Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen diétás nassolnivalókat...

Milyen diétás nassolnivalókat ismertek? Vizsgaidőszakban állandóan édeset ennék.

Figyelt kérdés

Egy darabig bevált, hogy gyümölcsjoghurtot (max. 123 kcal/100 g) elkeverek sovány túróval, meg egy kis zabkorpával, de már rettenetesen unom.


Ilyenkor ráadásul tornázni sincs időm, egész nap csak ülök és tanulok.

Már csak 2 hetet kell kihúznom, de nem szeretnék visszahízni.


Narancs, banán volt még ötletem, de már ezeket is unom.


Amúgy nem is vagyok éhes, nem csinálok "éhezős kúrát", csak unalmamban majszolnék valamit...


Van valami bevált ötletetek?


2014. jan. 16. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Mazsolás vaniliás túró, mandula, mogyoró, aszalt szilva, és egyéb aszalt gyümölcsök, van itthon aszalóm, így banánt és jóformán mindent szoktam aszalni. De szerintem a korpovit, ropi is belefér még. Szoktam még sütni protein muffinnt kókuszreszelékkel. És mikróban szoktam csinálni krumplichipset, ehhez nem kell olaj, így az is egészséges viszonylag. Meg darabolt almát szoktam mikróba tenni 4-5 percreés utána megszórom fahéjjal, ezt nagyon szeretem.
2014. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mikróban készült főtt alma tényleg nagyon finom.

1-es leírnád hogy csinálód a krumplit?

Én is magokat szoktam enni, az laktató is, bár sokat nem szabad, mindig rakd ki egy kis tálkába és akkor tudod mennyit ehetsz. Ha többfélét keversz össze vagy eleve diákcsemegét veszel akkor különösen jó hogy nem egyformák. Esetleg rágó, cukormentes cukor, én néha jófajta baromfisonkát csipegetek mert alig van benne szénhidrát és zsír, és nagyon finom (csak ne lenne olyan drága).

2014. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

pontosan így, a műanyag edényt a szeletelővel E-bay-ről vettem, itthon még nem láttam, de működik hurkapálcikára húzott krumpliszeletekkel is:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_inbHpCEcY

2014. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha egész nap csak ülsz, akkor ne csodálkozz :) Ja és én is voltam egyetemista, tudom milyen egy vizsgaidőszak.
2014. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
nálam a következő működött: répa és karalábé. tudom, hogy édeset kérdeztél, de nálam bevált, mivel a tudatom megmagyarázta, hogy ez annyival egészségesebb, amennyivel kevésbbé édes. hozzá marok számra mandula és ásványvíz. na meg egy kis igazi fekete csoki.
2014. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam ilyenkor még a szaloncukor jön be mindig. Magam mellé teszek párat és a papírját sem dobom ki rögtön, így látom, hogy mára már elég lesz belőle. :D Egy-egy rendes csokinál nincs visszatartó erő nálam, egy tábla csokit addig eszek, amíg van...

Egyébként én a diákcsemegét szeretem még így, vagy a francia drazsét, amit elropogtatok szép lassan, mégsem egy nagy mennyiség. Esetleg krémtúró, vagy túrórudi.

Különböző gyümölcsök, pl. néha akciósan egész olcsón ki lehet fogni mangót, vagy licsit, esetleg gránátalmát. Ezek édesek, én nagyon szeretem. Fel kockázva, kibelezve, kimagozva, stb. magad mellé teszed és szép lassan elfogy egy délután alatt. Kicsit extrémebbek is ízre, mint a megszokott dolgok.

Avagy, ha éppen akad egy kis időd süss egy kis granolát, esetleg főzz egy adag zabkását. Önmagában nem valami jó, de lehet bele tenni almát és fahéjat, vagy kakaót és epret. Barackot, diót, vagy amit éppen kíván az ember és édes. Cukor helyett mézzel édesítem általában és nagyon laktató.

2014. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb ötlet unalmadban enni! Nem kell tanulás közben rágcsálni,ez pótcselekvés, és csak egy rossz szokás, amiről - nem könnyen - le lehet szokni. Pl. sárgarépát és karalábét készítesz magadnak, és minden nap egy kicsivel kevesebbet eszel.
2014. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!:)találtam egy oldalt, ahol tök jó ötletek vannak!:) (tornavideo.hu)

Ráadásul észre sem vettem, hogy már alig használ a napi 2 órás edzésem, annyira hozzászokott ahhoz a fajta terheléshez az izomzatom. Azóta ezt a Péntek Enikős zóna edzést csinálom, és helyreállt a világ rendje.:D


+ reggelire kipróbáltam a zabkását, azt hittem, ez valami gusztustalan, rossz ízű dolog, de nagyon finom!!!:) Úgy eltelített, hogy gondoltam, még nassolok egy danone görög joghurtot, de két kanálnyit sem bírtam belőle enni.


Meg a humusz puffasztott búzával is nagy királyság!:)


Még egy hetet kell kihúznom, a Ti tippeitekkel és ezzel a honlappal tutira menni fog.:) (Meg a rövidebb, de intenzívebb edzéssel persze:))

2014. jan. 23. 10:43
 9/9 SugarCat ***** válasza:

Az aszalt gyümölcsöket én nagyon nem ajánlanám,az összes értékes vitamin szinte hiányzik belőle,cukorból viszont rengeteg van benne...

A zabkása és hummusz jó választás,én még a natúr kölesgolyót ajánlanám,vagy csinálhatsz zöldségchipset is házilag,hogy vékonyan felszeletelsz padlizsánt,cukkinit,répát vagy ami jól esik,besózod egy kicsit,beteszed a sütőbe és hagyod teljesen átsülni.

2015. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!