Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mai étkezés plusz mozgás jó...

Mai étkezés plusz mozgás jó volt szerintetek?

Figyelt kérdés

Éppen fogyozom, és a mai napom a következőképpen néz ki:


Reggel konditerem: futás és ellipszis kardionak,utána erősítés. 50 perc kardio,25 erősítés. Gépek alapján 300 kcal-t égettem el az edzés alatt.


Kaja: reggeli sovány túró plusz natúr joghurt

ebéd két zoldalma, 25 g kesudio

vacsora: csirkemell saláta öntet meg minden nélkül.


Edzés alatt még megittam egy izotonias italt,máskülönben osszeestem volna,az kb 200 kcal volt.


Így a teljes napi bevitelem cca 1000 kcal. Ebből elegettem min. 300-at.


Jó volt ez így?



2015. máj. 29. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevés a kalória, szerintem. Amikor én legutóbb ilyesféle diétát csináltam intenzív mozgás mellett, szédülni kezdtem és rosszul voltam.
2015. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A mozgást ügyesen csináltad, hogy kombináltad az erősítést és a kardiot, és megfelelő ideig.

Izotóniás italból vannak kisebb kalóriatartalmú koncentrátumok, én a helyedben inkább azokat választanám.


Az étkezéssel kapcsolatban én az alábbiakat javasolnám:

- Fogyassz el legalább 1200 kcal-t napi 5x étkezéssel, ez alatt hosszú távon nemhogy fogyni fogsz, hanem hízni, mert a szervezeted éhezni fog, és elkezd tartalékolni.

- A tízóraid és az uzsonnád lehet mondjuk 1-1 alma és kevés kesudió, szerintem a 25g még sok is, én 10g-ot szoktam naponta olajos magvakból fogyasztani.

- reggeli/vacsora: teljeskiörlésű pékáru 50g plusz valamilyen fehérje: hús, felvágott, tojás, és friss zöldségek, amennyi jólesik. Vagy mondjuk joghurt vagy túró, plusz zabkorpa, lényeg az, hogy minden főézkezés tartalmazzon minden tápanyagot kiegyensúlyozottan.

- ebéd: javaslom itt is a főttételt, valamilyen sovány husi zöldségkörettel, vagy főzelék

- és igyál sok vizet, 2-3L-t


Mindezt ki lehet hozni 1200 kcal-ból, csak oda kell rá figyelni. Én naplót vezettem, és ezzel a módszerrel rohamosan tudtam fogyni, igaz volt is rajtam fölösleg bőven. Viszont nagyon jókat ettem és most is tartom az alapelveket, és hiszem, hogy ez lesz a kulcsa annak, hogy ne jöjjenek vissza a kilók.


És még valami a mozgással kapcsolatban: jó amit csinálsz, de ha szeretnél még többet tenni, légy nyitott, próbálj ki új dolgokat, találd meg azt, amit igazán élvezel.

2015. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi :)


Liszterzekeny vagyok,soha életemben nem ettem pekarut,nem is ehetek. :) és nem is hiányzik. :)


Én 170 cm/59 kg vagyok,úgyhogy rajtam sok felesleg nincs,ezért kell a kevés kaloria. De köszi a tippeket. :)

2015. máj. 29. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Azzal együtt is kevésnek tűnik ez a kalóriamennyiség... Főleg, hogy összeestél volna az ital nélkül, ezt azért jelnek tekinteném, de Te tudod.


Az jó, hogy nem eszel kenyeret, bármi is az okod rá.

3 étkezéssel semmi baj nincs és azzal sem, ha nincs minden étkezéskor minden. A szénhidrát amúgy sem esszenciális, bár a zöldségfogyasztást nagyon támogatom :)


A kesu nehogy ennél is kevesebb legyen, így sem tuti, hogy elég zsírt viszel be, pedig az is kell.


A reggelinek valószínűleg nagy az inzulinválasza, de hogy ez zavarjon-e Téged, azt nem tudhatom. Én kerülöm az ilyesmit, több okból.

2015. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Butus vagy, de majd rájössz.. egy ideig fogyni fogsz, majd stagnálni, utána pedig hízni. Majd feladod az egészet, és a lefogyott kis izmod helyett csak zsírt fogsz felszedni.

Majd 1-2 hónap múlva emlékezz erre! Persze ha addig kibírod a koplalást! Mert egy idő múlva bevitt energia híján nem lesz erőd edzeni!

2015. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na,akkor most megígértem,hogy július végén itt helyzetjelentést teszek,és akkor kiderül,hogy butus vagyok-e vagy sem. :)


Egyébként most valóban stagnalok, de az elvileg azért van,mert most tettem le a cigit,és az emesztesem most kicsit bekrepalt. Nem akarok meghizni a cigi letétele miatt, ezért figyelek nagyon oda. :)

2015. máj. 29. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!