Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynom kell, de nem szeretem...

Fogynom kell, de nem szeretem a nyers zöldségeket. Hogyan szerethetném meg őket?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ezért is hízhattam el, mert előnyben részesítettem világ életemben a kenyeret, tésztát, cukros ételeket.Próbálok helyettük zöldségeket is enni, de ilyenkor nem jelent örömöt az étkezés, hiányérzet marad utána,pedig jól lakok, nem vagyok éhes.

Köszönöm a segítségeteket!


2017. jan. 10. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogyáshoz nem szükséges nyers zöldségeket fogyasztani, sőt, egyáltalán nem szükséges zöldséget fogyasztani. Ezzel együtt az egészséges táplálkozás zöldségekben gazdag.
2017. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Főzd meg!

Akkor is pont olyan jók a fogyáshoz, ha készítesz belőle egy jó meleg levest, csak kevesebb benne a vitamin, amit a diéta alatt amúgy sem árt pótolni, hogy ne alakuljanak ki hiánybetegségek.

2017. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért kellene feltétlenül nyersen megenned, ha ennyire nem szereted őket? Bedobod sütőpapíron zsiradék nélkül a sütőbe, esetleg megpárolod, vagy csinálsz egy curryt belőle (ezt is lehet zsír hozzáadása nélkül, a zöldségek elég vizet adnak ki magukból ahhoz, hogy ne égjenek le egy jó teflonban).


Páromnak is mindig így készítem el a zöldségeket, ő is utálja nyersen, egyedül a lilahagyma ami oké, minden mást hőkezelni kell. Nem erőltetem, hogy egyen nyers uborkát, neked sem kell szerintem :)

2017. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talan arrol kene leszokni hogy az etkezesben keresed az örömöt...
2017. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eltarthat egy ideig, mire hozzászoksz az ízükhöz, majd megszereted őket, de ne add fel. Addig is ízesítsd őket (saját készítésű) salátaöntetekkel, fűszerekkel, tegyél hozzájuk sajtdarabokat, vagy akármit, ami passzol hozzájuk és szereted. Próbálj ki minél többféle zöldséget, olyanokat is, amiket még sosem ettél.

És valóban ehetsz leveseket, krémleveseket, sült vagy párolt zöldségeket is, én pl. a wokban enyhén átsütött/pirított zöldségeket imádom, de a csőben sült vagy rakott verziók is nagyon finomak.

2017. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4banán, 200gramm spenót, 200gramm fagyasztott eper, esetleg mellé málna áfonya ami szem száj ingere, 2dl növényi tej

Ezt összeturmixolod

Igény esetén édesíted pl steviával..

Van benne egy csomó jó rost és észre sem veszed... olyan mint egy finom eperfagyi...

2017. jan. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
brokkoli, karfiol, kelbimbó roppanósra főzve?? Egy jó kis alacsony sótartalmú thai szósszal mmm :)
2017. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!