Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mit gondoltok, ha fogyókúrázom...

Mit gondoltok, ha fogyókúrázom, de nembírom a futást, hány órát vagy kilómétert kellene sétálnak naponta?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 01:20
 1/6 A kérdező kommentje:
na ez totál értelmes lett... szóval hány km-t, órát kéne sétálnom naponta?
2010. ápr. 5. 01:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg egy táblázatban, hogy a séta hány kalóriát éget el. Aztán számolj. Kényelmes tempóban negyedóránként teszünk meg egy km-t, vagyis óránként 4-et. Viszont aki nem szokta, annak 4 km rohadt soknak bír tűnni.
2010. ápr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A séta nem megoldás. Keress más mozgásformát, amit bírsz. Én se bírok futni, de a teniszt, a röplabdát, meg hasonlókat órákig is bírom.
2010. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kezdetben a seta a legjobb mivel nem terheli meg a szivet. napi 1-1.5 ora seta tobbet segit mint 30 perc futas. Ha sietve gyalogolsz es tartod a pulzusszamot, ugyaugy leizzadsz 1.5 ora alatt es jobban erzed magad.
2010. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A futás kardió mozgásforma. Attól nem fogysz igazán, a vérkeringésedet és az állóképességedet teszi helyre. Azért nem fogysz, mert a magas pulzusszám miatt a szervezeted folyamatosan szénhidrátot használ üzemanyagként.

A séta lesz a megoldás. Hetente ötször 1 óra. Monoton(tehát nem forgalmas helyen, ahol állandóan meg kell állni lámpák miatt), állandó tempón kell végezned, enyhén megnövekedett oxigénigény mellett. Ezt nevezik aerobnak, ahol a szervezeted kb 25 perc után átáll a szénhidrát égetéséről a zsír égetésére.

Végszóként: lófaszt nem ér, ha az étrendedet nem rakod rendbe, fogyókúrák és hasonló baromságok kerülendők! Egyáltalán mi az hogy fogyókúra? 2 hónapig nem eszek, leépítem magam, aztán elkezdem ugyanazt a szemetet enni mint előtte, és nézek hogy még dagadtabb lettem? Pff. Életmódváltás.

2010. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziaszia!

Hidd el én ahok közé tartoztam akik gyűlölnek futni, mert sosem csináltam jól. Amióta harcművészkedem megtanultam futni. Igen jól olvasod. Az a futás amit mi csinálunk arra avló, hogy felpörgesse a szervezeted, a pulzosod, a vérkeringést, ésmindezt úgy hogy nem terhel le élvezetes, és sokat bírsz. A lényeg az hogy nézzd meg milyen neked egy isetősebb sétatempó. És ha ez megvan, ugyanezt a tempót tartsd de úgy hogy kocogsz. Szinte lépésben fogsz kocogni de nem baj. Nem terheli le úgy a szervezeted és 60 évesek is csinálják. Én elsőre azt hittem hogy olyan 200 métert fogok tudni, de aztán elkezdtem ezt a fajta futást és rájöttem hogy nem is rossz. Légzés: orron -be szájon ki és ne zavarjon ha fújtatsz :).

Ha végképp nem szeretnéd akkor vegyél egy trambulint. Az átmozgatja minden sejtedet, jól fogyaszt, méregtelenít (aerob akár a futás). Ph-csoda honlapokon olvashatsz egyéb jótékony hatásairól. Én Freddy Mercury zenére szoktam ugrálni XD XD

2010. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!