Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lehetne altatni saját ágyában?

Lehetne altatni saját ágyában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 10 hónapos kisfiamat tudnám e altatni valahogy már saját ágyában? Arról van szó, hogy kicsi kora óta csak úgy alszik el hogy kézben van és rázzuk, utánna ha a saját ágyába tesszük alszik ott de elaludni nem tud ott hiába vagyok ott vele. Ti mikortól tudtátok úgy altatni a babát, hogy beteszed az ágyba és pl beszélsz hozzá, simogatod a hátát és elalszik?

Csak azért lenne jó, ha már ott aludna el mert 11 kiló én meg 13 hetes terhes vagyok és elég fárasztó mindig cipelni. Persze altatom így kézbe, de könnyebb lenne ha nem kéne mindig rázni. Nektek mik a tapasztalataitok? Hogy zajlott vagy zajlik az altatás?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2021. jan. 5. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha új dolgot akarsz vele megszoktatni, akkor az eleje küzdelem lesz, de esszeru határok közt ki kell tartani. Nyilván tiltakozni fog, tehát sírni, de azért 10 hónapos már, kezdi érezni hogy érheti el a célját. Sok sikert.
2021. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Minél előbb kellett volna. Most már sajnos lehet, hogy csak drasztikusan fog menni, pár nap vagy 1-2 hét sírással, ellenkezéssel. De még mindig jobb, mint ha megszakadsz tőle hogy cipeled, a kistesója érdekében is.

Én úgy csináltam, hogy első naptól fogva a kiságyban aludtak, mind a ketten. Nálunk soha nem is volt probléma az alvással, megszokták, hogy az a helyük. Nem is nagyon tudtak máshol egy igazán hosszút, jóízűt aludni, szinte csak ott (később már persze igen, de most a babakoruka gondolok). De tudom, hogy minden gyerek más, nem feltétlenül működne ez mindegyikkel, nekem szerencsém (is) volt velük.

2021. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen ez valahol az én hibám is, meg egyszerűen megszakad a szívem attól ahogy sír. De megpróbálok kitartani 😅
2021. jan. 5. 12:24
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
En eleve ottaltattam, hetekig mukodott, aztan egyszercsak nem, es azota sem. Hagyhatnam hanyasig sirni, de nem fogom, ugyhogy egyelore vagy az van, hogy ringatom, es hamarabb elalszik, vagy mellefekszem, es varom, hogy egyszercsak elaludjon, ami joval hosszabb ido altalaban, es vagy mukodik, vagy nem. Ezt esetleg probaltad?
2021. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4 nállunk még kiságy van jelenleg, abba nem tudok bele feküdni nyilván, oda ülök mellé és próbálom simogatni a hátát meg ilyesmi de sír, ha meg beteszem magam mellé az ágyba, amit amúgy se nagyon akarok mert nem akarom beszoktatni a mi ágyunkba, akkor meg csak ugrál rajtam, rám mászik, rugdos... Ha kézbe veszem meg egyből alszik, dehát ez már tarthatatlan és nagyon fárasztó, biztos, hogy én is elrontottam valahol, hogy kézben altattam, most nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit kéne hogy neki is és nekünk is jó legyen. Próbálkozom, de egy idő után már "nem bírom" hogy sír és inkább felveszem, mert képes hányni is ha sokáig sír. 😥
2021. jan. 5. 12:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fog menni a dolog, ha megérik rá. Az én fiam eleinte letehetetlen volt, aztán most meg az is zavarja ha simogatom mikor leteszem. Minden baba más, nem feltétlen szoktatás kérdése. Altassa esténként az apja szerintem.
2021. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 igen ebben is van igazság, próbálja az apja de neki nem nagyon akar, napközben alszik vele is, de ha eljön az este meg az esti nyűgösködés akkor semmi nem jó csak ha én rázom.
2021. jan. 5. 12:38
 8/19 anonim ***** válasza:
Értem. Az se megoldás hogy erőszakkal leválasztod, de cipelned se kellene. Mi lenne ha amikor az apja ringatja, te is ott vagy, és megöleled őket? Mi így vészeltük át a szilveszteri tüzijátekokat.
2021. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 persze nyilván nem akarom erőszakkal ezért is írtam, hogy ami mindenkinek jó. Erre még nem gondoltam, de kiprobálom ma mindenképp hátha működik , köszi 😊
2021. jan. 5. 12:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Szivi, nekünk mondom ez vált be aznap, de agyalok még a dolgon.


Esetleg az a hinta amiért mindenki úgy rajong? Adamo. Esetleg kifárasztani és este az utolsó etetésbe bealudna, és csak le kell tenni.

2021. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!