Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mettől meddig tart nektek a...

Mettől meddig tart nektek a karácsonyi diéta mentes napok? Az év maradékában még hány ilyen napotok van(szilveszter, újév, húsvét, pünkösd, halloween, szülinapok, névnapok)?

Figyelt kérdés

És hogyan kompenzáltok utána?

Pl karácsonyi 3 napban azt eszel, amit megkívánsz(nyilván nem hányásig, mert az már nem esik jól, de nem fogod vissza magad egykét sütitől, hogy hú, sok lesz a kalória). És cserébe utána két ünnep között kicsit diétázol, csökkented az adagot, 3 km helyett 5-öt futsz stb, amíg vissza nem áll a súlyod.

Vagy pl egy szülinapkor megeszel 3 szelet tortát, ami a normál reggeli-ebéd-vacsora szokásos étrendeden felül volt, ezért másnap csak gyümölcsöt eszel, csökkentett kalóriaszámban, mint a szokásos.

Stb. Ezek érdekelnének, akik szoktak úgymond ilyen esetekben "csalónapot" tartani, ha kompenzálnak utána, akkor hogyan, illetve mennyi ideig tart nálatok az év végi ünnepi lazulás és mik vannak még az évben nálatok.

Köszönöm, aki válaszol.


dec. 7. 13:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy étkezés.

Amikor a családdal, szüleim, testvéreim stb. 25-én leülünk közös ebédre.

Ekkor sem eszem túl magam, csak amennyi jólesik, de nem nézem, hogy mit. Ha olajban sült, akkor legyen, ha cukros, akkor legyen.

Minden ünneppel így vagyok: egy étkezés. Mivel ilyen születésnap, névnap, karácsony stb. kb. 6-7 db van egy évben nálunk (születésnapokat összeszoktuk vonni), ez nem oszt, nem szoroz. Nem is tudok ilyen kajákból sokat enni, nem esik már jól, és általában a közérzetem is rosszabb utána.

Otthon meg én magunknak nem sütk-főzök semmi különöset azért, mert karácsony van.

Az ünnep, az nem a zabáláshoz kötődik normális esetben, és nem túlevéssel kell ünnepelni.

dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
100%
Nem eszek többet ünnepekkor.
dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszem többet, mint egyébként, és nem kompenzálok.


Tízéven át kompenzáltam, rá is ment az egészségem nem kicsit.

dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 NTBS ***** válasza:
Nem tartok ilyeneket.
dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
77%

Az ünnepek alatt sem zabálok, nem eszem lényegesen többet, mint egyébként. Általában az ünnepek alatt 1-4 kg-ot leadok, utána nem kell kompenzálni semmit.

Azt meg sosem értettem, attól, hogy ott van valaki elött egy vagon étel, azt mért kell felzabálni? Mi értelme van annak, hogy elöször tömi magába, amit csak lehet, utána meg rosszul van.

Értelmes ember annyit eszik, amennyi jól esik - nem amennyi belefér! -, élvezi az egyes fogásokat és egész idö alatt jól érzi magát.

dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor is pont ugyanannyit tudok enni, mint az év többi napján. Semmit nem befolyásol az, hogy épp karácsonyi menüről van szó
dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#13 milyen értelemben ment rá az egészséged?

dec. 7. 19:35
 18/33 anonim ***** válasza:

Én nem diétázok, csak odafigyelek mikor mit eszek és a kalóriákra. Én a változatos étrendet követem leginkább.


Egyébként ebbe a karácsonyi időszakba mindig elengedem magam és nem figyelek úgy annyira oda, mert rengeteg finomság szokott lenni nálunk is, pároméknál is, meg úgy akárhova megyünk mindenhol. Persze ilyenkorra már azért ki is éhezünk ilyen olyan dolgokra. Nálunk többnyire nyáron van minden családi esemény, szülinap, névnap ezek mind nyáron vannak, de olyankor csak 1-1 napokon engedjük el így magunkat és akkor többet bicajozunk, akkor rengeteget járunk úszni mert itt az uszoda ami egyben egy strand csak nyáron van nyitva. Olyankor nem gond. Tavasszal, meg ősszel szoktunk jobban odafigyelni a kajákra.

Húsvétkor nálunk nincs az a nagy zabálás egyébként mi úgy egyikünk családjában sem tartjuk igazán max egy kevés süti, sonka, tojás, és ennyi, meg mi olyankor inkább kirándulunk, túrázunk. Pünkösd nálunk sima hosszú hétvége, ennyi.


Egyébként így decemberbe karácsonykor-szilveszterkor szokott velünk elszaladni a ló legjobban kajálás terén. De úgy vagyunk vele évente egy ilyen simán belefér.

Mi december 24-én párom szüleinél szoktunk lenni, náluk akkor van ez a nagy családi összejövetel. Másnap az én szüleimnél szoktunk lenni oda jönnek a nagyszüleink is, mert ott több a hely és mindenkinek így a legjobb, ott nagyon sokat szoktunk enni mert rengeteg a kaja meg a sütemény főleg. Aztán 26-án páromék szüleivel közösen szoktunk elmenni az Ő nagyszüleihez ahol lakik a testvére is. Ott azért szintén degeszre esszük magunkat, mert ott olyan kaja van amit csak akkor eszünk és ennyi, és az kifejezetten jól tud esni, mivel a párom tesója szakács így olyanokat csinál amiket a drága étteremben szokott a tehetősebbeknek tehát mi ott megkóstolunk jó pár dolgot ami úgy jól is tud esni. Meg persze süteményekből is eszünk olyat amit másnál egyáltalán nem.

Aztán a 2 ünnep közti időszakba leginkább maradékokat esszük mert mindig kapunk meg mi akkor szoktunk eljárni barátokhoz, meg távoli rokonokhoz, mivel minden nem fér vele így idén most a rokonokhoz megyünk így karácsonyozni, hát ott is lesz kajálás bőségesen mert tudom hogy milyenek.

Szilveszter előtti napon szoktuk azt hogy itthon csak nagyon visszafogott kaját csinálunk, ha még marad valami akkor azt elnassoljuk és ennyi. Szilveszter napján meg szoktam sós süteményt csinálni amit viszünk a buliba és ennyi. Akkor még igen csak elszoktuk engedni magunkat a barátainkkal, január elsején úgy is alszunk délig, akkor utána nem nagyon szoktunk enni, délután átszoktunk menni anyámékhoz meg a párom szüleihez akkor valamelyiküknél eszünk egy kicsit és ennyi. Aztán másodikától ami maradék még van azokat megesszük aztán utána visszaállunk a megszokott dolgokhoz, tehát ismét odafigyelünk az étkezésre, nem zabálunk feleslegesen, nem nasizunk jó darabig, nem is szoktuk kívánni 1-2 hónapig amúgy sem.

dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Nem látok rá semmilyen reális indokot, hogy csak mert valami ünnep van, abbahagyjam a diétámat és össze-vissza egyek. Nem, nem szoktam karácsonykor stb stb sütit, csokit egyebeket enni, mert számomra nincs ott az ideje.

Franc se akar utána hónapokig kevesebb kaján vegetálni ( hogy leadjam azt a felesleget ami ilyenkor feljön). Számomra az a legjobb stratégia, hogy ne essek vissza a régi szokásaimhoz, ne fulladjon fékezhetetlen falási rohamokba a dolog, hogy nem társítom az ünnepeket ilyen szinten a kajához.

Én hosszú évek óta diétázom, adagokat mérek, számolok, megválogatom mit eszek, sportolok, 70+kilót fogytam, és fixen havi 1 csalónappal csináltam végig, amit mindig hónap elején tartok meg, és azóta is ezt az arányt követem szintentartáshoz és kész. Nekem ez vált be.

dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
54%
Nem is az a baj hogy sok kaja meg süti van kb 2-3 nap (attól függ, hány családi ebéd van, nálunk pl 4). Hanem amennyi csokit kapsz utána :D
dec. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!