Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért lehet az, hogy a paleózá...

Sága kérdése:

Miért lehet az, hogy a paleózás közben rám jön egy ilyen muszáj péksüteményt ennem érzés?

Figyelt kérdés

A cigiről lassan egy éve egyik napról a másikra leszoktam,a tejtermékekről szintén.A húst meg a zöldséget,gyümölcsöt,tojást és magokat mindig szerettem.Gyerekkorom óta sok péksütit ettem,ezért a péksütikkel gondban vagyok.Aki volt hasonló problémában meg tudja mondani,hogy hogy oldotta meg ezt a problémát,Kenyeres voltam nagyon,de azt sikerült megoldani,az nem hiányzik annyira.

Előre is köszi a jó ötleteket,de A PALEO HÜLYESÉG TIPUSÚ MEGNYÍLVÁNULÁSOK KÍMÉLJENEK KÉREM.



2014. szept. 16. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Csak egy vélemény.

A paleó az inkább zsír alapú táplálkozás, zsírból pedig nehezebben állít elő a szervezet energiát mert az egy oxidációs folyamat. A péksüti az hamar felszívódik gyorsabban jutsz energiához. Lehet hogy agyban és testben sem álltál még át a paleóra.


A paleó alapjaiban elég jangos táplálkozás tehát egyoldalú, a hús, tojás, zsír ez mind jang. A szervezet pedig keresi az egyensúlyt, elég valószínű hogy Jin-es ételekkel egyensúlyba lehet hozni, fűszerek, olajok, kávé, tea, gyümölcs. + mozgás.


De az is elképzelhető hogy vitamin hiányod van, egy tényleg jó multivitamin reggel kaja után + napi 1.000 mg C-vitamin kiegyensúlyozottabbá teszi a paleót, mindenképp.

2014. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,hogy amit írtál rám igaz-e,mert én viszonylag sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok,teázok és kávézok is.
2014. szept. 16. 20:46
 3/16 anonim ***** válasza:

Véleményt írtam, nem tényeket. Tippeket ha úgy tetszik.

Egyébként szívesen.

2014. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 2000mg c vitamint toljál be.Egyébként én a zabot visszatettem az étrendbe.Napi 60g és így meg a kicsit megemelt c vitaminnal kevésbé van ilyen érzésem,mint amit írsz.
2014. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát mindenkinek,mentek a zöld jelek.
2014. szept. 16. 22:02
 6/16 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje paleozol?

A lisztes dolgokat már teljesen elhagytad, vagy még eszel?


Esetleges okok szvsz:

1. Még nem állt át a szervezeted (feltételezzük, hogy csak pár napja-hete kezdted)

2. Saját tapasztalatom, hogy akkor vagyok "kívánós", ha éhes vagyok. Kezdő paleosoknák gyakran előfordul, hogy nem esznek eleget, kerülik a zsírt. Ha jóllakott az ember, akkor nincs kívánás. Nem ehet, hogy nem eszel eleget? A zsír nagyon fontos a táplálkozásban, ha valaki csak csirke mellet eszik, abban baromi kevés pl. a zsíradék...nem laksz jól. Zsíros hús, nagyobb adagok...


Nekem ez a kettő tippem van. A jóllakottság a megkívánás alapvető ellenszer.


De persze simán lehet ez ilyen pszichés függés is :-D, de majd lejössz a szerről :-D

2014. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pár hete kezdtem és szerintem eszek eleget,meg zsírosat is,szerintem psichés eredetü a problémám,csak nem tudom hogy oldjam meg.De azért köszi a választ.
2014. szept. 17. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor passz...reménykedjünk, hogy alábbhagy a megkívánás.

Tutira veszem idővel elmúlik, csak addig tarts ki ;-)!

Szép napot neked!

2014. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Remélem én is,mert már jo lenne.Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 19. 04:30
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert a szervezeted még emlékszik, milyen volt, amikor normálisan ettél, és visszasírja...
2014. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!