorsítja az anyagcserédet, és az izmaidat is erősíti.

Msagamból indulok ki, a szénhidrát minimálisra csökkentése ( tehát kenyér, tészta, krumpli elhagyása) és a vacsora teljes elhagyása mellett 2-3 héten belül 10 kg.-os fogyásom volt, amikor nekikezdtem kocogni. Ez elsőre kb. 200-300 métert jelentett, utána meg akartam halni. De!!!

Egyre fittebbnek éreztem magam, energikus voltam, az állandó gyomorsav nem marta a nyelőcsövem, nem fájtak a térdeim.

A szervezetnek idő kell, hogy átálljon mindenre, türelem, mert ezt a súlyt nem 1 hónap alatt szedted fel, tehát nem is fogod tudni hamar leadni.

Egy pár hónap után látod az eredményt és az motiválni fog.

Azon túl pedig fiatal vagy ahhoz, hogy elhagyd magad.

Olyan nincs, hogy bizonyos testrészekről fogyj, ez alindul és fogsz mindenhonnan.

A másik, saját tapasztalat, mielőtt belekezdesz menj el a háziorvoshoz, akinek mond el mit szeretnél. Ha sikerül majd lefogynod, olyan mennyiségű bőr lesz a hasadon ami lógni fog, hogy plasztikáztatnod kell, ezt elvégzik TB alapon, vannak feltételei, de itt kezd.

(Nekem is volt ilyen műtétem, túlélhető).

Ma már tudom, hogy szenvedés volt de csak az elej, Jó érzés volt új ruhákba járni, dícsérő szavakat hallani. (Irigyeid is lesznek, kiderül kik az igazi barátaid).

Lelkileg is megváltoztat, mert kinyílsz, sok tapasztalatod lesz. Mozoghatsz edzőteremben vannak személyi edzők, segítenek az elejétől, hogy ne izmot, hanem zsírt veszíts elsősorban. Meg a dietetikus, amit itt tanácsoltak a betegséged miatt.

Ha lefogysz, a hormonháztartásod is változhat, nekem pl. a magas vérnyomásommal semmi baj, igaz szigorúan a mai napig a diétám tartom (életmódot váltottam ma már nem diétának hívom) és heti 3x edzek, súlyzós edzést, kardiót.

Edzőteremben sétálhatsz is, biciklizhetsz is, nem kell 10-esen futni, csak majd 2 év múlva, de addigra meg fogod szeretni.

Sok sikert kívánok!

2016. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Szobabicikli.. Azon izzadhatsz. Én is azt fogok venni. Olcsó és otthon végezhető. Nem fog senki nézni.
2016. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Metforminnal is csak akkor fogysz, ha tartod mellette a diétát és mozogsz. Nekem is volt hasonló BMI-m, csak alacsonyabb kiadásban. Szintén IR, PCO-val, pajzsmirigy alul működéssel. Őszinte leszek, nekem egyedül a gyerek utáni vágy volt elég erős ahhoz, hogy kitörjek ebből. Utólag nem értem, hogy miért, gyakorlatilag tönkretettem a legszebb éveimet (14-30 között) azzal, hogy förtelmes zsírbörtönbe zártam magam.


A lényeget (diéta, mozgás) már előttem nagyon szépen leírták, fogadd meg! Amit én hozzá tudok fűzni, hogy ne add fel, csináld végig, más ember leszel, esküszöm neked! Én kicsiként, ovi után híztam meg, bár sok barátom volt, gyűlöltem, hogy nem vagyok csinos, később kamaszként nem kellek a fiúknak, csak havernak, stb. Utáltam ruhát venni, utáltam, hogy azt kellett megvenni, ami rám jött. Egyetemistaként a velem egyidős szobatársam ANYJÁNAK néztek!!!!!


Végül abban szerencsém volt, hogy lett párom a 20-as éveim elején. Ekkor 95-100 kiló körül voltam, ez volt a leggyakoribb súlyom. Egyszer erre még sikerült ráhíznom jó 10 kilót, csodálom, hogy nem pusztultam bele... Aztán visszafogytam 90-95 körülre, teltek az évek, jöhetett volna a baba, de nem jött, lévén hogy peteérés nyista, nem is menstruáltam. Annyira vágytam a babára, hogy muszáj volt küzdenem érte, végül nem teljesen lefogyva, de már "emberi" súlyban, 72 kilósan estem teherbe. Januárban szültem, még egy-két kilóra vagyok ettől a súlytól, az a célom most, hogy bemenjek 70 kiló alá, hogy 6-ossal kezdődjön a súlyom, ami utoljára kb. általános iskola alsó tagozatában volt... :O


Szóval a lényeg. Megismertem először felnőttként, hogy milyen könnyen mozogni, milyen a ruhaboltban VÁLOGATNI, hogy mi tetszik, mi áll jól, milyen büszkén végigmenni az utcán, stb. A baba már megvan, de belekóstoltam, hogy milyen a normális élet, soha többet nem akarok visszahízni MAGAM miatt. Mert így más élni. Minden nap elvesztegetett idő, amit a zsírban töltünk, hidd el.


Kitartás, menni fog! :)


31/N

2016. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Merckformin mellett tartanod kell a 160grammos diètàt (ami sokszor nem 160gr, de ezt egy dietetikus tudja neked megmondani). Tehàt dièta ès mozgàs nèlkül nem fogsz fogyni. Az úszàs nem bàntja az izületeidet, sèta is teljesen jò.

A pajzsmirigyed okè? Pcos ès IR mellè sokszor tàrsul alulműködés.

Egy jó doki, dietetikus ès akarat kell neked, simàn lehet fogyni így is!

2016. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

137kilósan futottam. Nem fáj semmim, nem lettem izuletes a szívem patika . 70kg vagyok még szeretnék minimum 10kg fogyni. Lehetséges. Csak akarni kell.

Napi mininum 1. De inkább két edzésem van 8órában melózok mellette.

Magas fehérje alacsony ch és alacsony kcal. Ennyi a titok.

Kitartást. És a lényeg ne a sport ellen keresd a kifogásokat hanem azért hogy sportolhass.

2016. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

#9

ez olyan mint az orosz rulette...

nagyzolhatsz, hogy 140kg nem tette tönkre a térdedet futás közben, de benne volt a pakliban.. te azon szerencsések közé tartozol, akinek nem lett baja, én meg azok közé a szerencsétlenek közé, akinek úgy tönkrement a boka ízülete tőle, hogy speciális egyedi talpbetét valamint bokaszorító nélkül rá sem tudok állni már 4 éve...

2016. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!