Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhatároztam, hogy lefogyok....

Elhatároztam, hogy lefogyok. Adnál néhány hasznos tanácsot?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, jelenleg 60 kg és 168 cm. Ez igazából nem túlzottan dagadt, sokak szerint normál alkat, de a problémám a zsír eloszlása. A hasamat, a vádlimat és a combomat szeretném lefogyasztani, a fenekemet pedig kerekíteni, izmosítani. Amiket teszek ennek érdekében:


Először is napi 1000 kcal-nál nem eszek többet, így valamilyen szinten beindul a fogyás. Emellett iszok kínai zöld teát (cukor és édesítőszer nélkül), ami elvileg felgyorsítja az anyagcserémet.

Amit naponta tornázok:

- 50-50 lábemelés oldaltfekvésben

- 100 haspés

- 100 guggolás

- 100 hasprés féle (kicsit nehezebb, nem tudom a nevét)

- 100 lábfejen felemelkedés (vádlira jó)

- nyújtás gyakorlatok (spárga gyakorlása...)

- 50-50 kitörés


A kérdéseim:

1.) Ez az edzés megfelelő számomra?

2.) Minden nap csinálom. Lesz hatása?

3.) Mikor csináljam? Reggel vagy este?

4.) Ki tudnád valamivel egészíteni? (Ha tudsz gyakorlatot, kérlek írd le.)

5.) A zöld tea hatásos?

6.) ha hashajtózok, az nagyon káros?

7.) Mit csináljak, hogy a végén majd ne lógjon a bőr rajtam?


(Főként még gyakorlatok érdekelnének, azt is írjátok, hogy mire jó az a gyakorlat, amit írtok.)


Normális válaszokat várok, aki poénokat akar ellőni, kérem itt ne tegye, mert tényleg nagyon elhatároztam magam, fontos lenne ez számomra, hogy normális tanácsokat, ötleteket olvashassak.


2010. máj. 1. 09:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Ha egyéb hasznos tanácsot tudsz adni, várom! :)
2010. máj. 1. 09:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt tudom tanácsolni, hogy ne mindennap csináld a gyakorlatokat. Az izomnak pihenni is kell. :) Heti két alkalommal tarts ilyen napot és ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod. A másik, hogy nagyon hatásos alakformáló (zsírégető) a tempós séta. Nekem nagyon bejött, szinte mindennap elmegyek gyalogolni 1 órát. Sokkal feszesebb lett a combom és a popsim.


Hashajtót felejtsd el, max tarts egy alkalommal, ha méregteleníteni akarsz. De utána fontos pótolni a vizet és vitamin, ill. ásványi anyagokat.


Az 1000kcal nagyon kevés. A minimum 1200, de ez csak a létminimum, ha tornázol-mozogsz is mellette, akkor sokkal több. Különben erőd sem lesz ezeket elvégezni, ill. kiürül a szervezetedből minden, ami fontos, hiánybetegség is felléphet. Tapasztalat, mert régen én is koplaltam (csúnya arcbőr, hajhullás, elvékonyodott köröm, ja és vérszegénység). Jól gondold meg. :)


Én is iszom naponta zöld teát, egészséges, de azért nem óvatosan, mert vízhajtó hatása van. Szóval igyál meg mindennap egy üveg szénsavmentes, vagy enyhe ásványvizet.


És ne feledkezz meg a zsírban oldódó vitaminokról. Egy minimális zsírra szükség van. Pl. csinálsz valamilyen salátát és egy kis kanál o.olajat teszel rá. Nagyon fontos!


A torna épp ezért van, hogy ne lógjon a bőröd. Igyál nagyon sokat, min. 2 litert egy nap!

2010. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne szólj bele. Ha poénkodni akarok akkor poénkodok.


1. Úgyse tudsz micsinálni

2. Mégis mit zavar az téged? Az hogy poénkodik valaki vagy sem, teljesen független attól, hogy ad-e valaki más normális választ vagy sem. Elég okos vagy ahhoz, hogy tudj szelektálni a válaszok között...


Na de válaszolok is:


Ez egy gyúrás, erősítés amit leírsz. Ami elég derék tőled. Viszont naponta nem kell megcsinálni. Zsírégetésre nem kifejezetten ez való, hanem kardio és aerob edzés. Javaslom csináld amit leírtál vagy heti 2-3x, és heti 2-3x mondjuk kocogj 1-1 órát. Fontos hogy 1 óra meglegyen, mert a zsírégetés fél óra után indul csak be.

Felváltva ez a kettő elég remek lesz. Sok sikert.

(Remélem azzal pedig tisztában vagy, de ha nem akkor leírom, hogy nincs olyan hogy koncentrálhatod a fogyást egy adott területre. Pl felüléstől nem fogsz pont a hasadról fogyni. Ilyen nincs.)

2010. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy gőzöm nincs hogy az a kalória mennyiség amit leírtál az jó-e. Tény, hogy edzéstől több energiát is fogsz igényelni, mintha nem mozognál.
2010. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*óvatosan. A nemet véletlenül írtam oda. :D
2010. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. máj. 1. 10:32
 7/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Ha a természettudományos (racionális) gondolkodás mellett elhiszel 1-2 "mást" is, akkor figyelj rám:

A legtöbb fogyókúra azért hatástalan, mert a genetikailag nagyrészt determinált (testileg öröklött, meghatározott) testalkatot az ember éntudata, a saját magáról alkotott képe is erősíti, mintegy visszaállíttatja a szervezettel, ha változás (fogyás) történt.

Számteches nyelven: van egy alapértelmezett testképed, ami kortól is függően megmondja, hogy ? kg, ? forma való neked. (Családi tapasztalatok, hiedelmek alakítják, erősítik ezt.) Ezt kellene módosítani, felülírni valahogy.

A beállítást csak rendszergazdai jogkörrel végezheted el, ez azt jelenti, nem elég a tested táplálását visszafogni, és a gyötörni az izmaidat, hanem a téged mutató belső képet kell átrajzolni.

Konkrétan: Relaxált állapotban, (meditációban, szenderegve, félig aludva, stb. nézz utána) KÉPZELD el magad úgy, ahogy szeretnél kinézni. Többször is, és többféleképpen éld bele magad abba a szerepbe, hogy már de jó, karcsú vagy, és szép, egészséges is persze. Ebben hinned kell, sőt szabad szinte elvárni is magadtól és az élettől, hogy ez így lesz. És akkor így is lesz, megígérem.

2010. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. máj. 1. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!