Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kaloriaegeteshez futas? gyors...

Kaloriaegeteshez futas? gyors gyaloglas? kocogas? sprint?

Figyelt kérdés

futni tervezek jarni kaloriaegetes szandekkal


szamolom a kaloriabevitelem es van okosoram ami majd a futas alatti elegetett kaloriat is szamolni fogja


de azon gondolkoztam, hogy jo nekem a futas? vagy sprint tobbet egetne?

(bicajozni nem tudok, nincs biciklim de nem is szeretek)


165 cm magas vagyok, 71kg Lany


a "futas" (?) kb 2 km lenne/nap, lehet szo 4rol is ha tobb idom van


szoval, mi egetne tobb kaloriat?



2022. jún. 9. 21:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

130kg-osan kezdtem futni, dagadtköcsög hatására... miután elolvastam az írását ami kb így szólt és ma már rám is 100%-ban igaz:

130kg osan kezdtem futni, 5métert alig bírzam egyben... mindenki azzal csesztetett, hogy tönkre fog menni a térdem ha futok... én meg úgy voltam vele, ha nem futok, akkor meg hamarosan meghalok...

Nos így 5év távlatából jobban érzem magam mint felnőtt életemben valaha, a térdem nem ment még tönkre és már csak egy rossz emlék a 130kg.

2022. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
16%
19: akkor sétálgass csak tovább, te nagyon okos :P
2022. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
25%
22. Kösz, így teszek - te pedig továbbra se nézz utána semminek, főleg a biológiának, edzésnek, étkezésnek ne. Így a kényelmes (nekem is, a sétálás).
2022. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
80%

Na akkor leírom, mert a hülyét pontozzátok fel és az okosat le... már megint...

Aerob testmozgás az a mozgás, ami alatt a véred képes elegendő oxigént szállítani az izmaidnak, így azok zavartalanul tudnak működni.

Ezt a mozgásformát hosszú időn át lehet végezni, 40-50-60perc, de akár órák... mivel alacsony az intezitása, ezért egységnyi idő alatt kevesebb kcal-igénye van, de mivel hosszú ideig lehet végezni, így jó sok kcal-t el lehet vele pörkölni, ha van időd... és igen, a séta is tökéletes rá...

Minél inkább a csúcsát célzod meg ennek az állapotnak annál több kaloriát el tudsz vele égetni azonos idő alatt... vannak erre mindenfele matekok, max pulzus 70%meg ilyen olyan f@szságok, de általábosan elmondható, hogy akkor vagy az aerob tartományod csúcsán, ha még épp tudsz lihegés nélkül beszélni.

És igen sok túlsúlyosnak ez a tempós sétával már meg is valósul.


Anaerob mozgásforma pedig az, ami ezen túl van... mikor a véred már nem késes elegendő oxigént leadni az adott izomzatnak... így az gyorsabban is fárad, de cserébe több kcal elégethető vele...


Az aerob mozgás azon kívül, hogy fogyhatsz vele, az érrendszerre pl karbantartó hatással is van, ezért érdemes művelni.


De igen egy kiadós lábedzés 20perc alatt könnyen megeshet, hogy több kcal, mint amit 1 óra alatt lesétalsz.

Én személy szerint, ha futni szeretnél, én a hiit edzést javaslom, számomra az vált be leginkabb szálkásítás szempontból.

De még az elején rengeteget fogytam sima 1-2órás sétákkal.

2022. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy meg nem a futástól megy töszét sokak térde, hanem a helytelen futástól... mert sporolnak a cipőn de aszfalton futnak...

Mert szar az étrendjük és nincs kenése az ízületeknek...

2022. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
21%

#25: ja hát persze, mindenkinek szar az étrendje, meg a cipője is csak valami szar 50 ezres Asics, csak te csinálod jól.

Az a baj veled, hogy pár év tapasztalat alapján akarod extrapolálni, mi lesz veled 10 év múlva. Elárulom, szar lesz a térded, ha futsz.

2022. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
62%
A sétálgatós hülyeségre még valamit: 1 óra séta kb 200 kcal, 1 óra futás pedig kb 600 kcal körül van. Egy óra séta nagyjából arra elég, hogy ledolgozz egy kinder maxi kinget.. persze ha van rá napi három órád, akkor hajrá :P
2022. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

azta

nem hittem volan hogy verekedes lesz a kerdesem alatt :D

azokra valaszolok amik nekem szoltak:


"2 km az 15-30 perc nehogy ne legyen mar annyi idod"

nagyon okos vagy, de nem nincs annyi idom. Szerintem az en dolgom hogy mennyi idom van amugy is

es az nem jut eszedbe hogy a bemelegites, az hogy en eljutok egy olyan helyre ahol tudok futni ami kb 20 percnyire van innen, az hogy en atoltozok es futas utan tusolok.... de nembaj nagyon okos vagy :-)



a terdfajasos dologban annyira nem hiszek, nem tudok arra mit mondani



es lehet par ember itt felreertett hisz paran irtak hogy "lassu futas nem fog sok kaloriat egetni" meg stb

az a helyzet hogy nem is kell 200-300nal tobbet egetnie


alapjaraton tartom a kaloriaim, mindig 1100-1400 korul vagyok, a futas csak azert jonne hogy "gyorsabban" menjen le a felesleg

szoval en nem azt csinalom hogy megeszek 2000-et es ledolgozom 500-at, hanem en keveset eszek es mellette futok. Ehhez annyira sok kaloria nem kell hogy lemenjen, es a kerdesem arra iranyult hogy ha 1 orat befektetek abba hogy valamit csinaljak, melyik lenne a legtobb kaloriat egeto tevekenyseg a felsoroltak kozul.


Koszonom a valaszokat azert :-)

2022. jún. 10. 15:49
 29/38 anonim ***** válasza:
58%
27. :D :D :D :D jó étvágyat a maxi kingekhez, megehetsz akár kettőt is. csak vigyázz el ne fáradj nagyon, nehogy a nap többi részében kevesebb legyen az edzésen kívüli kalóriégetésed, aztán véletlenül ugyanott vagy, mintha sétáltál volna, de észre se veszed, szóval tulképp csak egy maxi king az a kettő, de hát aki ragaszkodik dolgokhoz, anélkül, hogy értene hozzá, az így jár.
2022. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
47%

29: Ha nem jöttél volna még rá, nem nekem kell tanácsokat adni :P

A kérdés lényege amúgy: "melyik lenne a legtobb kaloriat egeto tevekenyseg a felsoroltak kozul"

Erre jössz itt a sétával.. te borzasztó nagyon hozzáértő.. :P

2022. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!