Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 120 kg vagyok,172 centi, és...

120 kg vagyok,172 centi, és fogyni szeretnék jelentős mennyiséget, főleg hasról, fenékről, derékről és felkarról. Meg mellről is. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Futni nem bírok. Se a tüdőm, se a lábam nem bírja, épp hogy csak totyogok. Szóval köszönöm, de a "fuss, sétálj, biciklizz" tanácsokat nem tudom megfogadni, legfeljebb ha előbb lefogyok vagy 20 kilót. Inzulinrezisztens, hormonproblémás és pco-s is vagyok. Merckformint irt fel az orvos. Érdemes szednem? Fogyok tőle? Mocskolódásokat nem kérnék, aki nevetni akar rajtam, inkább ne írjon, tegye otthon ezt. Köszi. 30/L

2016. szept. 6. 06:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
#10 értem teljesen, viszont én az elejétől kezdve jó futócipo térd bandázs izuletvedo plusz zselatin. Mellé kíméletesen kezdtem. Természetesen kinek memnyire bírja de nekem az egy kicsit túlzás hogy a séta sem megy a kérdezőnek.
2016. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: Én 110 kg-ról indultam (174 cm magassággal), a doki kifejezetten kihangsúlyozta, hogy ekkora túlsúllyal tilos a futás, amíg legalább 15 kg le nem megy, mert nagy a terhelés az ízületeknek, plusz a szíve sem mindenkinek bírja!

Az ő javaslatára kezdtem bringázni. Ezért javasoltam én is ezt, meg az úszást, és a sétát.

Az, hogy neked nem lett bajod, iszonyat szerencse.... Még bandázs és ízületvédő mellett is!

2016. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Rendesek vagytok, hogy ilyen sokat írtatok.


A séta ellen egyetlen kifogásom van csak, hogy a jobb lábam sarokrésznél vagy 2 hónapja fáj, ha ráállok. Kenegettem Fastum géllel, orvosnál is voltam, kaptam rá gyógyszert, beszedtem, de még mindig fáj. A bal nem, csak a jobb. A környezetem egyértelműen oda vezeti ezt vissza, hogy nem bírja a lábam a súlyom, ezért írtam, hogy ha előbb fogynék valamennyit, talán már tudnék sétálni. A futással ahogy írtam, annyi a bajom, hogy egyszerűen kifulladok. Bicikli: és tudom, hogy kifogásnak hangzik ez is, de gyerekkorom óta nem bicikliztem igazán, olyanra fel sem tudok ülni, amiről nem ér le a lábam. Viszont amelyikről leér, azt meg borzasztó hajtani, olyan, mintha a nyakam felé húzogatnám a lábam (az alacsonyra állított ülés miatt).

Valamelyik nap láttam, hogy idős nénike simán felpattant a bringára, és nem ért le róla a lába, esküszöm nem tudom, hogy csinálják, én nem merem oldalra dönteni, azonnal el fogok vágódni.


A súlyzó jó ötlet, hány kilós súlyokkal kezdjem? Veszek én súlyzót ha azon múlik.


A hasplasztika valószínűleg elkerülhetetlen lesz, ha kinövöm, de mi a helyzet a többi résszel? Felkarról összetömörül majd a bőr? Ott nem fog lógni? És a mellek? Nem kapok magamra melltartót, egy darabom van, azt mosom és hordom ujra meg ujra, ez kész röhej. Mi lesz a mellbőrrel? :( Legszíyvesebben kinyirnám magam, ha lógni fog mindenem, ocsmányabb leszek, mint kövéren.

2016. szept. 11. 02:21
 14/19 anonim válasza:

Ilyen súlynàl mèg ne vègezz súlyzòs edzèseket, a zsír alà izmosodnàl csak.

A pcos, ir es pajzsmirigy kezelve van? Mert ezek nélkül nehezen megy majd a fogyàs.A kezelès alatt nem a merckformint ertem, hanem a hozzà tartozò diètàt.

Ha alacsony bicajon tudsz menni, olyanon is megy, ahol eppen leer a labujjad. En is igy szoktam, megvan a biztonsag de nem kell a nyakamba emelgetni a labam. Az úszàsra mèg nem írtàl kifogàst, az is teljesen jò.

2016. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy neked most az esztetikai resze kene, hogy a legkevesebb legyen. Mivel PCOS-ed, illetve IR-ed van, az elsödleges celodnak a cukorbetegseg es meddöseg elkerülese kene hogy legyen a cel. Ha lassan fogsz ( okos dietaval, ezert kell dietetikushoz menni), van ra esely, hogy nem fogysz ki a börödböl. Ha meg igen, akkor meg majd elmesz megmütteted. ( Nem vagyok a plasztikai aebeszet hove, de ilyen esetben teljesen jogos, szterintem meg a tb is tamogatja valamennyire) Tudom hogy draga a mütet, meg a többi, de azt kene megerteni, hogy itt most a hatralevö eletedröl van szo es nem elsösorban a külsödröl.

En nagyon csodalkozom, hogy az endokrinologus nem küldött el dietetikushoz, hogy tudd merre tovabb. Nekem sokat javult a kezdödö IR-em mikor egy telen at a Fitness Blender videoit csinalgattam egyszerü 2kg-os sulyokkal. De hozzateszem es mindig is sportoltam es 70kg-osan vagtam bele. ( 176cm magassaghoz)

Keress egy dietetikust es kerd meg ajanljon nekem megfelelö mozgasformat. Szerintem az uszas nagyon jo lenne neked, illetve a legalapabb erösites kezdesnek. Ha gondolod konditeremben ( biztos lesz olyan aki segit neked), ha ugy van szemelyi edzövel ha pedig mashogy nem megy otthon ( bar ha nem vagy valami sportos eleg nagy az eselye, hogy rosszul csinalod. Nem bantasbol, nekem is tök sokszor van, hogy azt hiszem szabalyos amit csinalok, jön az edzö es megkerdezi, hogy ez megis mi akar lenni. Pedig a studioban meg tükör is van :)). )

2016. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.


Nos: úszással nem volt nyáron bajom, amíg meleg volt, lejártunk a közeli tóra. De most már nem lesznek melegek. Uszoda meg nincs, vagy nem tudok róla. Meg nem is szívesen járnék, mert a hormonproblémám miatt (gondolom) piros kiütések borítják a két karom, és azt nem mutogatja az ember. A tavi strandra is csak úgy mentem, hogy alaposan bekentem alapozóval, meg olyan részen mentem be fürdeni, ahol vagy nem volt senki, vagy csak nagyon kevesen, és azok se figyeltek.

Konditerem ugyanez miatt kilőve. Engem ne bámuljanak, hogy mennyi külső bajom van.


Tulajdonképpen ki a dietetikus?


Az endokrinológiában csalódtam. Egy ősz, affektálva beszélő doki kb 10 perc alatt lerendezte a kezelést, gyorsan felírta a merckformint és kész. Aztán megnéztem a kapott papírt, és olyan szép (gondolom sablon) szöveg volt rajta, hogy a dietetikai tanácsadás megtörtént, meg hogy normális vérnyomás, és légzésszám...

2016. szept. 12. 01:13
 17/19 anonim ***** válasza:

A dietetikus a megfelelö taplalkozasban nyujt segitseget. Olyan szakember, akit arra is kepeztek, hogy betegeknek nyujtson segitseget ( En pl. taplalkozasi tanacsadonak tanulok es en csak egeszseges emberekkel foglalkozhatok a kesöbbiekben.)

Ha van ra anyagi keret, menj el Pestre a Mensmentisbe, erre szakosodtak. (Maganrendelö, uh. fizetös.) Vannak szakorvosaik es dietetikai tanacsadasuk, söt meg fözöiskolajuk is. Azt nem mondta az orvos ( az ösz haju bacsi), hogy 160/180 vagy 140 g-os dietat kell tartanod? Ebben a temban semmit?

2016. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez a fajta lábfájás el fog múlni, majd ha nem lesz ilyen nagy a súlyod. Nyugodtan sétálj... feltételezem nem fáj tőle jobban, ha úgyis folyamatosan fáj...
2016. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Lábfájásra: gondolom, lapos a cipőd. Olyat vegyél, aminek van 1,5-2 cm sarka, abban nem fog fájni a lábad.

Bringa: állítsd be akkor úgy a magasságot, hogy a lábujjaid leérjenek.

2016. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!