Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme így...

Szerintetek van értelme így karácsony előtt egy 28 napos, elég szigorú, de hatásos diétába még belekezdeni?

Figyelt kérdés
Január óta 19 kilót sikerült fogynom kevesebb étkezéssel, említett diétával, és kardioedzéssel, de még így is van rajtam jól látható úszógumi. Karácsony viszont mindjárt itt van, és nem tudom, hogy végigszenvedjem-e ugyanazt a diétát, amit korábban is, mert karácsonykor úgyis sokat eszik az ember, lehet, ráérne utána is... Nem tudom.

2016. nov. 11. 06:53
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Wow, hát nem gondoltam, hogy ennyi komment jön, köszönöm az értelmes válaszokat, aki meg szimplán csak paraszt volt, önmagát jellemzi vele és nem is értem, hogy minek ír bármit is.


Először is, tisztáznám, hogy attól mert ténylegesen iszok egy pohár vizet, értelemszerűen nem jön fel rám fél kiló, de ezek szerint nem jött át a sarkított példám, hogy könnyen hízom. Elnézést kérek emiatt.


Másik, hogy karácsonykor sem arról van szó, hogy mindenből háromszor szedek, csak mivel elég sok helyre járok akár családdal, akár egyedül az ünnepi szezonban, és mindenhol ebédere vagyok meghívva, így elkerülhetetlen (számomra), hogy felszaladjon egy-két kiló. Ezért kérdeztem azt, amit eredetileg kiírtam, van-e értelme így diétába kezdenem.


Köszönöm az életmódváltásos tanácsokat, megfontolandó. Általában délelőtt és ebédre eszek többet (értsd: két szendvics reggelire, és 1 adag leves + második ebédre), vacsira már nem mindig eszek, mert az ebéd kitart addig.


Ha már szóba került, a kifejezetten hasi tájon lévő zsírpárnák eltüntetésére a kardioedzésen kívül milyen étrendet ajánlotok? Úgy hallottam, a zöld tea valamilyen szinten mossa ki ezeket azért... Esetleg előfordulhat, hogy mivel korábban jobban el voltam hízva, ez megmarad hosszabb távon is?


A konstruktív válaszokat köszönöm!

2016. nov. 11. 13:10
 22/34 anonim válasza:
0%
Szia. Látom sokak szerint ez nem egészséges, én mégis megkérdezném pontosan mi ez a diéta? Milyen néven találhatom meg neten? 15-20kg mínusz rám férne, szóval nagy segítség lenne. Előre is köszönöm ha válaszolsz!
2016. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mindkettőtöknek.

2016. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
A legalapabb dolgokkal sem vagy tisztában,úgyhogy aki minősíti magát, az te vagy.
2016. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

A cikket köszönöm.


Kedves Builder76! Ön tökéletesen látja, nem tudok valamit. Meglepi, hogy azért kérdeztem meg, hogy ezt a tudáshiányt normális és használható válaszokkal megszüntessem? Na ugye, hogy nem! Ennek jegyében az eddigi fikázások, és gunyoros megjegyzések tekintetében továbbra is ön minősíti saját magát, hiszen a stílus maga az ember. :) A konstruktív véleményezést sokra tartom, az értelmetlen beböfögésekkel nem tudok mit kezdeni. Ennek fejében szívesen várom a válaszait, vagy az olyan hasznos cikkeket, amiket az ön előtt válaszoló tól kaptam.

2016. nov. 11. 14:20
 26/34 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, hogy az előző kommentemet 100%-ig igazoltad! :)
2016. nov. 11. 15:25
 27/34 anonim ***** válasza:

A hasi zsir mennyiségét a hormonjaink szabályozzák. Ösztrogén túlsúlyban, vagyis nőknél és nőiesedő (nem a nemi identitásról beszélünk) férfiaknál rakódik oda elsősorban a zsir.


Helyi fogyás fogyókúrával nincs, csak vannak helyek ahonnan előbb jön le fogyáskor a zsirréteg és vannak ahonnan később. Tehát van aki először az arcából, aztán a hasából, aztán a combjából és később a melléből fogy és van akinél ez forditott sorrendben vagy egész máshogy zajlik.


Ha viszont rendbeteszed az étkezésed és a hormonjaidat akkor lehet szép lapos (nem feltétlen kocka) hasad.


Ne csak kardiozz, hanem erősits is, mivel az izmok sok energiát égetnek, tehát "fogyasztanak".


A legközelebbi kérdezésedig szerintem vesd bele magad az itteni előző kérdésekbe, diétákról, testépitésről, hormonokról szóló cikkekbe és akkor jobban is fogod érteni a válaszokat és külön bónusz, hogy nem fogod megkapni azt, hogy nem tudsz semmit...

2016. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"karácsonykor úgyis sokat eszik az ember, lehet, ráérne utána is... "


Első hiba. Nem kell Karácsony ürügyén hízni. Tényleg nem. Akkor se, ha könnyen hízol. Azért a karácsonyi étkezés nem olyan, mint a virágcserép az utcán, hogy a fejedre esik, ha tetszik, ha nem... Hosszú távon eredményes é(le)trendet nem lehet fenntartani úgy, ha nem hiszel abban, hogy tudod kontrollálni magad fizikai és pszichés szinten.


Akárhány helyre vagy meghíva, ha mindenhol tartod magad a kisebb adagokhoz és a menüből alapvetően a diétádba jobban illeszkedő dolgokat választod (levesek tészta nélkül csak zöldséggel-hússal, soványabb húsok, saláta, párolt zöldség - ezek azért a legtöbb helyen szoktak lenni, de akár egy töltött káposzta is bőven beleférhet, ha nem tömöd magad tele és nem zabálsz meg hozzá egy fél vekni fehér cipót), akkor nem fogsz hízni. Még akkor sem, ha mondjuk éppen ebéd után egy szelet sütit is elfogadsz. (Feltételezem egy napra nem lesz több ebédmeghívásod, ergo bőven tudod tartani, ha nem is a deficitet, de legalább többletbe nem csúszol át.)


"a kifejezetten hasi tájon lévő zsírpárnák eltüntetésére a kardioedzésen kívül milyen étrendet ajánlotok? Úgy hallottam, a zöld tea valamilyen szinten mossa ki ezeket azért..."


Második hiba: hit bármilyen anyagban, szerben, teában, ami fogyaszt. Semmi, de semmi nem fogja kimosni a zsírt a hasadról, csak a szálkásító étrend és a rendszeres testmozgás. Az viszont igen.

A korábbi elhízásból, főleg ha rosszul, kampányszerűen vagy túl gyorsan fogysz, visszamaradhat bőr, kötőszövet. Ez nem zsír, de esztétikailag kb. olyan. Ezért nem kéne ilyen 28, 90 vagy egyéb napszámban megadott őrületekkel fogyózni, hanem szépen kitapasztalni, mennyi a fogyáshoz és majd utána a súlytartáshoz szükséges kalóriabeviteled és azon belül a makrókat is számolva kiegyensúlyozottan enni. Szóval bármit hallottál is a zöld teáról, a szűzteáról, a mate teáról vagy bármilyen teáról, ne hidd el! Ezeket inni jó dolog, felfrissítenek, segítenek az aktivitásban, helyettesíthetik a cukros/édesített üdítőket, de az anyagcserédet nem fogják felpörgetni, ha nem teszed hozzá a megfelelő intenzív mozgást és a megfelelő diétát.

2016. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Kedves 28-as és 29-es! Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat, többször is átolvastam őket. Jobban utánaolvasok akkor a témának, és azok alapján döntök, de szerintem egyelőre még nem vágok bele semmi komolyba, majd jövőre. Karácsonykor pedig csak mértékkel fogyasztok mindenből. Még egyszer köszönöm nektek, és mindenkinek aki értelmes választ adott :)
2016. nov. 11. 17:33
 30/34 anonim ***** válasza:
Sokak nem azert bunkok mert bantani akarnak hanem mert ez a 28 napos valami hatalmas butasag.es az igaz hogy fogysz vele de azert mert a test ehezik. Szoval attol hogy rovidtavon elered vele amit akarsz attol ez meg hosszutavon nagyon rossz..fontos tapananyagokat vonsz el s testedtol.ilyenek miatt fogy az izmod es hidd el csunyabb lesz a tesalakod is hiaba leszel sovany..mert a test izmot is bont ha ehezik nem csak zsirt.fogadd meg a tanacsokat..eletmodvaltas..naponts 5 6 x ehetsz sose ehezel es nem fog ingadozni a sulyod..kozerzeted is csodas lesz..es karacsonykor se kell aggodni hogy hizol..mett hizni is azert hizol ilyenkor mert elotte ehezteted a tested amit ugymlnd megjegyez es ilyenkor mikor tobbet kap az atlagnal azt elteszi szepen zsirba mert nem szeret ehezni.egyel tudatosan. Mozogj.legy tele energiaval legy kirobbano es az ilsen buta dietas szutykokat felejtsd el
2016. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!