Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Egy valamit nem értek a...

Egy valamit nem értek a paleóval kapcsolatban. Akkor most ha bezabálok 5000 kcalt akkor is fogyni fogok vele?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem. A paleo nem garancia arra, hogy fogysz... Még jó, mert van, aki paleós akar maradni egész életében, de nem akar csonttá fogyni :)
2013. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Paleóból nem fogsz tudni 5000 kcalt bezabálni, ezt garantálom!
2013. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, ez nyílván túlzás volt, de arra akartam kilyukadni, hogy nincs kcaldeficit.
2013. márc. 18. 20:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Shinin: a paleorol azt olvastam hogy nem csonttá fogy tőle az ember, hanem beáll egy egészseges súlyra
2013. márc. 18. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:

#4: Attól még a kérdésedre igyekeztem válaszolni, hogy nyilván nem fogy az ember akárhonnan... De ha úgy érted, hogy van súlyfelesleged, az picit más. Mindazonáltal a lényeg ugyanaz, a paleótól nem fogysz automatikusan, súlyfelesleggel sem.

(De nyilván csonttá is lehet fogyni vele, ha alig eszel. Beteg is lehetsz, ha hiányosan táplálkozol. Vagy a paleo előír kalóriát és tápanyagbeviteli arányokat? Nem tudom, én úgy értem a paleót, hogy a tiltott dolgokat nem eszed.)


#2: Én nem eszem sokat, de 5000 kalória paleósan igazán nem lenne nagy kunszt... Egyeseknek kell is annyit enniük egy nap.

2013. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de a paleóban csak akkor tudnál ennyit bezabálni, ha rosszullétig tömnéd magad. Azért nincs kalóriadeficit, mert ha annyit eszel paleo kajákból, amennyivel jóllaksz, akkor nem fogsz hízni, mert ezek az ételek lassan szívódnak fel, tehát ritkábban éhezel meg.
2013. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vietinghoff válasza:
50%
Ha 5000 kcalt zabálnál minden nap paleoból, rámenne a kocsid, a házad meg mindened.Ez a lényege, olyan drága, hogy a fogyás garantált:))
2013. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Félreértések vannak a paleóval kapcsolatban. Az nem diétás étrend!

Az egy életmód.

Hogy milyen az más kérdés. Sági Szilárd is megmondta:

A paleolit ember nem volt kitéve stressznek, környezett szennyezésnek, cigarettának, kávénak, csak ezeket ette és még is csak 30 évig élt.

Alighanem a paleó étrend arra jó, hogy jónéhány olyan ételt kiválts, amiben sok, nem természetes összetevő van.

Van paleó kolbász és szalámi, Szerintetek attól ki fogy?

2013. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én napi 4000 kcal-t eszek és mégis fogytam:)
2013. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

#7: Ez azért ebben a formában nem igaz, de az tény, hogy nagyon könnyű drágán enni paleósan. Főleg, ha az ember nem eszik húst... De azért meg lehet oldani. Most hagyjuk, hogy mennyire ehető 1-2 kiválasztott nagymennyiségű alapanyag, de 5000 paleós kalória simán összehozható annyiból, amennyiből a szimpla dolgozó csak a napi egy rendelt pizzáját tudja kifizetni, nemhogy a többi ételt, amit eszik. Barátunk a lenmag :P Persze egy élvezetes, kiegyensúlyozott étkezéshez egy csomó drágább cucc is kell, de ha egy jobbára készételen élő normál embert nézünk, azt nem olyan nehéz paleósítani különösebb költségnövekedés nélkül (de az is igaz, hogy minőségi cuccokból nem is kell olyan nagy mennyiség). Nem feltétlenül kell az esti palacsintához 2 deci kókusztej (s akkor a lisztek még sehol) és némely tepsi sütihez jópárezer forintnyi speckó cucc, ahogy a blogokon látom nem is olyan néha.

Egy válogatottan olcsó és rossz táplálkozáshoz képest persze baromi drága a paleós, s egy nagyétkű ínyencnek is költenie kell, de azért nem _annyira_ vészes a helyzet.

2013. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!