Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ittasan nincs kalóriaégetés?

Ittasan nincs kalóriaégetés?

Figyelt kérdés
Van, hogy ittasan (pl 3 dl tömény után) elkezdek biciklizni vagy sétálni. Általában 10-15 kilométert megyek ilyenkor, ami kb 400-600 kalória mínusz. Ha ittasan teszem azt, akkor is elégetek ennyi kalóriát?
2023. okt. 6. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
10 kilométer biciklizéssel te garantáltan nem égetsz el 600 kalóriát, sajnálom.
2023. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne, az alkohollal az a probléma, hogy önmagában rengeteg kalória, plusz megnöveli az étvágyat, ezért nem javasolt fogyókúra mellé.
2023. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# 10 kilométerrel max 300 van, de az ütemet definiáltam is, ha nem értetted, ez van…

2# Igen, az alkohol brutál sok kalória, bár nem is vagyok éhes mellé, tehát simán kihagyok egy vacsorát akkor is, ha elégetek 500 kalóriát. Tehát - 350 kalória + a mozgás

És 500-600 kalóriával kevesebbet viszek be, mivel nincs étvágyam.


Erre jön a pia ami 1000-1500 kcal. Az a napom súlytartó nap. Jól gondolom?

2023. okt. 6. 20:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nem jól gondolod.
2023. okt. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pedig egy óra biciklizés 570 kalória mínusz. Na most én ha letekerek 10 kilométert, az 350 mínusz. Erre rájön a séta, ami általában 7 km szokott lenni, az 250 kalóriányi mozgás. Ez mind két sört fedez. Ezen felül megittam még három sört, ami még 700 kalória, de nem voltam éhes mellé, így nem ettem, úgyhogy egy nagyobb étkezésnek felelt meg, ami bőven belefért a kalóriakeretembe, mivel délben ettem utoljára, akkor is keveset.
2023. okt. 7. 07:26
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

"egy óra biciklizés 570 kalória mínusz"

Dehogy annyi, te nagyon nem vagy képben. Te nem tudod úgy tekerni azt a biciklit, hogy egyetlen óra alatt közel 600 kalóriát elégess vele, ne nevettess már! Mostanság készült egy szakmai mérés, amit egy három számjegyű mintán végeztek. Ott spinning kerékpár intenzív használatával égettek el az alanyok átlagosan 300 kalóriát egy óra alatt. A kerékpárt legintenzívebben tekerő sportolók (nem random félalkoholisták, mint te, hanem tényleges versenysprtolók) voltak képesek 400 kalória környékén égetni. Te tudod mikor égetsz el egy óra biciklizgetéssel 570 kalóriát?

2023. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért írnak mindenhol annyit? Meg miért istenítik a biciklizést?
2023. okt. 7. 12:05
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

"miért írnak mindenhol annyit?"

Mert gondolom random YouTube videókból, meg Facebook kommentekből, meg női magazinokból, meg biotech.hu-ról tájékozódsz ilyen témakörben, nem szakmai forrásokból.

"miért istenítik a biciklizést?"

Ettől még miért ne lenne egy isteni mozgásforma a biciklizés? Nem a kalóriaégetés az egyetlen szempont egy sportág megítélését tekintve, meg egyébként óránként 300-400 kcal elégetése egyáltalán nem kevés, csak a 600 kcal nevetségesen túlzó .

2023. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem olvasok ilyen szennyeket. Kalóriabázisba írtam be, de már arra sem hagyatkozhatok, mert össze - visszaság az egész.
2023. okt. 7. 12:20
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem olvasok ilyen szennyeket"

Akkor mit olvasol? Honnan tájékozódsz?

2023. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!