Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség nem értem miért van ez?

Segítség nem értem miért van ez?

Figyelt kérdés

(Az amúgy felül segítsetek lenne de azt nem engedte kiírni)

Na, elkezdtem fogyózni augusztus elején és a végére leadtam 5 kilót. (vagyis ugye 1 hónap alatt= -5 kg. És én akkor voltam 60 kg) Na, és szeptember elsejétől (persze nem szándékosan) de megint elkezdtem az egészségtelen életmódot..:// (és ugye a sportot is abbahagytam) És mondtam, oké, elegem van, szeptember 15-től tényleg visszaállok a régire (mármint a fogyósra). És mondom motiválásnak megmérem magam mert tuti visszahíztam. És akkor ráállok és mit mutat?? 60 kg. Hát mondom ez h lehet? Nem értem... Hogyhogy nem híztam el?? És amúgy a tükörben sincs változás..

Egyébként előtte pedig keményen fogyóztam/ diétáztam.(mármint nekem kemény volt:D)

Leírom, hogy hogy:

Ezeket ettem: zöldség, gyümölcs (abból keveset), barna rizs, csirkehús, hal, olajos magvak (azokból is keveset), sonka, puffasztott rizs, tojás, natúr joghurt, zabpehely.

és ezeket kizártam: chips, édességek, cukros üdítők,fehér lisztes dolgok, gyors kaják, nasik.

3x étkeztem egy nap (ugye reggeli, ebéd, vacsora). És úgy gondoltam h napi 1200 kcl-t viszek be, de 1000 fölé ez sose ment egy nap, még 900 fölé se. (nem direkt tényleg, csak hát így jött ki, és nem is voltam éhes). És sportolni pedig minden nap lementem futni fél órát reggel, utánna délután 2 órát sétáltam a kutyával, és mikor hazaértem kardióztam fél órát, és este erősítő gyakorlatokat végeztem az összes testrészre. kb ennyi. Ja és 4l vizet ittam egy nap.

És ezt jól tartottam egy hónapig minden nap, de most szeptember eleje óta minden megváltozott. Elhagytam a sportot, minden nap vagy 3 kiflit eszek, cukros műzliket, cukros üdítőket iszok, nagyon sok gyümölcsöt eszek, és vízből már kb a 2 liter sincsen meg:// Egyébként nem ezt nem direkt csinálom ilyen vacakra csak olyan jól esnek :S De szept. 15-től már tényleg visszaállok ugyanarra mint eddig.

De a kérdés még mindig ugyanaz. Eltelt egy fél hónap és azalatt az idő alatt mindent sz@rul csináltam, mégse jött fel egy kiló se. Ez hogy lehet??



2016. szept. 13. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én se hízom semmit, ha hirtelen 1000 kcallal többet eszem és sokkal cukrosabban... Nálam ez anyagcseregyorsulás a többlet hatására, vannak ilyen emberek. Az pedig mindegy, mit eszem, a súlyom szempontjából, a kalória számít, illetve nálam az se nagyon, extrém eseteket kivéve súlyt tartok és kész.

Nálad érdekesebb, mivel koplaltál, ami nem tesz jót az anyagcserének. Máskor ne csinálj ilyet, teljesen mindegy, mennyire vagy éhes, eleget kell enni. Változtass étrendet, ha túl laktató ételeket eszel. Rengeteg mozgás mellett 900 kcal alatt, az brutális.

2016. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!:)) De nekem sajnos nem gyors az anyagcserém:// Egy héten csak egyszer van székletem már kb 1 éve. Nem értem mi van velem... Szerintem ez is lehet az oka, hogy elhíztam, mert kiskorom óta annyit ehettem amennyit akartam de sose híztam el, de mióta ez van azóta jött fel pár plusz kiló, pedig előtte meg kb túl gyors volt az anyagcserém.. Ahh eléggé elvoltam/ vagyok kenődve emiatt:((
2016. szept. 13. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert em fél hónap alatt hízik el senki...
2016. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2hét alatt alapból em lehet meghízni 3kgnál többet(víz, salakanyaggal együtt)

Ha ezt hónapokig csináltad volna, akkor biza jöttek volna fel kilók.

2016. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hízni gyorsabban tudunk mint fogyni.. szvl ha egy hónap -5 kg akkor 1 hónap +10 kg lehet. És akkor fél hónap alatt vissza jöhetett volna az az 5 főleg amit csináltam. Így nem is értem.
2016. szept. 14. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy ha nem "kanászodsz el" akkor még további kettő lement volna, ajándékként. :) így meg most megállt.

egyébként az is lehet, hogy most újból beszigorítassz, és azt látod, hogy mégis felugrott 1-2 kiló.

csodák nincsenek.

ha korrekt módon mozogsz és eszel, akkor tartod, fogysz, ha túllépsz a kalóriaigényeden, vagy kevesebbet mozogsz, akkor hízol.

az, hogy mennyi idő alatt történik a változás - és látszik a mérlegen a dolog, az egyénileg is változik, és időben el is tolódik.


a ciklus is befolyásolja egyébként a súlyt, a ciklusnak vannak olyan napjai, amikor megfogja a folyadékot a szervezet - általában a 14. nap után, ekkor simán lehet +2 kilóval is több valaki...


aztán az izmok leépülése is eredményezhet fogyást, ha valaki koplal, és nem mozog, leépülhetnek az izomszövetek, de aztán eszik, és a zsírból halmoz a szervezet, és ha lemegy 1 cm3 izom, felmegy 3 cm3 zsír, akkor ez még lehet súlyban változatlan (amit írok, az nem tudományos, csak egy elvetemült példát hoztam, de sajnos ami igaz, az igaz, a zsír alapjában kevesebb tömegű, mint az izom)


szóval lehet, beindult az anyagcseréd, és a nasit is elégette a szervezeted, de ne keresd a csodálatos varázslatot... :) nem marad sosem a bűnözés büntetlenül :)

2016. szept. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, és köszönöm a választ!:) Egyébként már visszaálltam és nem volt nehéz, pedig annyi minden van itthon:DD Egyébként én minden héten mérem magam, de nem csak a súlyom hanem a méreteim is és mindenhol 2-3 centivel vékonyabb is lettem:DD És sokkal vékonyabb vagyok mint előtte.. nem is értem fura.. :DD De nembaj visszaállok, már amúgy is meguntam a sok zabálást :DD Hiányzik a saláta és a csirkehusi:DD Amúgy a zabálással se mentem 1000 kcl felé szvl:DD
2016. szept. 18. 01:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!