Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is üvöltés van minden...

Másnak is üvöltés van minden este az altatásnál?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csinálok rosszul. 8 hónapos a babám, de születése óta minden esti altatás egy katasztrófa. Mostmár nem viseli el ha ringatom, viszont a kiságyban meg feláll és nem hajlandó aludni. Ha ott hagyom, üvölt, ha kiveszem, mászna ki a kezemből, ha lerakom üvölt. Most tíz perc sírás (és fél óra szenvedés, mert látszik rajta hogy álmos) után tudtam rávenni hogy vacsorázzon (szopizzon), rögtön bele is aludt... Nurofent kapott már, mert egész nap oldalt rágja az ujját, biztos valami foga is fáj, de ez nem magyarázza, hogy miért nem bírom egyik este se sírás nélkül elaltatni...
2020. nov. 1. 20:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én kislányom (5 hónapos) valamiért nem érez rá erre az esti ceremónia dologra. A vége mindig sírás, pedig tényleg születése óta mindig minden ugyanúgy, ugyanakkor történik. A tesójánál bevált és így nem is értem, hogy mi a problémája.

Annyiban szerencsésebb a helyzetünk, hogy már engedi, hogy megszoptassam, de ha jól lakott, akkor megint üvölt. Hetekig a ringatás vált be, most 2 napja az segít, ha leteszem és paskolom a popóját. Aztán számolok azzal, hogy ez is elromolhat...

Próbálom elfogadni, mert mindig lesz valami: fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás (lehet, hogy nálatok az van?), ami boríthat mindent...

2020. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú rengeteg oka lehet.

-túlpörgött

-sok volt a látogató, a program

-éhes maradt

-fogzik

-szomjas

-melege van

-tévét nézett (még nem tudja az agya feldolgozni a televízió gyors képváltásait.

-nincs rendes esti rutinja


Ha sem ölben se kiságyban nem marad meg, próbáld ki, hogy az öledben ül(félig fekve, ha még nem ül), és mesét olvasol neki, vagy képeskönyveket nézegettek. Csak kislámpa legyen, halkan beszélj hozzá. Legyen meg a rendszer az estéitekben. Ennyit tuďok javasolni.

2020. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez megy, mondjuk ő lassan 13 hónapos... A déli alvással most már általában nincs gond, ezt az oldotta meg, hogy rájöttem pontosan 4 órát bír ébren, ha ennél előbb vagy később kezdem altatni, az tuti elhúzódik és sírás lesz, így kb 5 perc és alszik. Az éjszakai neccesebb, ha sikerül késődélután altatni mégegyszer, akkor este megint kivárjuk a 4 óra ébrenlétet... ha nem, akkor szerintem túlpörög és kezdődhet a kivesz-betesz játék.

Mindenhol írják ezt a “keresd az álmosság jeleit és akkor altasd” dolgot, de nálunk ez sose működött, véletlen jöttünk rá erre a 4 órás idősávra, amikor könnyű elaltatni akár kézben akár ágyban (persze ahogy idősödik ez majd biztos kitolódik). Lehet, hogy nálatok is ez lehet a megoldás.

2020. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Az enyém is ilyen volt születése óta. Mindig üvöltve aludt el. Kb ennyi idős volt ő is, mikor már nem maradt meg a kezemben és csak a mi ágyunkban tudtam elaltatni. De ott is szenvedős volt.

Kb 1 éves kora óta nem sírva alszik el, viszont azóta is sok időt igénybe vesz az altatása. (Mar 2 éves)

2020. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
Ó nalunk is ez volt. Letettem. Ha felállt, otthagytam. Aztan bőgött. Aztan visszamentem. És ha megint felállt megint otthagytam. Stb. Ha fekve maradt, bent maradtam amíg elalszik. Egy idő után feladta a küzdelmet.
2020. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Mi emiatt fél órát csúsztattuk a fürdetést, így már kellően elfáradnak és belealszanak a vacsiba.
2020. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem,soha nem üvöltött így.Szerintem érzi,hogy teljesen rá vagy pörögve erre a dologra Te is.

Először is:estére kellően le-és kifárasztva,meglevegőztetve,nálunk hálózsák megy 2 hós korától.Az esti rutin,ugyanabban az időben (max 5-15 p csúszás)fürdés,tejcsi(tápszeres)-hálózsák-fotelben összebújunk,3-4 altatódalt eléneklek (vagy ha nincs jó hangod megteszi ezt egy altatózenés CD is) elcsendesedés,simi,összebújás-be az ágyba.A kiságyon kívülre odafekszek még ha igényli míg be nem alszik teljesen.Próbálj valamit kialakítani,még nem késő! De ha azt érzi,hogy na indul a buli,akkor ha nagyobb lesz és eszesebb dafke nem tudod majd letenni.

2020. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ. Az az igazság, hogy most tényleg el vagyok kicsit veszve, mert egy hónapig állt át napi 3ról 2 alvásra...úgy néz ki, hogy mostmár marad a 2. Viszont így már még kevésbé tudom, hogy estére mikor fárad el... Aztán ha már elfáradt, és akkor megyünk el fürdeni, akkor megint felpörög tőle... Tegnap este pont ezt csináltam, hogy sötétben könyvet nézegettünk vagy fél órán át, utána még lekéredzkedett a földre és játszott fél órát... Aztán kifáradt, kezdődött a sírás. :( olyan jó lenne ha sikerülne eltalálni a dolgot. Tegnap így alakult: 6:30kor felkelt. 9:30tól 10:15ig aludt. Utána 14:45től 15:20ig. És 20:10kor aludt el. Tudom, nagyon keveset alszik nappal is, de születése óta...
2020. nov. 2. 08:55
 9/21 A kérdező kommentje:
Hogy lássuk, a nappali altatással sok gond nincs... Ma megint 6:30kor kelt, és ismét 9:30kor aludt el, méghozzá úgy, hogy elkezdett panaszkodni. Felvettem, megszoptattam, kifordult a kezemből, leraktam a kiságyba, elkezdtem simizni a karját és fél percen belül elaludt... Ez kellene este is 😍
2020. nov. 2. 09:39
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
7 tudom, hogy merő jó szándékból írtad, amit írtál. De hidd el, hogy akinek sírva alszik el a babája annak is alap (vagy legalábbis a 90%nak biztos) a napirend és hogy szokott időben történjen a dolgok. Nálunk is első perctől megvolt minden amit te is írsz mégis sírva aludt el. Sok baba ilyen, nem marad örökre így, de vannak akik minden odafigyelés ellenére is nehezen lazulnak le.
2020. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!