Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan mondjak le a kedvenc...

Hogyan mondjak le a kedvenc ételeimről így?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér kis háj van a hasamon amit szeretnék eltüntetni diétával, egészséges táplàlkozással, de szeretek enni és imádom az édességet, mamám cukrász mindig csinál finom sütiket és a kedvenc ételeim sem jók a diéta szempontjából, de még is meddig mondjak le róluk?

Ha elérem az àlmom alakot és nem birom tovább vissza fogok hízni.

Most életem vègéig egyek egészségesen, mondjak le minden "jóról" az alakért?

Ti hogy tartjàtok fenn az egyensúlyt?

Légyszi ne oltsatok! Köszi

18 l



2017. jan. 5. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérték. Ha eléd tolnak egy tálca sütit, akkor vegyél belőle 1-2 darabot és köszönd meg, elég volt.


Nem kell semmiről se lemondani, max a gázosabb kajákból ritkábban/kevesebbet eszel.

2017. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A sütemény nem mindennapos evésre való.


Ahozzáállásoddal van baj Nézd, én is szeretek enni, sőt, imádok, de nem hízom. Hogy miért? Mert sportolok, het 3-4 alkalommal ÉS nem eszem minden nap sütit. Ennyi a titok.

2017. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kis háj szerintem szexi.

Egyébként: testmozgással.

2017. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nem kell örökre lemondani róla. Egy jó pár hét (8-12) BETARTOTT diéta után simán tarthatsz egy csaló étkezést. Az annyit tesz, hogy kiválasztod melyik diétás étkezésed helyett ennél aznap inkább valami finomságot. Akkor egyél abból annyit, amennyi jól esik. Viszont! Utána a következő étkezés már a megszokott módon menjen. Szakértők szerint (és saját tapasztalatom alapján (30 kg feleslegem volt, le is dobtam)) miután beindult a diéta (a már említett 8-12 hét szigorú betartásával) heti 1 csaló étkezés kifejezetten segíti a fogyásod.
2017. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Megszokott alatt a diétás étrendet értem, nem az az előtti étrendedet természetesen :)
2017. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első jókat írt, a mérték a lényeg. Én fogyáskor (jó, amikor még bőven volt miből fogyni s könnyebben ment) is rengetegszer kilengtem, lassabban fogytam, de semmi élvezetről nem mondtam le, nekem megérte :) Na, ennél a napi kevés süti sokkal szolidabb, nekem a szigorú napjaimban is volt süti, csak éppen kalóriadefciti is.

Nem mondom, hogy ez a jó. Nekem muszáj volt így csinálni, mert ha nem élvezem minimum annyira az evést, mint korábban, nem csinálom a diétát és kész. Nyilván jobb, ha valaki kezdettől fegyelmezettebb és a sütifüggőség se jó, ha nem bírod édesség nélkül, az probléma. Ha csak eszed néha, mértékkel, mert finom, az OK, főleg jóféle sütiknél (én azzal kezdtem, hogy elhagytam a cukrot és a lisztet, szóval nálam a sima sütik onnantól csak az évi pár extrém kilengésnapon jelentkeztek).

Csináld úgy, ahogy megy. Ne hagyd, hogy szenvedj a sütihiánytól, mert akkor bizonyára bevadulsz egy ponton s feleszel egy tepsivel... Vagy csak nyomorultul érzed magad, az se jó. De azért próbálj lépéseket tenni, visszafogni a mennyiséget és a gyakoriságot, helyettesíteni valami jobbal, de élvezetessel...

Az ember rengeteget tud változni. Nem mindenkinek megy drasztikusan, de fokozatosan már más. Bár vannak visszatérések. Én pl. évekig prímán megvoltam a nagy kedvencem, a krumpli nélkül, aztán hiányozni kezdett. Most sem része az alap életmódomnak, de nagyritkán azért eszem, keveset, a legeslegszimpatikusabb formájában. S ez nekem jó és belefér. Kibírnám nélküle, de minek?


Nem tudom, milyenek a kedvenc ételeid, de sok étel esetében könnyen át lehet alakítani jobbá, egészségesebbé, különösebb áldozat nélkül. A már említett krumpli az, amit nem, mert semmi a világon nem hasonlít rá. De pl. sütit pofonegyszerű liszt és cukor nélkül sütni. Nem akármelyiket, persze.


Ami engem illet, nem híznék vissza, bármit is ennék (bár az én esetem kissé speciális, az életmódváltásaim megváltoztattak). Az egészségem, közérzetem, energiaszintem miatt váltottam életmódot. Bármivel lehet súlyt tartani, sőt fogyni is, mennyiség kérdése.

2017. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
15 kilót fogytam, minden héten volt (és az elmúlt egy évben a súlytartás alatt is van) egy nap, amikor egy kicsit kisebb ebéd után belefért egy szelet süti. Ennyi plusz semmiben nem fog akadályozni, viszont megadja az élményt. :) Önmérséklet, ennyi az egész. Az egészséges életmód vagy a súlycsökkentés sem jelenti azt, hogy egész életedben most már csak salátán és natúr csirkén kell élned.
2017. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!