Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme fogyózni ezzel a...

Van értelme fogyózni ezzel a Kalóriabázia nevű alkalmazással? Nekem jónak tűnik, ráadásul még motivál is amikor látom, hogy miből mennyit ettem.

Figyelt kérdés
Nem tudnátok segiteni, hogy hogyan tudnám megállapitani egy adag kajáról, hogy hány gramm, mert nincs grammos mérlegem? (Esetleg bögre?)

2016. nov. 27. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem személyszerint az ilyen komolyan számolgatós diéta nem jött be,inkább kbra saccolom meg a dolgokat és igyekszem nem túllőni a keretemet. A legtöbb ételen rajta van, a húsok meg főételeknél tippelj és nem hiszem hogy gond lenne. Úgy is annyit kell enni amennyitől jól nem laksz és nem annyit amennyi belefér a kalóriamennyiségbe.
2016. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy mérleg nem kerül sokba, ha lemérsz mindent (legalább is egy ideig), akkor tényleg segít.
2016. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mérleg nélkül nehéz. Anélkül meg lennék lőve számolásban... Persze ez alapanyagfüggő, soknál tökéletesen megfelelnek a mérőkanalak is, plusz nekem van rutinom, szemre megmondok sokmindent (jobb vagyok, mint a mérleg, mert az annyira nem pontos, mint én abban, amihez értek. kókuszzsírcsomót nem tudok megbecsülni, na azt mindig mérem).


A kalóriabázisban jó, hogy fogalmad lesz a makróidról, amúgyis informatív legalább egy ideig, elég csalós ételek vannak, máig meglepődöm néha. Plusz remekül lehet ott tárolni a saját recepteket :D


Ha nem te készíted az ételt, fogalmad sincs a pontos összetételéről, akkor a grammokkal sem érsz olyan sokat sok esetben, mert egyik ember tízszer zsírosabban készíti, mint a másik...

2016. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz azt fűzném hozzá, hogy... No igen, ezért nem fogytam évek számolásával. Mert annyit ettem, hogy jóllakjam s nem volt deficitem. Azért jó számolni és kísérletezni, mert így rá lehet jönni, hogy mivel tudunk kalóriakereten belül jóllakni s bevinni a megfelelő fehérjét is. Azzal tökéletesen egyetértek, hogy ha túlmegyünk a kereten és éhesek vagyunk, akkor enni kell. De van, akinek a fogyás a prioritás... Egyesek pedig nem tudnak némi éhezés nélkül fogyni, saját bevallásuk szerint (bár szerintem ez ritka, a legtöbbünknek van valami jó étrend, amivel jóllakottan tudunk fogyni, csak ezt esetenként elég nehéz megtalálni).
2016. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Lehet rosszul fogalmaztam amúgy, de a kalóriadeficit szerintem is fontos nyilván, csak személyszerint engem nagyon untatott sokszor már a folyamatos beírkálása az ennivalóknak és letört, majd abba is hagytam egy idő után már emiatt az egészet...

most több mint két hónapja diétázom ilyen számolgatás nélkül és 7 kiló lement rólam! De persze ez személyfüggő, hogy kinek melyik módszer jön be

2016. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített, 16 kilótól szabadultam meg eddig a segítségével.


De tényleg vegyél egy mérleget, max 2000 Forint, ennyit megér, hogy lefogyjál.

2016. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!