Soha nem lakok jól?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Egészséges étkezésbe kezdtem.

Csak bubimentes vizet iszok.

Egésznap zöldséget eszek, hússal, natúr joghurtal. ( Csak csirke főzve )

6 után semmit. Gyümölcsöt sem eszek a gyümölcscukor miatt.


Viszont akármennyit eszek ilyenekből, hogy : Saláta, paradicsom, paprika, répa... Egyszerűen nem lakok jól, de még a kicsi teltérzetem sem megy el, fél liter víz után sem!


Próbáltam mellé abonett "kenyeret" enni, az kicsit elvette az éhségem, de jól így sem laktam.


Befog ez állni? Másoknál, hogy van ez az egész? Hirtelen váltottam volna életmódot?

Várom tapasztalataitokat :)


190cm/104kg | 21/F


2014. okt. 21. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Víztől és zöldségtől nekem se múlik el az éhségem, nincs ebben semmi különös... A répában még van is kalória, nem tudom, ettél-e belőle legalább fél kilót... Nem mintha a Te súlyodnál ez mennyiség lenne, nekem se lenne az 70 kiló alatt. A szénhidrát laktat a legkevésbé... A nagy térfogat élvezetes egy zöldségételnél, a "rendesen ettem" élményt megadja, de ha nincs meg a kalória (s a zsír, fehérje), az én szervezetemet ugyan be nem csapja.
2014. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tyűhaa, hát én se laknék jól, nem is egészséges.

Reggelire ehetnél 2 főtt tojást 1 szelet teljes kiőrlésű kenyeret és zöldségeket.

Húst változatosan lehetne elkészíteni, és nem csak így enni. Pl most, hogy jön a hideg ehetnél egy jó kis zöldséges levest melegen, akár benne csirkemell kockákkal. Egy csomó változatos ételt lehetne csinálni, ami laktatna is jobban, pl darált hússal-pulyka-töltött gomba fejek, hagyma, paradicsom, tök stb.

Csirkét tudod tölteni zöldségekkel, spenóttal stb.

Salátákba tehetsz néha olajos magvat vagy párolt lencsét, babot, borsót is. Tonhal, sült hal citrommal fóliában sütve zöldségekkel.

Ha hétvégére lemerülsz egyél egy kis gyümölcsöt vagy diót. Vacsorára ehetnél túrót joghurttal összekeverve, ebből lehetne aromákkal, fahéjjal túrókrémet csinálni vagy sósan körözöttet és paprika szeletekbe töltve enni.


Májat lehet lesütni, megcsinálni lecsósan, gombása, tojás pörkölt, gomba pörkölt, lecsó tojásosan sült, rakott zöldségek, főtt hús spenóttal stb stb.

2014. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. okt. 22. 00:32
 14/15 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Zöldségekkel az életbe nem fogsz jól lakni. Ez gondolom koplalás kategória amit csinálsz. Mennyi húst és zsírt eszel naponta? Kéne egy legalább 150-200gramm hús (sütve ennyi a tömege!) És egy 150-200g telített zsír (szalonna, tepertő ilyesmi) minimum a zöldségek mellé. Hiánybetegségeid lesznek ezek nélkül sajna. Lefekvés előtt 2-3 órával még tökéletes enni. Egész éjszaka éhezik a szervezeted. Fehérjével, zsírral, mindenképp el kell látni.
2014. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22%
Kedves utolsó, vega vagyok, és semmilyen hiánybetegségem nincs. Annyira jó lenne, ha legalább a táplálkozástudomány nyugati szintű lenne kis hazánkban..
2014. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!