Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere fokozására kinek...

Anyagcsere fokozására kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Nem, nem hashajtóval akarok fogyni. Igyekszem egészségesen táplálkozni, kevés szemetet eszek (ez alatt a finomított dolgokat értem), és többnyire a mértéket is igyekszem tartani, 90%-ban nem megyek 1800 kcal fölé.

(Lement már pár kg, kb 4-et szeretnék még.)

De gyakran puffadok, és gyakori az is, hogy 2-3 naponta tudok csak wc-re menni. Tudom, hogy elvileg normális.... De zavaró és kellemetlen.


Mivel lehetne befolyásolni? Akinek voltak/vannak hasonló gondjai, mi az, ami hatásos volt?



2019. júl. 5. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Puffadással orvoshoz fordulj!
2019. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
az h hany napomta jarsz wcre az nem egyenlo az anyagcsere gyorsasagaval..lehalabbis szinte mindenki ezt mondja pedig en is azt hittem..
2019. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, hogyan tegyem fel a kérdést, hogy megválaszolható legyen :/
2019. júl. 5. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Szedj probiotikumot, és próbálj rájönni, mitől puffadsz. Az, hogy 2-3 naponta jársz wc-re, csak akkor probléma, ha szorulásod is van. Utóbbi esetben a gyümölcsök, sok zöldség, olajos magvak, savanyú káposzta, kefír/natúr joghurt is segíthet.
2019. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyél zabkását, útifűmaghéjat, chia magot. Rostos, lazítja a székletet és segít a puffadáson. Anyagcserét fokozni erősítő és H.i.i.t. edzéssel tudsz. Az emésztésed meg megfelelő kajálással. Nem eszel olyan zöldségeket amik felfújnak? pl.brokkoli, karfiol... vagy hüvelyeseket pl.bab.. És igyál rengeteg mentes vizet, napi min.3 litert. Pro és prebiotikumot is szedhetsz.
2019. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy részét eddig is csináltam, de akkor a többi, ami még nem, azzal megpróbálkozom.
2019. júl. 6. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:

előző jókat írt nagyon. sok rost, igyál sok vizet, illetve naponta inkább többször egyél keveset. nàlam is nagyon hasonló volt a helyzet, mint nálad, lassú emésztés, puffadás, kb 3 naponta nagywc... nekem egyértelműen azt volt a bajom, hogy napi 2× ettem nagy adagokat (időszakos böjtölés szerint ettem, kb du 2kor ettem először és este 8-kor utoljára. nem fogyási céllal, egyszerűen így esett jól). sok rostot, zöldséget gyümit ettem, eleget ittam, megis ez volt. kipróbaltam a jobban elosztott kisebb adagokat, napi 5x-i kajálást, és kb azonnal megszűnt a puffadás, feszülő has, és minden nap tudok rendesen nagywc-zni. elég szomorú vagyok, mert UTÁLOK reggelizni, meg egyszerre sokat szeretek inkább kevesebbszer kajálni, de ez van :D de mindenki máshogy működik, sokaknak pl nem lesznek ilyen bajai az intermittent fastingtól.


persze valószínű neked nem ez a bajod, meg fogalmam sincs hogy osztod el az étkezéseid, csak a saját példámat írtam le. ha hosszú távon sem változik a helyzet próbálkozások ellenére sem, érdemes lehet amúgy gasztroenterológushoz is elmenni akár, kizàrni a különböző ételallergiákat..

2019. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jaj kihagytam, hogy viszont ne keverd a lassú anyagcserét a lassú emésztéssel, lassú bélmozgással. neked utóbbival vannak problémáid, az anyagcseréd gyorsasága valószínű rendben van, de sikerült fogynod nem brutál erőfeszítéseket téve.
2019. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*ha sikerült fogynod nem brutál erőfeszítéseket téve
2019. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyobb adagokat nem nagyon eszek. 5-nél többször eszek, változatosan.

Igazából az utolsó terhességem alatt kezdődött ez a probléma, hogy össze-vissza tudok csak wc-re menni. Lassan 1 éves lesz a babám, január óta különös figyelmet fordítok a kajára, hát hol jobb, hol rosszabb... :/

Különféle teákkal szoktam még kísérletezni.

2019. júl. 7. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!