Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is üvöltés van minden...

Másnak is üvöltés van minden este az altatásnál?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csinálok rosszul. 8 hónapos a babám, de születése óta minden esti altatás egy katasztrófa. Mostmár nem viseli el ha ringatom, viszont a kiságyban meg feláll és nem hajlandó aludni. Ha ott hagyom, üvölt, ha kiveszem, mászna ki a kezemből, ha lerakom üvölt. Most tíz perc sírás (és fél óra szenvedés, mert látszik rajta hogy álmos) után tudtam rávenni hogy vacsorázzon (szopizzon), rögtön bele is aludt... Nurofent kapott már, mert egész nap oldalt rágja az ujját, biztos valami foga is fáj, de ez nem magyarázza, hogy miért nem bírom egyik este se sírás nélkül elaltatni...
2020. nov. 1. 20:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
7 -es tipikus. De bizony ez olyan, hogy az en gyerekem is minta gyerek volt “halozsak-tejcsi-alcsi” aztán egyik napról a másikra beborult. Felesleges bezzegelni annak, akinek (éppen most) nincs ilyen problémája.
2020. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
11-es.Nem tipikus.És nem mintagyerek a gyerekem.Ám nagyon sokszor kiderül,hogy nincs,vagy csak minimális napirend van,ahol ilyen probléma előfordul.Ez nem bezzegelés,csak leírtam,hogy esetleg így próbálja meg,vagy ehhez hasonlóan,hátha segít.Nem kell ősanyáskodni,pedagógusként elég sok mindent láttam már...aztán kicsit változtatunk,vagy mélyebbre kapirgálunk,és láss csodát...;-) Szép napot!
2020. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező,lehet hogy kevés még neki 8 hónaposan a 2 alvás.A fiam kb 12-13 hónaposan hagyta el a 3 alvást.Nem lesz egyszerű kitapasztalni,és elcsípni azt az időpontot,ami még nem a fáradt sírásba,vagy az álmatlanságba csap át.Ha esetleg úgy érzed,hogy estére nem fáradt még el,akkor csúsztasd az esti alvást 15-20 perccel.Vagy akár fél órával.Nincs kőbe vésve,hogy 8-kor aludnia kell,főleg ha 17-kor ébredt.A fiam 21-kor aludt el,akkor is,most is.Ja,és nem alszik szerintem keveset nappal.Majd ha tényleg kettőt alszik,akkor lesz hosszabb a délutáni alvása.Üdv,7-es voltam.
2020. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát mostmár pár napja csak kétszer alszik. Most kettőkor aludt megint 40 percet. Próbálom kitapasztalni, hogy mikor legyen az altatás, de mindig változik az alvása... Hiába akarok én napirendet, ha ő carik rá... :) nektek fürdés után mennyivel alszik el?
2020. nov. 2. 15:54
 15/21 A kérdező kommentje:

Sikerült 😍

Azoknak volt igaza, akik szerint elrontok valamit. Lefürdettük a szokásos időben, azonban úgy döntöttem, hogy ma este ő irányít, mutassa meg, hogy hogyan alakuljon az esténk. Játszott még két órát, utána elkezdett nyavajogni, szopizott majd a kiságyában elaludt, mint egy kisangyal. Új rutin kell, ez nem kérdés! Holnap megpróbáljuk egy órával később fürdetni, hátha ráérzünk mindannyian a változásra.

Nehéz ez amúgy, legalább is nekem, mert 8 hónap alatt észrevétlenül változik a gyerek, meg az igényei... Ez mind követni. Persze sokaknak megy...

2020. nov. 2. 20:28
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, ügyes vagy. De nem biztos hogy beválik a későbbi fürdetés, sok gyerek a meleg víztől felpörög. Ha nem válik be akkor nyugodtan hagyd a mostani helyén a fürdést azzal a tudattal, hogy szüksége lesz még játékra.
2020. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Ne félj változtatni, ha látod rajta, hogy nem jó neki a mostani helyzet. Nálunk volt már fürdés: 8,10,9,8,8:30-kor. Mondjuk én nem hiszek a kőbe vésett napirendben, van a dolgoknak sorrendbje, de rugalmas.
2020. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jó! Örülök! Szerintem nyugodtan kitolhatod az esti fürdetést,ha 17-kor ébred,nem kell már 19-kor fürdetni!

Próbáld meg kitapasztalni kb mikorra fárad el este.Nem akarok okoskodni,de szerintem nem kellene fürdés után engedni játszani,hanem játék-amíg úgy látod nem nyügi nagyon-ÉS fürdés,vacsi,alvás.ha úgy érzed,hogy bírja még,akkor esetleg hosszabb pancsi,de ha nyűgös,akkor egy gyorsabb fürdés.Legyél türelmes,ez napok,hetek alatt áll így be.Ja,és nem csüggedj! ;-) Pihenj Te is most már! (hetesvoltam mégmindig :-D )

2020. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

18 ki lehet próbálni amit írsz, de az én fiam, majd elalszik, elviszed fürdeni és simán meg 2 órát rátol utána, úgy felébred. Uh mi előrébb hoztuk inkább a fürdést. Hadd játszon utána. És alvás előtti rituálé a pelus csere, a hálózsák és a mese.

De hát próba szerencse.

2020. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem 17kor ébred, hanem nagyon max 15kor.
2020. nov. 2. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!