Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fehérjetúltengés? Fehérjeérzék...

Fehérjetúltengés? Fehérjeérzékenység? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nyáron egy hónapig napi 70g fehérjét toltam le és nyár végére valamint őszre nagyon keményen kipattanásosodott az arcom. Csak télre múlt el. Állítólag ez fehérjetúltengés. De nemgondoltam hogy ennyire durván kihozza. Nem merek újra elkezdeni egy ilyen "kúrát" mert félek. Mennyi lenne az ideális adag naponta rendszeres testépítés mellé. Mitől lehetek ennyire érzékeny rá? Vélemények?
2010. márc. 26. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Napi 70g fehérjét toltam le"... "kúra" Jaj ezen de jót nevettem :D :D :D Te figy... 70g fehérje, az 30dkg csirkemell... :D Nevetségesen kevés. Átlag embernek napi 1grammra van szüksége testsúlykilogrammonként, sportolóknak 2-3 grammra! Én 90 kiló vagyok és most a diéta alatt nem megyek napi 300 gramm alá.


Vannak egyébként akik érzékenyebbek, és pattanásosak lesznek, de szerintem te csak simán kamasz vagy és a hormonváltozások miatt pattanásosodsz. Ha meg nem, akkor igyál jó sokat. A sok fehérje egyébként is terheli a vesét, kell napi 3-4 liter folyadék minimum. És legtöbbször azoknak sz@r a bőre akik nem isznak eleget.

2010. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de a 300g/nap kicsit Abszurdisztán.
2010. márc. 26. 20:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert SPORTOLÓ. Első ember kondizni jár, és a testépítők tudnak legjobban táplálkozni. A 70 g fehérje tényleg nevetséges.:D A 70 g fehérjét csak a napi turmixbevitelem már eléri.:D És akkor még nem is ettem semmit.:D


kezdet voltam.

2010. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok beleszólni de 300gramm fehérje az kb 100doboz 125grammos joghurt. A turmixban lehet hogy egyszerre is van 70gramm de nem azt iszol egész nap hanem feltehetően egy alkalommal. Tegyük fel annyira odafigyelsz hogy csak fehérjedús ételet eszel egész nap. Legyen az 120gramm. Hol a többi 180? Ezt meséld el kérlek hogy hogy gondoltad!
2010. márc. 27. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok... figy leírtam neked már ott is, hogy 70g fehérje az 30dkg csirke!!! Először is aki sportol az nem eszik joghurtot... Egy normál étkezésem nekem pl. 20dkg csirke, 50g rizs, és egy csomó párolt zöldség. 20dkg csirke az 50g fehérje. Napi 6x eszem, ez 300g fehérje... vagy csinálok egy zabkását fehérjeturmix-szal, az is 50g fehérje.

Fehérje forrásnak húst kell enni, meg tojásfehérjét, esetleg este túrót, mert az lassabban szívódik. A húsokban 20-25g fehérje van 10dkg-ban. 20kdg egy teljesen normál éttermi adag.

Tanulj meg táplálkozni, sok a hiányosság!!!

2010. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én meg a második vagyok:D

70 gramm a turmixomba van. Napi 3 adagot iszok, az összesen 60-70 gramm.:D Reggel, Edzés után, És lefekvés előtt iszom. Elhiheted, hogy mennyiségileg 1 nap alatt bőven beléd férne 300 g.:D A joghurt megy 1 sz*r, de ezt már a diétázós barátunk leírta!:) A joghurtot én a "nasi vagy édesség" kategóriába sorolom, amik ugye 90 %szemétből vannak.

2010. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy hozom a 125 túrómat vacsorára:D Na jóétvágyat nekem.:D
2010. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2010. márc. 27. 21:16
 9/11 Krisz85 ***** válasza:

A kondisnak igaza van, egyébként anno amikor elkezdtem sportolni szinte egyik napról a másikra álltam be a napi 2 g/tskg fehérjére (futok, ezért nem kell több ,a testépÍtőknek kell, sőt muszáj nekik!)

és baromira véresre vakartam a hátam mert kipattogzott, majd a folyadékbevitelt megemeltem két literrel és elmúlt magától három nap után, azóta nincs ilyen gondom, ha érzékeny vagy a fehérjére, akkor fokozatosan kezd el emelni, használj izoáltumot, vagy ha az sem, akkor kisérletezz szója és egyébb fehérjeforássokkal is, bár ezek nem teljesértékű fehérjék, mint pl a tejsavófehérje,

a joghurtot felejtsd el, mert az árához képest kevés a fehérjetartalma és relatÍve sok a telÍtett zsÍrtartalma is, pl. 60 ft egy 150 g os natúr joghurt 6 g fehérje 4 g zsÍr, 1 adag tejsavófehérje 100 ft, amiben 19 g minőségi fehérje 1 g telÍtett zsÍr, miről beszélünk?! persze a napi fehérjebeviteled max 30 % legyen kiegészÍtő, mert a szervezeted nem folyékony táplálékra van berendezkedbe, evolúció meg ilyenek :D

2010. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. A joghurtot csak azért hoztam fel példának mert csak így általában amit itthon találtam azt fogyasztottam. Gondolkodok egy listán miket kellene beraktározni. Unom hogy mindent össze vissza eszek. És ez azért fontos most különösen is mert ugye a táplálékkieg-et nem merem most szedni egy darabig. Ajánlották hogy szedjek egyszerű fehérjét. De igazából azt sem merek. Inkább megpróbálom összeenni a napi adagokat abból amiket boltban megtalálok kajákat.
2010. márc. 27. 23:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!