Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit számít, hogy mit...

Mennyit számít, hogy mit milyen napszakban eszem/iszom, ha nem lépem túl a kalóriakeretet?

Figyelt kérdés

8 kilót szeretnék leadni néhány hónap alatt. Kiszámoltam az ehhez szükséges napi kalóriakeretet egy erre szolgáló weboldalon, általában sikerül betartani, és a testmozgást sem hagyom ki a dologból. Vacsorára kerülöm a kenyeret/tésztát/krumplit (régebben, laikus ismerőstől szerzett információkra alapozva).

Csak abban vagyok bizonytalan, hogy ha tegyük fel, sikerült csak annyit ennem napközben (meg esetleg mozogtam is), hogy estére még csomó kalória belefér – mennyiben hátráltat, ha kalóriadúsabb dolgot fogyasztok (pl. kenyér, sör)? Nem célom, hogy mindig elérjem a kalóriakeret csúcsát, ha alulmaradok annak örülök. De ha mondjuk szeretnék a fent említett dolgokkal élni, és éppen este van (1-2-3 óra múlva alvás), mennyiben hátráltat ha engedek a kísértésnek? Csak annyiban, hogy x kalóriával többet viszek be mintha az saláta lenne (ahogy bármelyik napszakban), vagy külön ront a helyzeten a tény, hogy ezt este csinálom? (Mert pl. alvás közben kevesebb kalóriát éget a szervezet, vagy ilyesmi.)



2014. okt. 6. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem végeztem ilyen kísérleteket, de nem hiszem, hogy a napszak olyan sokat számít, kivéve ami az inzulinérzékenységet illeti (nekem az se számít, mert alapból nincs nagy inzulinválaszt okozó étkezésem)... Az anyagcserelassulás sem jó, de hogy mikor eszel... A kalóriadeficit komoly dolog. Egyesek azt írják, hogy ha este eszel, lerakódik. Ez élből nem teljesen ilyen, de teggyük fel, hogy valamiért a test eltárolja, akár az inzulinnal is magyarázhatjuk. De valamikor ki is kell venni a raktárakból, mert energiára szükség van... Nekem aztán mindegy, hogyan oldja meg a szervezetem (de ha eltárol, ahelyett, hogy felhasználna, épphogy több kalóriát éget, mert a tárolásnak költsége van).


Személy szerint közel a lefekvésemhez nem szeretek enni (de előfordul, ha éhes vagyok, na ezt igyekszem elkerülni), de nekem eleve így természetes és az esik jól, ha nagyon sok idő telik el az utolsó és a következő napi első étkezés között (sokak szerint sokszor kell enni, mások szerint az intermittent fasting az üdvös, szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. én ha éhes vagyok, eszem, ha nem, nem, ez jó iránynak tűnik).


Azt olvastam, reggel és este nem jó az inzulinérzékenység, így a kenyér különösen rossz (sokak szerint pedig mindig az, saját személyemre vonatkozólag mindenképpen egyetértek ezzel). Éjszaka megint jobbá válik, ahogy délben és kora délután is rendben van.

2014. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy van, ahogy #1 mondja. A napi (vagy inkább néhány napi) összbevitel számít, ezen kívül pedig az inzulinérzékenység. Ez utóbbit a CH beviteli időszakának és a CH forrásának megválasztásakor vedd figyelembe, mert hiába van még hely a glikogénraktárakban, ha a sejteknek gyorsabban kéne felvenni a vérből a cukrot, mint arra éppen akkor hajlandóak, akkor van rá esély, hogy megy a zsírba. Sok mindennel alá lehet támasztani ezt, de arra van éppen elég "kutatási eredmény", hogy mindez nem állja meg a helyét és csak a napi összbevitel számít.

Mozogj és ne csesztesd feleslegesen a hasnyálmirigyedet. Akkor fitt marad és a sejtjeid inzulinérzékenysége is jó lesz, ezért nem fog gondot okozni, ha néha be "kell" tolnod egy-egy gyorsCH-s kaját.

Mások szerint viszont a fogyáshoz még kevés a kalóriaminusz. Az inzulinszintet is folyamatosan a padlón kell tartani, így tilos minden, ami gyorsan emeli meg a vércukrot és ezáltal inzulincsúcsot okoz.


Ez van.

2014. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Szóval tapasztalatom szerint lefekvés előtt 2-3 órával még simán ehetsz Ch-t is, ha a napi energiabeviteledbe és az inzulinérzékenységedbe belefér.
2014. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Könnyen lehet viszont, hogy ez genetika és egyénfüggő (még tök fitt és egészséges embereknél is).
2014. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!