Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen zsírégető, fogyasztó...

Milyen zsírégető, fogyasztó sport ajánlott annak aki soha nem sportolt, és jelenleg fogyózik? Valamint az adott sportból heti hány alkalom és napi hány perc?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és március óta életmódot váltottam: napi 1100 kcal (zöldségek, gyümik, csirke, joghurt, barna kenyér, stb.), nem eszem édességet (csak nagyon ritkán) és fehér kenyeret sem. Meg is látszik az eredménye: 83 kilóról lefogytam 71 kg-ra :) Viszont most már szeretnék sportolni is valamit. Március óta csak annyit tettem, hogy már gyalog járok dolgozni meg gyakran sétálgatok szabadidőmbe is (kb. napi 1 órát közepesen gyors tempóba). Ennél szeretnék tovább lépni. Mit ajánlotok, hogy tovább fogyjak? Ezek a lehetőségek: Futás, bringa, Béres Alexandra, spinning, súlyzózás? Valamint mennyire emeljem meg a napi kalóriabevitelem, mert a sport mellett gondolom több kell? Köszi előre is.
2012. aug. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

kevés az 1100. egy idő után be fogsz állni raktározásra, és nem fogsz tovább fogyni.. legalább 1300at kéne nni, aminek a fele szénhidrát, maradék nagy része fehérje és egy kevés egészséges telítetlen zsír.

válasz: FUTÁS. legjobban fogyasztó mozgás, heti 3-4x 40-50 perc, egyenletes tempóban, kocogással is kezdhetsz.

2012. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a futást javaslom. Vannak teljesen kezdőknek szóló edzéstervek, szóval nem kell rögtön 40 perccel kezdeni. Amit én csinálok (én is 70 kg vagyok most), abban heti 4-szer 15-30 perc közti időtartamok vannak, és ez növekszik fokozatosan. Más edzéstervekben pár perc séta, pár perc kocogás váltakozik bizonyos ideig az első hetekben, van választék bőven.

Az 1100 kcal szerintem is kevés, én most 1800-zal is fogyok (futás mellett).

2012. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mondjuk, hogy ne legyen unalmas váltogathatod a mozgásokat.

Én minden nap csinálok valamit, mert szükségem van rá.

Mondjuk egyik nap bicajozok 1órát, másik nap futás 30-40perc, harmadik nap kardió torna (youtube-tae bo) és ezeket szoktam váltogatni

2012. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jah és olyan 1500kcal-ra emeled szerintem!
2012. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!