Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogén diétába szeretnék...

Ketogén diétába szeretnék kezdeni. Ez az étrend jó? Mennyit lehet vele egy hónap alatt fogyni?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 medvesajt, 1 tojás

Ebéd: 1 medvesajt, kis csirke, alma vagy narancs

Vacsora: kis doboz natúr joghurt 1 kanál lenmag



2018. szept. 24. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te brutál koplalós napot írtál.

Azzal igencsak lehet fogyni, de nem egészséges és később főleg nehéz lesz.


Rendes makrók kellenének, nem kevés zsír, kevés fehérje, kevés ch...

Nem 1 tojás, hanem mondjuk 3-5, 1-2 szép szelet húsos szalonnával, az már egy reggeli lenne... De a reggelid lehet kicsi, csak akkor az ebéded legyen nagy vagy a vacsorád vagy valami. De te sose eszel szinte semmit, így nem jó.


Az alma vagy narancs nehezen fér ketogénbe, ezek igen cukros gyümölcsök és szerintem 10-20 grammal nem sokat érsz, de persze kinek mi tetszik. A bogyós gyümölcsök sokkal jobbak, pár dekában nagy élmény és kevés cukor van.


Minden étrenddel a kalóriaegyenlegnek megfelelően fogysz. Nem mindenki fogy ketogén diétában, egyesek híznak is. Tipikusan megkönnyíti a kalóriadeficit tartását, de azért ez távolról sem garantált.

2018. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel még ketogén alatt is éheznél. Alma és narancs nem fér bele amúgy sem.
2018. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én napom igy szokott kinézni ugy hogy nö vagyok :

Reggeli:3-4tojás bármilyen formában,mellé valami disznoság,és olajos magvak


Ebéd ez kb 2körül szoktam enni mert addig kitart a reggeli:sült hus,zöld szinü zöldségekkel,házi majonézzel ami cukormentes


Vacsora ugyan az mint az ebéd.

De azt jo ha tudod,hogy nem mindenkinek jo a ketogén diéta.ha a szervezeted szénhidrátra van állva akkor csak kinlodni fogsz.DE!az eleje igy is szar lesz az adaptálodás alatt.fejfájás,levertség,szédülés stb.az adaptácio 1hét-töl akár 2honapig is eltarthat.és itt nincs csalás,nincs kilengés.ezt is jo ha tudod

2018. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb olvass utána rendesen, hogy mi az a Ketogén diéta.

Mert amit "összeállitottál" magadnak, az köszönő viszonyban sincs vele.

2018. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki jól csinálja, ügyel az elektrolitokra, annál nem illik, hogy probléma legyen az átálláskor.

Nekem több év szénhidrátszegény év után jött a ketó, az elektrolitokról mit se tudtam, de 1-2 bágyadtabb nap volt, igazi probléma nem. Korábban is volt 1-1 ketó típusú nap, de akkor még nem bírtam, túl közel volt a bitang cukros időszakom, úgy látszik.

De hallottam már egy hónapos kómás agyról is. S olyanokról, akik szénhidrátdús, zsírszegény étrendből ugrottak át ketóba. Az necces.

De az fontos, hogy legalább túlzott deficittel ne sokkoljuk a szervezetünket, sokunknak semmilyen deficit sem fér bele, épp elég a ketó is az első hetekben, komoly változás az önmagában is. Persze sokaknak nem gond kevesebbet enni.


Múltkor nem írtam, hogy a zöldség teljes hiánya kevesek ketós étkezését jellemzi s nem véletlenül, hasznosak. Gyümölcsre, pláne ezekre elszórni a teljes szénhidrátkeretet, amikor ebbe némi (mondjuk fél-1 kiló, attól függ) zöldség is beférne, ami jóval több és fontosabb tápanyagot adna s a vércukrot is kicsit kevésbé dobná meg...

2018. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 berryshake ***** válasza:
100%
Ez nem ketogén diéta, hanem egy vicc, egyél normális mennyiségeket, a gyümölcsöt meg a joghurtot dobd ki a kukába és olvass el pár honlapot arról, hogy miről is szól a ketogén diéta valójában.
2018. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!