Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Az étvágycsökkentő tablettával...

Az étvágycsökkentő tablettával (+ sporttal) normálisan le lehet fogyni, úgy hogy a kilók ne jöjjenek vissza?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 30. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
hagyd az étvágy csökkentőt
2016. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha leállsz az étvágycsökkentővel, újra éhesebb leszel, ergo visszaszeded, amit emiatt adtál le. Inkább normális étkezést alakíts ki mellette, amit végleg tartani tudsz.
2016. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hülyeseg az etvagycsökkentő szerintem,de te tudod. Oda inkabb erős akataterő kell
2016. máj. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Az étvágycsökkentővel az a nagy baj, hogy lefogysz vele, oké pár hónap alatt nem lesz komoly betegséged de amint abba hagyod a szedést, akkor sokkal több ételt fogsz kívánni, és vagy visszahízol, vagy kétszer többet szenvedsz mint egyébként tabletta nélkül (hosszútávon se pénz, se pedig egészség szempontjából nagyon-nagyon nem jó megoldás, ha egyáltalán megoldásnak lehet nevezni!)


Nem kell ide feltétlenül radikális változás; meglehet oldani, hidd el egy kicsi odafigyeléssel és mozgással.

Pld.; ha lépcsőzöl, és metró helyett sétálsz már is sokat tettél az egészségedért. A kemény edzésekkel csak az a gond, hogy egy idő után szinte lehetetlen kitartóan folytatni a lefogyás után, így az is, visszajönne... Szerintem nem kell túl komplikálni a diétát, nem az étel körül forog az élet, elég néhány praktika is;

-bő reggeli (inkább édes legyen)

-napi 5x kisebb adag étel

-több zöldség, gyümölcs

-"első sóhaj" után tedd le az evőeszközt és pár perc után vagy hagyd abba az evést, vagy egyél még néhány falatot. Van az a kellemes jóllakott, de nem teletömött érzés, ami egyszerre ad egy "igen, megcsináltam, nem ettem tele magam, ügyes vagyok!" érzést, meg egy kiegyensúlyozottságot (ha túl sokat vagy keveset eszel akkor lefáradsz pld., de ha pont annyit amennyit kell, nem lesz gondod az energiáddal)

-sok-sok víz, reggel és este pedig tea

-több joghurt, leves, főzelék

-lassú evés, ami lassú zenével a háttérben, megterített asztalnál, beszélgetés közben nem csak meghittebb hanem az agyunkat is tudatosítjuk, hogy "igen, eszünk"

-étkezések között hagyj 10 percet magadnak

-először edd meg a tányéron lévő adag felét, és ha nem érzel késztetést a "felének a fele" megevéséhez, akkor hagyd ott

-változatosság; például ha egy héten 3x eszel vacsorára tojást, akkor egyszer rántotta, egyszer omlett egyszer meg tükörtojás formájában edd, különböző zöldségekkel, jól fűszerezve (piros paprika őrölve, só, bors...)

2016. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én negyvenkét kilót fogytam két év alatt. (Húsz év alatt szedtem fel) Amit a 4-es írt az szerintem is jó. Annyit tennék hozzá, hogy minél lassabban fogyjál le, mert annál biztosabb, hogy meg fogod tartani amit elértél. Kezdetben én sok vizet (3 litert) is ittam. Igyekeztem minél mellékesebb kérdésnek tartani az evést. Sok sikert !
2016. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki le tudott fogyni anélkül, az könnyen írja, hogy nem kell étvágycsökkentő, elég az akarat, mert akinek nem megy, annak pont a szükséges akaraterő hiányzik. Igenis lehet létjogosultsága ezeknek a szereknek, mert még mindig egészségesebb így lefogyni, mint kövér maradni. Ha pedig lefogyott valaki, könnyebb lesz a sportolás és úgy könnyebb megtartani a normális testsúlyt étvágycsökkentő nélkül is. Ráadásul sokat számít az is, hogy az étvágycsökkentővel egy normálisabb táplálkozási rutin alakulhat ki, amit már csak tartani kell. Itt sok tíz kilós túlsúllyal évek óta küszködő emberekről van szó persze, nem a sokadik kis hülye tiniről, aki "felszedett" 2 kilót és rinyál, hogy hogy tudná leadni.


Én egyébként 30 kilót fogytam mindenféle szer nélkül 7-8 hónap alatt csak étrendváltoztatással, de ettől még senkinek nem akarok papolni arról, hogy csak akaraterő kérdése, tudom, hogy nem egyszerű a dolog.


Engem az étvágycsökkentőktől két dolog tartott igazán vissza, nem az, hogy hogy tartanám meg nélkülük az eredményt:

-a 90 százalékuk sima átverés

-ami működik, az általában valamilyen szinten egészségtelen és részben illegális, ez utóbbi annak a veszélyét is hordozza, hogy valami hamisítványt vesz az ember, ami akár életveszélyes is lehet

2016. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Minden napi reggeli: gyümölcskoktél 2 tenyérnyi salátástállal. összetétel: 1 citrom, 1 grapefruit, 1 doboz darabolt ananász. Kiegészítheted aktuális gyümölcsökkel (darabolva) Ez kb 3 napi adag.

Délig semmi.

Délben bármi, amit mindig is szoktál, de nem kazalnyi, éhségérzet megszűnéséig.

Egy pohár ásványvíz, bor, vagy sör, üdítő, kávé is lehet.

Vacsora: éhségérzet elmúlásáig bármi, de kenyér, hagyományos köret, tésztaféle nem. Köret helyett csíkokra vágott sárgarépa. retek, karalábé, káposzta, saláta. Ízesítheted kevés szósszal, ízesített joghurttal.

Ital: tej, joghurt, tea, víz.

Kb. 8 hónap alatt kínlódás nélkül akár 10kg. Ha sportolsz is kicsit hozzá (Kerékpár, úszás, nordic walking, ping-pong még eredményesebb lehetsz, és a szereket felejtsd el, így is csinos lehetsz! Üdv: Zoltán

2016. máj. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én az 5 vagyok ismét. Egy fontos dolgot kihagytam. Nem minden elhízás oka a túlzott táplálkozás. A pajzsmirigy működése nagyon is befolyásolja azt, hogy valaki sovány vagy kövér. Egy vérvétel eredménye mutatja meg, hogy a pajzsmirigyed normálisan működik e. (A háziorvostól kell beutaló) Ha ez a probléma kizárva akkor lehet az étrenddel, sporttal, életvitel változással eredményt elérni. A fórumon kívül én azért javasolnám, hogy ha drasztikus fogyást tervezel néha konzultálj orvossal is.
2016. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laci a Kapitány válasza:
Ha ez egy kérdés, akkor semmiképpen nem! Úgy nem tudsz semmivel lefogyni, hogy a kilók ne jöjjenek vissza! Válasszuk külön a kérdést kettő részre: Étvágycsökkentővel és sporttal le lehet-e fogyni? IGEN! Nem szeretnéd hogy visszajöjjön a súlyfelesleg? Az étvágycsökkentőket felejtsd el, de sportolj sokat! Ennyi!
2016. máj. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!