Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Adna valaki jó tippet a...

Adna valaki jó tippet a kicsit hatékonyabb fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Heti kétszer járok spiningre és igyekszem figyelni az étkezésemre. (Normális reggeli, és ebéd, minimális vacsora. Sok gyümölcsöt eszem amiből úgy érzem h kellene lejjebb szorítani.) Valaki tudna ajánlani valamit amivel esetleg egy kicsit megtudnám gyorsítani a fogyásomat?

(174/88 a méretem és szeretnék egy 15 kg leadni, minimum... de eddig nagyon nehézkesen indul meg a fogyás) A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!


2011. jan. 29. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
igyál zöld teát, az segít :) persze attól se várj pár nap alatt csodát, de szerintem egy kicsit gyorsít rajta. és tartsd észben, hogy a túl gyors fogyás lógó bőrt és izomtalan, formátlan testet eredményez
2011. jan. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha leírnád a napi étkezésed, akkor könnyebb lenne tanácsokat adnom. Így nehéz. A sok gyümölcs semmiképpen sem jó fogyáshoz, annyit már most mondhatok.
2011. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát reggelire szoktam szendvicset enni, ( egy zsemle és bele valami), ebédet én menzai kajával tudom megoldani, így az elég változatos, vacsorára meg joghurt vagy saláta.. mikor mi van itthon. És e közé ékelem be a gyümölcsöket, ami napi kb 3 narancsot jelent.

A zöld tea jól hangzik, azt már más is ajánlotta. Mellette ajánlottak még salaktalanító teát is... de annak az íze borzalmas :)

Meg am én se gyorsan akarok fogyni, csak kicsit szeretném ha megindulna... jelenleg úgy stagnál az egész súlyom és nem mozdul sehova.

2011. jan. 30. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszi, ez már jelez valamit. Az edzés az nagyon jó. Viszont itt jön be az étkezés és a sport kapcsolata: növelni kellene a fehérjebeviteledet. Mivel 88 kg vagy, ezért a helyedben minimum 88 g fehérjét fogyasztanék, de ennél inkább többet. Mondjuk 130 grammot (tehát olyan 1,5 grammot testúlykg-ként). Miben van sok fehérje? A csirkemellben és a pulykamellben, valamint a halakban. 10 deka csirkemellben olyan 25 gramm fehérje van. Egyél meg naponta 30 dekát (oszd szét 10 dekára, és ezt akkor háromszor). A hal is jó, ott egy picit sok a zsír. Ha teljesen zsírmentes halat akarsz, akkor ott a tonhal, lefekvés előtt egy tonhalkonzerv (vagy egy fél) szintén jó megoldás. 75 gramm tonhalkonzervben (ha 150 grammos kiszerelést nézünk) van úgy 20 gramm fehérje. Ezekkel a napi fehérjebeviteled olyan 95 gramm lesz. Ez már egy jó alap. Lépjünk tovább a szénhidrátra:


Ebből nagyjából testúlykg-ként 2-3 gramm kellene. Ezt könnyű összehozni. Reggelire egyél zabkását (kb. 60 grammot)Ajánlanám, hogy tojásfehérjével, de tudom, hogy ez durván hangozhat, lehet tej is (bár a tej nem olyan jó dolog), zsírszegény tejet használj. Ha belefőzöd a zabpelyhet, egész jó zabkását kapsz. Aztán egyél napközben rizst, mondjuk az aktuális csirkeadag mellé. Adagonként mehet olyan 60 gramm. A legjobb az lenne, ha sok zöldséget is ennél (a brokkolit különösen ajánlom), mert segít a felszívódásban. Szerintem 30 deka zöldség nyugodtan mehet egy nap. A rizstől este egy picit távolodj el, ha akkor ennél csirkét, azt inkább zöldséggel oldd meg. Szigorúan csak teljes kiőrlésű kenyeret egyél, ha végképp nem bírod megállni. De abból is csak keveset.


Zsír:

Na, ez az, amit hagyj el: csak azt a zsírmennyiséget vedd magadhoz, ami a fent említett étkezés során a tányérodra kerül.


És még valami:

egy kiegészítőt ajánlok: l-karnitin. Az edzőtermekben is lehet kapni. Igyál meg az edzések előtt fél órával egy fél litert. Sokat dob a zsírégető folyamatokon.


Ha nehezen menne a testsúlycsökkenés, nem kell megijedni: a teststruktúrád a diéta és a kemény edzések miatt meg fog változni, pozitív irányban. Játszadozhatsz egy kicsit a mértékekkel, mondjuk csökkentheted egy picit a szénhidrátot, és növelheted a zsírt (de csak lenmagolajjal, olívaolajjal, óvakodj a telített zsírsavaktól).


Nagyjából ennyi.

2011. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot:)
2011. jan. 31. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!