Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A " mindenből egy kicsit "...

A " mindenből egy kicsit " módszer hogyan válhat be?

Figyelt kérdés
Amikor például valaki úgy akar lefogyni, hogy mindenből keveset eszik akkor nem tudja megállapitani mennyi kalóriát evett meg, mert ki méri le egy kiflinek a végét és és egy pár szem pattogatott kukoricát ? S ha nem tud kalóriákat számolni akkor hogy tud fogni, mivan ha túllő a megengedett kalóriamennyiségen ? Hogy van ez ?
2010. ápr. 22. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően vázolom a problémát. A testednek szüksége van egy adott kalóriamennyiségre. Ezzel tisztában kell lenni. Ha a kelleténél több kalóriát fogyasztasz el, akkor a tested zsírként tárolja a felesleget. Ha túl keveset, akkor kénytelen lesz zsírból nyerni az energiát. DE!

Ha nagyon keveset eszel és az a kevés mondjuk kifli meg pattogatott kukorica, amelyeknek semmilyen normálisan felhasználható tápanyagtartalma nincsen, akkor a tested elkezdi szépen lebontani az izmaidat is, hogy fehérjéhez jusson. Ilyenkor a súly szépen megy lefele, de a tested éhezni fog és az első nagyobb kajálás után szinte mindent zsírban tárol.

Láttam már olyan koplaló embert, aki 4 hónap alatt lefogyott 40 kilót és a szervezete nem bírta tovább, arra utasította, hogy kezdjen el zabálni. Az illető 14 nap alatt 35 kilót hízott zsírban, kórházba került és alig tudták megmenteni.

Na mindegy, a lényeg az, hogy a mindenből egy kicsit módszer a testednek nem jó. Tudnod kell, hogy mit fogyasztasz és hogy mennyit. Inkább táplálkozz bőségesen, de tápláló ételekből.

2010. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem......lenne egy kérdésem : egészségi szempontból értem, hogy nem jó, de fogyás szempontjából is számit az étel összetétele , vagy csak a kalóriamennyiség számit ?
2010. ápr. 22. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Rövidtávon nem számít, de mint írtam, hosszútávon igen. Lefogyni bármivel lehet, tartani az egészséges súlyt viszont csak és kizárólag akkor tudod, hogy a fogyás alatt és után is elkötelezed magad a jó minőségű ételek mellett, magyarul életmódot váltasz.

Ha úgymond szemét kajákkal fogysz le, akkor a jojó effektus fog fellépni, magyarul visszaszedsz mindent, sőt még többet is.

tartós fogyás=életmódváltás

2010. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem Béres Alexandra módszere vált be: megmondja, hogy miből lehet és mennyit enni:

www.beresalexandra.hu

2010. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez most remélem nem valami reklám volt


...köszi...

2010. ápr. 22. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
sportolj és nem kell számolgasd a kalóriákat...nem mellesleg pár szem kukorica é egy kiflicsücsök nem kaja...ha éhezel nem lefogyni fogysz, hanem gebe leszel és kórházba kerülsz
2010. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az étel minősége és összetétele sokkal inkább számít, mint mennyisége és a kalóriatartalma.
2010. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem reklám volt. Kipróbáltam már mindenfélét, de ő vált be... Most tartok a 4.napnál és máris 1.5kg lement. Nem reklámnak szánom, mert csak egy követőjévé váltam , hiszen ez a 4 nap éhezés nélkül történt (6 után nem eszek-ezt nem Szandi mondja, hanem én vezettem be) Az estéket is kilehet bírni. Ajánlanám...de nem reklámból, hanem mert tényleg egy logikus étkezést/diétát állít fel
2010. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!