Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen diétás köreteket ismertek?

Milyen diétás köreteket ismertek?

Figyelt kérdés

Főleg fehérjét igyekszem enni, ez leggyakrabban zsírszegény joghurt és túró (ha nassolni szeretnék, a reggeli órákban ehhez 1 kanál mézet is keverek kis citromlével, zabkorpával, ha nagyon adni akarok neki, banánt is karikázok bele), ritkán csirkemell vagy tonhal.


A túrós joghurt már kezd az agyamra menni:), nyáron viszonylag könnyen variáltam, répával, uborkával, zellerrel, salátával fokhagymás mártogatósnak készítettem el, de most, hogy hidegebb van, jobban esne valami meleg köret a húsok mellé, vagy valami más a joghurthoz...


Van pár ötletem, hogy most mivel bolondítsam meg (pl. főtt répával, esetleg főtt brokkolira fokhagymás joghurtot teszek öntetként, stb., csak érdekelne, nincs-e valami tuti receptetek...


A fehér rizs és a krumpli persze ki vannak lőve.:(


Lehet, hogy kicsit kuszán írtam, a lényeg, hogy valami nem nyers, alacsony kalóriatartalmú köretet keresek.:)

Akár gabonaféle is lehet, ha valamiért beilleszthető egy szénhidrátszegény diétába.


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!:)


2013. nov. 3. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs átgondolva amit csinálsz.


Mézes joghurtot eszel, ami a legrosszabb ételek egyike (a joghurt miatt, de a cukor ilyenkor tényleg rátesz még egy lapáttal) de rizst és krumplit persze nem eszel.


A rizs, a krumpli kevésbé rossz, mint a joghurt, gondold át.


A meleg köret jó ötlet, hőkezelt zöldségekben gondolkozz. Az ember hús és zöldségevő. Figyelj oda hogy egyél elég zsírt (általában amennyi jólesik) és próbálj ki zöldség köreteket. Párolt, sült zöldségek, ha szereted a krumplipürét akkor chszegény verziója lehet a paszternák püré.


100 számra vannak receptek alacsony ch, alacsony kalória tartalmú ételekhez paleós receptgyűjteményekben a neten, például.

2013. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De nem értem, a joghurt miért rossz?:O


Zsírszegény (0,1%-os natúr joghurtot eszem, nem Activiát vagy ilyesmit, amit telenyomnak cukorral), a mézből pedig napi 1 kanállal eszem max., de csak a reggeli órákban, mert így nem sóvárgok más édességek után.

Ha teljesen megvontam magamtól a "nasit", akkor 2-3 nap után mindent megzabáltam, ami csak a szemem elé került.


Zsiradékot halkonzervből (lecsepegtetem, csak a maradékot eszem meg a hallal), 2.8%-os tejből vagy olivaolajból viszek be (ha mondjuk azzal pácolom a csirkemellet.)


Igazából elég jól fogyok, ha ezt az étrendet kombinálom azzal, hogy este már nem eszem, vagy csak nagyon keveset, eleget alszom, és ha csak tehetem, este lenyomok 1 óra pilatest és 1 óra hulahoopot. (ez majdnem minden nap megy, de minimum minden 2. nap.)


Csak már nagyon unom.:(


De adtál pár jó tippet, köszönöm!:)


Csak a joghurtot nem értem - de lehet azt hitted, hogy az édesítetteket eszem(?)

2013. nov. 3. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Egészséges szervezetre a cukor önmagában.. annyira még nem káros. Nem vagyok cukorpárti, de fontos hogy tudjuk. Jóval nagyobb inzulinszint emelkedés okoz a zsírszegény joghurt vagy tej mint némi cukorevés, tehát rosszabbak.


A cukor ártatlan inzulinszint növelő. A tej viszont súlyosabb hormonzavarokat okoz, gyulladásokat. Ráadásul erről nem hallani, ki van kiáltva rossznak a tejcukor, a tejzsír. Közben a tejfehérjék okozzák az inzulinszint emelkedés, ezek okoznak gyulladásos folyamatokat. Ez van a joghurttal.

2013. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* az ártatlan cukor az kissé erősre sikeredett, de fontosnak tartottam éreztetni, hogy van különbség. és ha a cukor rossz, akkor bizony legalább ennyire a tejtermék is, nem árt tudni :)
2013. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:O


Hát őszintén szólva nekem nagyon homályos, hogy a tejfehérjék hogy okoznak inzulin termelést. Az inzulin tudtommal a cukrokat bontó enzim, semmit nem tud kezdeni egy fehérjével:O

Egyébként én nem tapasztalom, hogy úgy megugrana a vércukrom, minden reggel tejes kávét iszom és tejjel elkevert fehérje port. (Ettől még lehet, hogy igaz, amit írsz, nem kötekedésből írom, csak csodálkozom rajta.)


Ha viszont reggel megengedek magamnak egy péksüteményt, akkor sokkal hamarabb éhes leszek.


Az a baj, hogy kb. 1400-1500 a kcal igényem, úgyhogy nagyon nem válogathatok a kajákból, ha fogyni akarok.:(

(Mondjuk nehéz belőni jól, mert ha meg kevesebbet eszem, akkor ugye az a baj...)

2013. nov. 3. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. (már a második HSZ-t kezdem így :D )


Az inzulin a sejtek cukorfelvételéért felelő hormon. De voltaképp egészen tök mindegy.


Szerintem nem kell mindenkinek szakértőnek lennie a témában, ráadásul hivatalosan hozzáértőnek, szakmabelinek kikiáltott emberek gyakorlatilag ugyan úgy nem értenek hozzá, mint mások. De el kell fogadni, hogy a tejtermék fogyasztás nagy inzulin szekréciót okoz, és ez baj.


Hogy miért? Ezt lehet mások sem értik, tehát nem a te hibád, nem a mi tájékozatlanságunk. Csak kerüljük el..


Tejtermék után inkább lecsökken a vércukorszint, nem megemelkedik (lásd inzulin).


Szerintem.. mivel okosnak tűnsz, és nem kötekedőnek hanem érdeklődőnek, ajánlok.. na igen, privátban.

2013. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SugarCat ***** válasza:
Hajdina,köles,kuszkusz,barna rizs és még sorolhatnám... ha ebédre megeszel belőlük 10 dekát köretnek,szerintem simán beilleszthető lesz az étrendedbe.A joghurtal nem értem mi a gond,én is mindennap eszek egy 1,4%-osat,szerintem tökéletesen beilleszthető az étrendbe,csak a nagyon alacsony zsírtartalmúakkal kell vigyázni(na és persze a mindenféle gyümölcsös bolti vackokkal),ugyanis sokkal több lehet bennük a cukor,mint a normálban.
2015. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!