Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennek mi az értelme? Mi az...

Ennek mi az értelme? Mi az értelme a drága holmiknak, ha aztán az étrend betartása és az elszántság 0?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha most furának fogjátok tartani ezt a kérdést, de most nálam elpattant a cérna, muszáj leírnom!:)

Ti is találkoztatok már olyan emberekkel a környezetetekben ,akiken nem csak hogy látszik a túlsúly és a tohonya életmód, de ráadásként még panaszkodnak is, h milyen elégedetlenek önmagukkal, vagy csak nekem vannak ilyen ismerőseim? Tesznek egy fél napnyi elszántságot, amikor elköltik a drága, diétás holmikra a pénzüket, aztán a lelkesedésük elszáll még aznap, amint meglátják a McDonald's-ot, mondván, h "Ez a "kis" menü már nem oszt vagy szoroz"?! Számomra ez annyira felfoghatatlan... És, h miért törődök ezzel, ha saját magamat mérgesítem? Őszintén, nem dühít a dolog, csak egyszerűen nonszensznek tartom az e fajta hozzáállást. Vásárolják a CH csökkentett liszteket, h finom kajákat csináljanak belőle, h "annyira nem hizlal", de este 12-kor még tolják magukba a chipset ... És ha te kitartó vagy az egészséges étrendeddel, akkor szinte egy önmagát sanyargató, éheztető emberként néznek rád, mint egy betegre és képtelenek felfogni, h te azzal a "kis" adaggal jóllaktál. Jönnek a "Neb*** fel, h neked ez elég?!" kérdések és a többi "Én a helyedben ezt nem csinálnám, nem fosztanám meg magamat a jó kajáktól". IGEN! Nem tennék a helyedben, mert ŐK ARRA KÉPTELENEK! Ha lemész reggel 9-10 órakor az edzőterembe, akkor idiótaként bámulnak rád, hogy ahelyett, h aludnál, te inkább lemész futni és mozogni... Megy a nyavalygás, hogy a tavaly még jól állt ruha ma miért áll olyan rosszul. Na vajon? Ilyen embereknek hol a szemük? Hol az önkritika? Ne értsetek félre, NEM NÉZEM LE AZOKAT, akik nem egyformák velem! Abszolút nem! Azt nem bírom felfogni, h miért nyafognak ha nem tesznek érte semmit sem, és lenézi a másikat, vagy próbál szavakkal neki ártani, azért mert esetleg neki ebben van sikere? Sok barátnőm küzd egészségügyi gondokkal. Az egyiknek a veséivel vannak problémái. Az orvos ajánlása,h igyon sok folyadékot. Persze a folyadékot cukrot üdítőkben látja. Nem volt javulás. Próbáltam motiválni, h mi lenne ha nem cukros italokat inna, hanem 1 hónapig tiszta vizet, esetleg ásványvizet. Még csak meg sem próbálta. Isten ments, h megfossza ettől magát. És akkor panaszkodik, h a vizelés nem megy, nehezen vagy abszolút.

Ne haragudjatok, ha értelmetlen ez a kifakadás, de facebook híve nem vagyok, hogy oda öntsem ki a szívemet, ráadásul rengeteg ismerősöm magára venné, itt meg szerintem értelmes emberek (gondolom) olvasgatnak és próbálnak változni és kiszerettem volna írni a gondolataimat :D Kövezzen meg az, aki nem ért velem egyet, nyugodtan, bár leírtam, h nem nézem le ezeket az embereket, CSAK AZOKAT akik nyafognak de a tetteik 0 és még sajnáltatják is magukat!


Köszönöm,h ezt megtehettem :D


2016. okt. 31. 17:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
Abszolút egyetértek.Mélységesen megvetem az ilyen hitvány embereket és ne mondja nekem azt senki, hogy semmi közöm hozzá mások hogyan élnek.Igenis van közöm hozzá, ugyanis ha az ilyenek jól tönkrebas.zák az egészségüket, elképzelhetetlenül nagy terhet ró az így előidézett betegségek kezelése az adófizetőkre.Ezek a források pedig mehetnének a valóban rászoruló, önhibájukon kívül megbetegedett emberek segítésére.Arról pedig ne is beszéljünk, hogy mennyire undorító látvány egy nem karbantartott test.
2016. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen, rengeteg ember van, akik csak a kifogasokat keresik arra, hogy miert nem tudnak lefogyni, egeszsegesen etkezni, de tenni nem tesznek erte, vagy feladjak par nap utan, es aztan megy a nyavajgas.


Oszinten, engem nem zavarnak. Mar csak azert sem, mert miattuk is jol erzem magam, hogy en nem vagyok olyan. En jol erzem magam, mikor elmegyek felmaratont futni, amikor a tobbiek a masnapossagtol fetrengenek otthon es bezabaljak a fel hutot, hogy jobban legyenek.


Valaha kozejuk tartoztam, de mar orulok, hogy 'szabad' vagyok. Egeszseges es fit vagyok, az emberek meg csak kerdezik, hogyan csinalom. En nagyon szivesen elmondom nekik, aztan az o dontesuk, hogy mit csinalnak az informacioval. A legtobbszor persze semmit, de ez engem nem lohaszt le.

2016. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, így is meglehet ezt közelíteni a dolgot! + Ha jön a betegség azonnal futnak az orvosok és tőlük várják a csodát, magukért nem tesznek. Ha a doki meg nem tud segíteni, akkor egyből ócsárolják az orvostudományt (tisztelet a kivételnek és a betegségek kivételének).... Szívritmuszavarom van, gyógyszert kell rá szednem és ezért nem nagyon ihatok alkoholt, sőt nem is szeretem már a töményet, inkább a bort ha már valami. Ők szinte minden hétvégén innának és én annak ellenére, h velük tartok, totál le vagyok nézve, amiért nem részegedek le és vedelek mint a nem normális...


Azon meg már fel sem bosszantom magamat, h a barátnőm azért zabál (komolyan zabál ,mert ne mondja nekem senki, h normális 11-kor egy tál spagettit bevágni és hasonlók!), mert ő most boldog párkapcsolatban él és had engedhesse már meg magának, h nem fogy le a stressztől amit az exe okozott...-.- :D

2016. okt. 31. 20:37
 4/11 A kérdező kommentje:
2# pontosan! Szintén ugyan így vagyok én is, csak ezt le kellett írnom! Senkit sem kritizálok, meg próbálom meggyőzni a saját igazamról! Csupán muszáj volt kiírnom magamból!
2016. okt. 31. 20:40
 5/11 anonim válasza:

1-es vagyok.


Annyival kiegészíteném, hogy minden egyes nap le kell győznöm önmagam, hogy ne térjek vissza ehhez az életmódhoz.Jómagam is extrémen túlsúlyos,láncdohányos, hedonista semmirekellő voltam.Jól tudom micsoda jellembéli fogyatékosságok jellemzők az ilyen emberekre.Amióta küzdök a gyengeségeimmel, az élet más területein is keresztül viszem az akaratom és jóval gerincesebben is viselkedem.

2016. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen értem, h mit mondasz és amikor "beszólogatnak", h minek is csinálom, akkor szoktam ezt mondani, h csak 1 hétig próbálják megállni, harcolni önmagukkal, h rendesen egyenek, olyan minőségű kajákat és megtudnák, h nem egyszerű. Nem mondom, milliószor megenném a mekis kaját, mert még mindig nem vetem meg az ilyen ételek, de egyszerűen tudom, h nem szabad... :) Persze csalónapot tartok, de szigorúan 2 hetente 1x és 1 étkezés!
2016. okt. 31. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:

A beszologatast ugy a legcelszerubb kezelni, hogy ignoralod. Tolem is kerdezgetik, hogy "miert nem eszem ezt", "miert nem iszom meg egy kis azt" stb., en meg szepen megmondom, hogy nem kivanom, nem vagyok ehes stb. Eddig nem tortent, hogy belem tomtek volna a kajat, miutan megmondtam, hogy koszonom nem.


Az ejfelkor spagetti eves meg legyen az o baja. Nekem is van egy baratnem, aki egesz vekonyka volt sokaig, de minden egyes etkezesnel neki sult krumplit kellett ennie, mert imadja. Rendesen feltekeny is voltam ra, mert en nem engedhettem meg magamnak, hogy zsirban tocsogo kemenyitot egyek. Na most o szepen felszedett maganak egy jokora uszogumit azota, en meg leadtam :) Most mar sokkal jobban erzem magam a valasztasom miatt es nem irigylem tole a sultkrumplit :)

2016. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az egész társadalmi probléma alapja az, hogy az emberek szó szerint el vannak hülyítve. Körülveszi őket a mérhetetlen szemétkaja, és a lehetőség a korlátlan pótlásra.

A mai átlagember legfontosabb dolga hogy hazaérjen a kedvenc sorozatára, vagy megnézze a filmeket amik biztos letöltődtek mire hazaér. A TVből, médiából, mindenhonnan tódul a reklám a legfinomabb és manapság néphülyítés céljából egészségesnek kimondott kajákról. Jól néz ki az ivójoghurtos üvegen a 0.1% zsírtartalom, miközben annyi cukor van benne, mint egy nagy pohár kólában. Nem baj, diétás, hisz azt mondják a reklámban.

Tulajdonképpen nem érdeke senkinek hogy az emberek ne legyenek elhízottak. A fogyasztói társadalom erre épül, egyél sok egyszerű szénhidrátot amitől még éhesebb leszel, egyél még több szemétkaját, majd pár évtized múlva még a gyógyszeripar is lehúz rólad egy-két bőrt. Az hogy oda az egészséged az a TE döntésed volt, senki nem tartott pisztolyt a fejedhez.

Érdekes, de valahogy soha senkinek nincs fogalma arról, hogy mi az egészséges életmód.Jönnek-mennek a Nők lapjás és Kiskegyedes agyrém divat-diéták, de valahogy még mindig kevesen tudják a viszonylag egyszerű receptet.

Lehet sok emberben meglenne az igyekezet, ha nem egy 90 napos borzalommal kezdené az új életmódot, amellyel nem hogy többet szed fel, de még az élettől is elmegy a kedve.

De ezzel megint csak odajutunk, hogy hülyítik a társadalmat. Hogy ne legyen olyan sok ember a termekben. Hogy ne legyen olyan sok egészséges ember. Hisz akkor mit csinálnának a gyorséttermek, a pizzériák, a pékek, a hipermarketek, a gyógyszertárak, egyszóval mindenki aki egy elhízott társadalomra épít?

2016. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ez igaz! Minden amit leírtatok :) Nekem is a barátnőm vékonyka volt, majd a "boldogsághormonjától", h többet megengedett magának az evésben, szépen-fokozatosan is látszódik rajta. Alacsonyka és most már tömzsi. Csupán azt sem értem, h nem látják ezek az emberek, h mennyire eltorzult a testük és miután felvesznek egy testhez simulós ruhát még jól is érzik benne magukat, miközben látni, h a nagy has és csípő mennyire kidudorodik?! Komolyan, néha irigylem őket, h ennyi önbizalmuk van, mert én ha egy kis nem oda illő párnát látok, akkor már feszengek és kényelmetlenül érzem magam... Lehet túlságosan maximalista vagyok magammal szemben?! Pedig esküszöm, h nem estem át a ló túlsó oldalára!


És igen, ez egy ilyen ördögi kör, h a fasfood után következik a gyógyszeripar... Nem azt mondom, h aki egészségesen él, az nem szorul rá a gyógyszerekre, de talán kevesebb %-a küzd komolyabb betegséggel. Amióta normálisan élek (majdnem 1 éve), azóta a szívritmuszavarom is enyhült és az orvosom szerint abba ne hagyjam a tornát, mindig mozogjak, mert úgy tűnik ez segít (semmi gyógyszer nem hatott! és azóta sem tudják mitől alakult ki ez a betegségem, mert 2014-ben tudtam meg ezt, pedig minden évben jártam évi ellenőrzésre a körzetihez...)

2016. nov. 1. 09:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneken nem tudom felhúzni magam, magamban jól kiröhögöm őket... ezért jó a testépítés egy idő után istenkomplexust ad...
2016. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!