Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék árpilis környékére...

Szeretnék árpilis környékére megszabadulni 7-8kg-tól, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fogyókúrás ötletet elolvastam, de nagy része nem tetszett, mert mindenféle drága dologgal (pl. olívaolaj, búzafűlé stb.) ígérik a 'gyors fogyás'-t. Arra gondoltam, hogy egy hétig csak iszok, vizet meg zöld teát felváltva, és hozzá ebédre zöldséglevest eszek, este meg ha megéhezek szintén csak iszok. (Lényegében folyadék-fogyókúra) Szerintetek ez hatásos lenne, és utána ha szép lassan vezetném vissza a testembe a rendes ételeket, akkor visszahíznám a leadott kg-okat? Normális válaszokat kérek, a 'nagyon okosak' kíméljenek! Köszi!
2014. febr. 17. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A koplalással az a nagy gond, hogy az elvesztett súly legnagyobb része nem zsír lesz, hanem a kiürült belek, az elvesztett víz és sok-sok leépült izom.


A testünk megérzi, ha nem kap elég táplálékot, ha hosszú távon így van, akkor átkapcsol tartalékoló üzemmódba, aminek az is a része, hogy leépíti az izomzatot, hogy kevesebb energiával beérje a test (az izmok égetik a legtöbb energiát, ha kevés van belőlük, akkor az alap anyagcsere is alacsonyabb).


Na most az elvesztett izomzatban az a baj, hogy azok adnák a test szép formáját, viszont nélkülük nem lesznek feszesek az idomok, amire persze mindeni vágyik. A koplalás után sokan elégedetlenek az alakjukkal, még akkor is, ha elérték a kívánt súlyt, mert sok izmot is vesztettek.


Koplalás után persze visszaszedi a szervezet a belek tartalmát, az elvesztett vizet, így az első napokban már 2-3 kilóval több lehet az ember, pont e miatt. De ez csak a kezdet. Sajnos nem olyan egyszerű könnyedén visszavezetni a rendes ételeket, mert (1) az éhség nagy úr, irdatlanul nehéz megállni, (2) a szervezet érzi, hogy vége a koplalásnak, és azonnal raktározni kezd a következő éhezős időszakra gondolva. Hiába szeretnéd szépen lassan visszamenni a normális hétköznapokba, a test nem így működik.


Ha 7-8 kiló zsírt szeretnél leadni, és nem 2-3 kiló vizet, 2-3 kiló izmot és csak 2-3 kiló zsírt, akkor ne kezdj léböjtökbe és buta megvonásos fogyókúrákba. Ha gyors fogyást szeretnél, akkor meg kell érte dolgoznod! A ketogén diétával viszonylag gyorsan lehet fogyni (lényegében nem eszel szénhidrátot, de fehérjét és zsírt igen), és mellé mozogj minden nap: egyik nap súlyzózást, másik nap aerob edzést a zsírégető pulzuszónában. Ha nagyon kitartó vagy és odateszed magad, akkor ezzel a módszerrel tényleg zsírt fogsz leadni. Hogy mennyit, azt sajnos nem tudom megmondani, de 2 hónap alatt lehet 5-8 kiló körül is.

2014. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a teljes körű tájékoztatást, hasznát vettem, sikeresen leadtam 9 kg-ot, viszont nincs megállás, még rajtam van 5 kg, és ha azt is leadtam, akkor már tökéletesen megleszek magammal elégedve. Hanyagolom a sok szénhidrátot, naponta kevesebbet viszek be a szervezetembe, mint eddig, továbbá hanyagolom a kenyeret, zsemlét, kiflit, hízlaló szénhidráttal teli péksütiket, teljes kiőrlésű dolgokkal helyettesítem őket. Elkerülöm az édességeket, egy héten egy nap tartok úgynevezett 'bűnözőnapot', de akkor is csak mértékkel engedek a csábításnak. :))
2014. júl. 17. 23:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Gratulalok az eddigi sikeredhez, orultem, hogy tudtam segiteni :)
2014. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!