Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok így (egyelőr...

Mennyit fogyhatok így (egyelőre) 3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Holnap kezdem a fogyókúrámat. Elsőnek 3 hét múlva mérem magam. Mire számítsak az alábbiak alapján?

Jelenleg 65kg vagyok, 161cm, 17 éves és lány.

Az étrendem zöldségekből, natur joghurtból, kefirből, kevés gyümölcsből és dióból fog állni, napi 800kcal a max.

Mozgásnak egyik nap biciklizek(21km oda vissza a táv), másik nap a cél 30km gyalog galopp(séta, ill futás).

Ezen kívül erősítésnek ilyen alap dolgok, felülés, fekvőtámasz, guggolás stb napi 20perc kb, mert ez hamar megvan.

A fő célom június 3-ra 45kg súlyt elérni, azaz 20kg-ot leadni.

Szerintetek sikerülhet, vagy ebből mennyi jöhet össze auok alapján, amit fentebb leírtam?

Elöre is köszönöm a válaszokat.


2018. márc. 11. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség amit csinálsz. Egyrészt minek akarsz 45 kg lenni? Bőven elég az 55, ne akarj már anorexiásnak kinézni mert baromi ronda. Ez nem diéta, hanem koplalás. Napi 800 kcal baromi kevés, össze fogsz esni. Többet fogsz ártani ezzel, mint amennyit használ. Ne gyorsan akarj lefogyni, hanem életmódváltással szép lassan, de hatásosan. A koplalással csak azt éred el, hogy miután lefogytál, elkezdesz normálisan enni és visszahízol. Semmi értelme. Ilyen étrenddel nem lesz erőd a fent említett sportolásokra, össze fogsz esni. Mégis miből nyerjen a szervezeted energiát? Kefirből, gyümölcsből? Jó nagy hülyeséget készülsz csinálni, inkább bele se kezdj.
2018. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Én is nemrég (kedden) kezdtem a fogyókúrám. 20kg-tól szeretnék megszabadulni (161 cm és 70kg-ról indultam). Amikor nekiálltam az első 2napom annyira nem volt vészes viszont amikor az ember 360fokkal vált étkezési szokásokat tanusíthatom nem olyan könnyű. Ahogy írtam az első kb. 2 nap a szervezetem nem hiányolt semmit mert azt gondolta ma csak kihagyta a nasikat és a sok szénhidrátot...viszont egy idő után elkezd kívánni mindenfélét a szervezet amit idáig 2pofára zabáltál és beleőrülsz a kevés, alig-alig laktató ételekbe, nem kellenek hozzá csak NAPOK. Szerintem az étrended eléggé kevés kalóriából áll és nem fogod bírni épp lélekkel egy idő után. Mindenképp egyél valami teljes kiőrlésű zsemlét négyszöget reggelire hiszen a szervezet akkor tudja ezeket a legjobban hasznosítani. Sok vizet kell innod ha nem ódzkodsz a citromtól esetleg rakhatsz egy kis frissen facsart levet is a vizedbe hogy ne legyen unalmas, de a citromos víz reggel csak étkezés után jó ötlet hiszen a sav kimarja az éjszaka kiürülő gyomrodat. Továbbá nem ajánlom hogy diétád során este egyél gyümölcsöt hiszen mindegyiknek magas a gyümölcscukor tartalma és éjszaka beleposhad a beledbe aminek kellemetlen szagú következményei lehetnek. Viszont a mozgást csak akkor csináld ilyen nagy mértékben hirtelen ha eddig a közelmúltban is rendszeresen sportoltál valamit, esetleg csak a ház környékén futottál. Én például 4 évig jártam akrobatikus rock 'n roll-ra és miután 2 éva abba hagytam és most diétám miatt újra kezdtem a sportot az izmaim megterhelődtek és olyan izomlázam lett másnapra hogy az ágyból nem tudtam kikelni... és ha esetleg valamelyik nap mozgásigényed van viszont nincs kedved elmenni sehova vagy esetleg lehetőséged nincsen én nagyon tudom ajánlani a jógát. Úgy megnyújtja az izmaidat miközben javítja a tartásod, és otthonról sem kell elmenned esetleg gyakorlatozhatsz gimnasztikai labdán ami ugyan akkora magasságunkból kifolyólag neked is a 65 cm-set ajánlom és ez is javítja tartásodat. Viszont ha keményebb edzésre vállalkozol otthon akkor ajánlom rubint réka videóit amiből tengernyi fent van youtube-n. Én személy szerint 20 perces comb-popsi videóit csinálom és nagyon tetszenek. Ha van esetleg kérdésed nagyon szívesen válaszolok és sok kitartást a diétához kívánom csak fussanak a kilók.

16/l

2018. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Úgy gondoltam, hogy reggel natur joghurt, de a zsemle helyett jó, ha zabpelyhet teszek bele?

Aztán napközben zöldség-gyümölcs, többször, de úgy, hogy délig gyümölcs és délután már nem eszek gyümölcsöt, csak zöldséget. Délben levest vagy főzeléket vagy párolt zöldséget ennék, hogy legyen meg a meleg főtt étel is. És estére pedig kefir, amibe szeretek fokhagymát vagy erős paprikát reszelni.

Ez így jó?

2018. márc. 11. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyél húst is. Szénhidrát is kell, ha sportolsz mellette. Szerintem is hülyeséget csinálsz egyébként. A kenyeret cseréld le teljes kiörlésűre pl. Egyél azt reggelire, egyél rizst ebédre csirkemellel, tízórainak egyél gyümölcsöt, uzsonnára zöldséget, vacsorára meg egy könnyű salátát például. A kefir és joghurt sem rossz, a zabpehely is mehet, de a tojás is tökéletes reggeli.

Ne koplalj. Használd a Kalóriabázis oldalt, ott tudsz beállítani célt és kiszámolja neked, hogy mennyi kalória kell naponta ahhoz, hogy fogyj, anélkül, hogy koplalnod kéne. Én ezzel ledobtam 10 kilót, szóval csak ajánlani tudom.

2018. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. nem kell 20 kilót fogynod

2. 800 kalória egy 2 éves gyereknek is kevés

3. fehérje ?

2018. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: mond, te elolvastad amit írtam? Hülyeség amit csinálni akarsz, olvasd el mégegyszer amit írtam. Ez koplalás. Semmi értelme nekiállni, mert hosszú ideig úgysem fogod tudni tartani ezt a koplalást, és utána meg visszahízol. De csinál csináld csak.
2018. márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Teljesen egyetértek veled #1 válaszoló. De ha nem veszi figyelembe amit írsz, az ő baja. Baromi nagy hülyeséget csinál ez tény.

Kedves kérdező, fogd már fel hogy így csak a szervezeteted teszed tönkre! Inkább fogadj fel egy személyi edzőt. Koplalni az egyik legnagyobb hülyeség amit csak lehet csinálni. Nem fogom leírni, mivel az előttem lévők már leírták, olvasd el és tudatosítsd hogy ezt nem csinálhatod!

2018. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!