Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon nyugtalanul alvó 2...

Nagyon nyugtalanul alvó 2 hónapos baba. Van valakinek ötlete mivel segíthetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kislányunk 7 hetes. Az alvással gondban vagyunk. Este fél 8 körül fürdetjük, majd eszik, és utána indul a buli. Kb.10-kor fárad ko, onnantól kezdve nyügös, dörzsöli a szemét, csukódik le a szeme, láthatóan nagyon álmos. Magától nem tud elaludni, amint kézbe vesszük, 1-2 percen belúl alszik. Hiába ringatom még, vagy teszem le hamar, mindegy. Ha letettek, legjobb esetben 10 perc telik el nyugodt alvással, majd elkezd még álmában kapálózni, jár keze-lába, nyöszörög,felkel. Hamarosan megint sikerül elaltatni, de a forgatókönyv ugyanez, általában éjfél es 2 között valamikor alszik el egyszer úgy, hogy nem kel csak reggel 5-7 között.

Na de ez a minimum 2 órás procedúrával nem tudom mihez kezdjek. Nem arról van szó, hogy altatnám mindenáron, pedig ő nem is álmos. Hanem álmos, elalszik, majd 5-10 perc múlva nyugtalan es felriad.


A nap többi resze: ugye reggel 5-7 között felkel, evés után kb 1 órát ébren van, nézelődik, majd 5ből 4szer magától alszik vissza. Felkel 9-10 körül, és legközelebb csak a délutáni séta közben alszik, valamikor 1 körül indulunk, kb 2 órára.

Este pedig olyan 5körül elszundít, max fél órára. Aztán jön megint a fent leírt esti rutin.


Szerintetek mit rontunk el? Eleve nem kevés amit ő alszik? És vajon miért alszik el este nehezen, ha álmos?


Tápszeres 2 hete, a lakásban 21-22,5 fok van. TV, rádió nem megy. Este sötét van, csak annyi fény van, hogy lássuk egymást.


Van ötletetek, tippetek, mit tehetnénk?


2019. dec. 18. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Pólyázd be (ez olyan érzetet kelt mintha a pocakban lenne) +YouTube fehér zaj babáknak. Ilyenkor még hiányzik nekik a bent lét és vannak olyan babák akiknek éretlen az idegrendszere. Az én fiam így aludt 3hós koráig, totál megnyugtatta egy próbát megér.
2019. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvass egy összefoglalót (max 2 oldal). A legboldogabb baba c könyvből. Nem emlékszem pontosan mit írt, csak azt, hogy nekünk ez volt a megváltás.
2019. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom nálunk 23-25 fok van és úgy erzi jol magát. Igaz már 6 hónapos de amíg kisebb volt ő is szerette ha bebugyoláltuk jó pihe-puha plédbe
2019. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt javaslom minden nap próbáljatok ki újat.

Azaz egyik este alacsonyabb szobahőmérsékletet tartsatok. Vagy hosszú ujjú body helyett rövidet , ha eddig betakartátok akkor ne tegyétek , vagy hálózsák kipróbálása.

Szóval változtassatok ilyen apró dolgokon de mindig csak egyet ..így tudni fogjátok mi is volt jó.

Az én lányom pocakfájós volt,este 7kor fűrdés volt,aztán cici,fél óra alvás majd üvöltés szenvedés este 10-11ig. Nyár lévén ha az ablakhoz sétáltunk akkor hirtelen megnyugodott,rájöttünk hogy a friss hűvösebb levegőt szereti.

Kitartást

2019. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányommal 3 hónapos koráig szenvedtünk. Éjszakánként 10-15 alkalommal megébredt, vergődött, kapálódzott, sírt, de cicit és cumisüveget nem fogadott el, tehát nem az éhség miatt. Sok mindent kipróbáltunk amit csak ajánlottak, de valahogy az eszembe sem jutott hogy melege lehet, mert sosem izzadt, sosem volt feltűnően meleg, ráadásul csak 21 fok volt a szobájában. Egyszer letettünk este, és pánikban rohantunk mert arra ébredtem hogy pirkad, és nem ébredt a baba. Mint kiderült, tönkrement a termosztát éjjel a szobájában és 18 fok volt csak - a gyermek meg úgy aludt, mint a bunda, arra sem ébredt hogy berontottunk a szobájába. Keze, nózija finom meleg volt és édesdeden aludt. Azóta olyan 19 fokot tartunk nála és hatalmasat változott az alvása, nagy ritkán egyszer, elvétve kétszer ébred enni és kipihenten, mosolygósan kel reggel. Azért írtam le, hogy ilyen is van, érdemes kipróbálni!
2019. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már túlfárad.

Próbáltátok más pózban altatni? Hason, háton, oldalt. Az is lehet a gond

2019. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt adamo féle nem eredeti hintánk. A Meskáról rendeltem, pici korába sokat volt benne, megnyugtatta a fiam. A lánykám volt pici korában ilyen rossz alvó mint a tied.
2019. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ.

Az első hetekben bevált a pólya, de már nem tűri meg. A meleget nem bírja, 23 fokban már nem érzi jól magát. Annyi mindent próbáltunk, pl. egyik ejjel közénk fektettük. Este 9től aludt reggel 6ig. Azt hittem, ez megoldás lesz, de a következő este már ott sem maradt nyugodt, és azóta sem.

Tegnap ese csak 1 óra nyüglődés volt, 21 fokot tartottunk, nem engedtem feljebb. Lehet, most megpróbálom 20,5 fokon, hátha.

Én még erre a bölcsőre gondoltam, hogy ha elkezd álmában kapálózni, abban ringatva talán nem ébredne fel, hanem megnyugodna. De egy anyuka sem javasolta.

Mindenesetre köszönöm, mentek a zöld kezek 😉

2019. dec. 19. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én bölcsőben altattam a lányomat kB 3 hónapos koráig... Ha este picit mocorgott, amire persze egyből fölébredtem, löktem rajta egy-kettőt és vissza is aludt... Így már hat hetes kora óta átalutta az éjszakákat... Nekem nagyon bevált a bölcső... :)
2019. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!