Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az izomláz most akkor jó jel...

Az izomláz most akkor jó jel vagy sem?

Figyelt kérdés

Azt jelenti, hogy jól, keményen edzettem, vagy hogy valamit elszúrtam edzés közben, és megsérültek az izmaim?


Nyújtok edzés előtt, után mégis van mindig izomlázam.


Ráedzésről vélemények? Sokszor hallottam, hogy rossz és meg kell várni, míg elmúlik, de nekem az simán van 3 nap is..


2017. jan. 20. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
miota edzel?
2017. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Edzés előtt nyújtani nincs értelme, már ha statikus nyújtásról beszélünk. Ez átmenetileg még gyengíti is az izmokat és a koordinációt rontja. Ilyenkor nagy mozgásos, dinamikus "nyújtás", bemelegítés kell, hogy a vérkeringés felélénküljön és az izmok, ízületek átmelegedjenek.


Az izomláz valójában se nem rossz, se nem jó, nélküle is lehet látványosan fejlődni és állandó izomlázzal küzdve sem biztos, hogy a legjobban csinálod.


Semmi esetre se nagy tragédia.


Én őszintén szólva nem szoktam vele foglalkozni, ha nagy ritkán lesz, a következő edzésnél kimozgom.

2017. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem rossz és nem jó. Van és kész. Ha nincs, nem jelenti azt, hogy rossz az edzés, baj pedig természetesen nincs vele. Ha megterheled az izmaid, nem meglepő, hogy izomlázad lesz. Bárki el tud érni izomlázat megfelelő edzéssel, azt hiszem.

Én nem edzek rá, az rosszul esik és durván lecsökkennek a megmozgatható súlyaim is, nincs értelme. Ha aprócska edzés után 4 napig izomlázam van, akkor 4 napig nem edzem. Nem tuti, hogy mindenkinek így kell, de a szükséges regenerációra azért szükség van.

Persze, hogy megsérültek az izmaid, az az edzés lényege. Mikroszakadások történnek, s azok gyógyításával fejlődik az izom.

2017. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az izomláz attól van, hogy a tejsav hirtelen, túl nagy mennyiségben halmozódott fel az izmaidban, amit a szervezet kicsit több idő alatt tud eltűntetni.Idővel valószínűleg változni fog, csak még hozzá kell szoknod a terheléshez.Minden héten legalább egyszer jó alaposan nyújts le, keményebb edzések után is olyan 10_15 percet.Ne sajnáld rá az idődet, mert így nem tudsz megfelelően regenerálódni, és kötött leszel.
2017. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Taushi válasza:
Én azt vettem észre magamon, ha megfelelő mennyiségű pihenőket hagyok a gyakorlatok közt, akkor jellemzően nincs erősebb izomlázam, akármennyire is fárasztom el az adott izmot.
2017. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rossz jel, mert azt jelenti, hogy túlterhelted az izmot, amitől sérült, így először gyógyulnia kell, utána fejlődhet csak. Nem kell megszakadni, ill. megfelelő szüneteket kell tartani, s akkor elkerülhető, s az izom is fejleszthető.
2017. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!