Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mettől meddig tart nektek a...

Mettől meddig tart nektek a karácsonyi diéta mentes napok? Az év maradékában még hány ilyen napotok van(szilveszter, újév, húsvét, pünkösd, halloween, szülinapok, névnapok)?

Figyelt kérdés

És hogyan kompenzáltok utána?

Pl karácsonyi 3 napban azt eszel, amit megkívánsz(nyilván nem hányásig, mert az már nem esik jól, de nem fogod vissza magad egykét sütitől, hogy hú, sok lesz a kalória). És cserébe utána két ünnep között kicsit diétázol, csökkented az adagot, 3 km helyett 5-öt futsz stb, amíg vissza nem áll a súlyod.

Vagy pl egy szülinapkor megeszel 3 szelet tortát, ami a normál reggeli-ebéd-vacsora szokásos étrendeden felül volt, ezért másnap csak gyümölcsöt eszel, csökkentett kalóriaszámban, mint a szokásos.

Stb. Ezek érdekelnének, akik szoktak úgymond ilyen esetekben "csalónapot" tartani, ha kompenzálnak utána, akkor hogyan, illetve mennyi ideig tart nálatok az év végi ünnepi lazulás és mik vannak még az évben nálatok.

Köszönöm, aki válaszol.


dec. 7. 13:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%
Ez önfegyelem kérdése. Semmi bajod nem lesz 1 szem mézeskalácstól, egy adag káposztától meg 2 szelet bejglitől. Nem normális az, hogy szorongsz a kajálás miatt, amúgy meg ha feljön rád 1-2 kiló, mozgással le is megy.
dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
63%
Mindenből egyél csak egy kis kóstolót, és akkor nem lesz belőle nagy gond.
dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor szimplán tartom a jelenlegi súlyom. (Én a mozgásmennyiségem miatt elég szép deficitben vagyok átlag napokon, szóval ha a súlytartós kalóriám eszem akkor abból már azért be lehet enni rendesen)


Kompenzálni direkt nem szoktam, de így két ünnep között/alatt több időm lesz sportolni, amit ki is használok majd.

dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"Azt meg sosem értettem, attól, hogy ott van valaki elött egy vagon étel, azt mért kell felzabálni? Mi értelme van annak, hogy elöször tömi magába, amit csak lehet, utána meg rosszul van."


Sokan vannak, köztük én is, akiknek extrém erőfeszítés nem megenni a látóterükben levő ételt, ha ezt sokáig kell csinálni. Mivel sokan érintettek, feltételezem, hogy evolúciós oka van azt ezt megnehezítő késztetésnek, ha a miértekre vagy kíváncsi.


Sajnos az illúzió, hogy az embert a racionális gondolkodása irányítja. Ha csak racionális szinten nézzük, akkor persze hülyeség bezabálni, csak azért mert előtted van.


Ha azokra gondolsz, akik karácsony után boldogan mesélik, hogy mennyire bezabáltak és milyen rosszul voltak utána, őket én sem értem.

dec. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Így van, ha ennyi elég lenne az embereknek - némely állatnak is amelyik rosszullétig eszik - hogy nem racionális dolog felfalni mindent ami csábít, akkor egyetlenegy elhízott ember sem élne a Földön, de nem ez a helyzet éppenséggel, hanem lassan az ellenkezője.
dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálok olyankor is kalóriát számolni, mert ha alapból úgy állok hozzá, hogy most bármit lehet, akkor felzabálok mindent, mert úgy fogok hozzáállni, hogy "most az egyszer lehet". Szóval én ünnepekkor is úgy állok hozzá, hogy kalóriát számolok, és figyelek, és igen, sokszor így is "elrontom", túlmegyek a kalóriakereten, viszont nem annyira, mintha alapból úgy állnék hozzá, hogy most szünetet tartok a diétában.


De amúgy én kompenzálni sosem szoktam. Mármint, tegyük fel x napon a 1600 kalóriám helyett megeszek 3000-et. Ha eldönteném, hogy az utána levő nap kompenzálok, és csak 500 kalóriát eszek, az 100% azt jelentené, hogy az este kinyitom a hűtőt és még 2000 kalóriát bezabálok. Megéheznék, aztán ennék mindent amit találok. Szóval nem, én nem kompenzálok, sosem. -45 kiló van mögöttem, és nagyon sokszor túlettem már magam, de egyszer sem kompenzáltam, mert tudom, hogy az nálam az ellentettje lenne. Nálam azt új nap = tiszta lap.

dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Nekem sem vált be a kompenzálás, se kevesebb kalóriával, sem több mozgással. Azt hiszem ez az egyik fő tanulnivaló, hogy menni tovább, folytatni, nem feladni.
dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Az ünnepek az együttlétről és a jó kajákról italokról szólnak, nem arról, hogyan sanyargatjuk magunkat mert testkép zavarral rendelkezünk.
dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Karácsonykor ami jólesik.

Pár nap, utána már úgysem kívánom a sülteket, a majonézes kajákat, meg a sütit vagy két hétig, mert eltelít.

Más ünnepnél nincs ilyen.

dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
40 éve tart.
dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!