Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A sajt az jó diétás étel?

A sajt az jó diétás étel?

Figyelt kérdés
Mennyi kalória van benne?
ápr. 15. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nagy mennyiségben nem igazán diétás, sok kalória van benne.
ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Milyen sajtról beszélünk? Hány grammról? Erre szerinted hogy lehet válaszolni? Nézz körül Kalóriabázisban vagy Yazióban.
ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mad Max2 válasza:
77%

A sajt a magas zsírtartalma miatt, kimondottan nem diétás étel.


Hízókúrához jobb

ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mennyi lehet 100 kalóriában?


Reggelre ettem 3 szelet kenyeret és 124 gramm sajtot. Nem tudom mennyi kalória ment be ezzel.

ápr. 15. 11:11
 5/19 A kérdező kommentje:
Plusz egy kakaó 2,5 kanál cukorral, egy kanál kakaó.
ápr. 15. 11:12
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

"Mennyi lehet 100 kalóriában?"

100 kalóriában pontosan 100 kalória volt. Senki nem fog egyébként helyetted alkalmazásokba írogatni élelmiszereket és grammokat. Tölts le egy alkalmazást (kalóriabázis, yazio, myfitnesspal, stb.), és állj a sarkadra.

ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6


Elnézést. 100 grammra értettem.

ápr. 15. 11:26
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Laza 900 kalóriát bevágtál, van benn fehérje, de bőven van benn szénhidrát és jó sok zsír is. Nem éppen fogyókúrás menü.


Én 1 szelet kenyérre (vagy 2 kisebbre) rákenek halványan egy kis vajat, rávágok 100g sonkát, hozzá valami zöldséget, és kb megvagyok. Bő 300 kalória. És van benne szénhidrát és fehérje, zsír alig. De nálam ez inkább délutáni kaja, mert nem szoktam reggelizni.


És az sem mindegy, hogy 100g kalória zsírból vagy fehérjéből van. A fehérje emésztéséhez sok kalória kell. Tehát a megevett kalória egy jó része az emésztésre megy rá fehérjénél. A szénhidrátot könnyebb feldolgozni, a zsírnál meg szinte semmi nincs.

Tehát ha eszel 100g fehérjét, nettó értékben lesz 70g (erős becslés)

Eszel 100g zsírt, nettó értéke lesz 96g (ez is becslés)

ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A sajt csomagolásán rajta kell, hogy legyen a kalóriatartalma, és a makrók is (fehérje, zsír, szénhidrát).


A sajtnak általában magas a zsírtartalma, ezért nem éppen diétás étel. De beilleszthető a diétába.


124 gramm sajt az egyébként rengeteg. Illetve a 3 szendvics, meg a jó cukros kakaó - ez nem éppen diétás menü.

ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem minden sajt zsíros sajt. Ráadásul manapság lehet kapni "protein sajtnak" nevezett dolgokat is, amivel kb. csak annyit akarnak mondani, hogy alacsony zsírtartalom, magas fehérjetartalom. De a csomagolás alapján megállapítható amúgy is.
ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!