Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Átaludt éjszakának számít?

Átaludt éjszakának számít?

Figyelt kérdés

A játszótéren van egy anyuka, aki hatalmas lelkesedéssel meséli rendszeresen mindenkinek, hogy az ő 10 hónapos kislánya már 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Egészen pontosan 8-9 körül megszoptatja, leteszi aludni, majd éjfél környékén újra megszoptatja (a kicsi felsírása nélkül) és így 6-7 körül kezdődik a reggel.

Szerintem ez így ilyen formában erős csúsztatás, de érdekelne a véleményetek, mert el tudom képzelni, hogy csak én látom máshogy, annyira sokszor elmesélte már ezt...



2021. máj. 3. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem ez átaludt éjszaka.
Nem, szerintem ez nem átaludt éjszaka.
66 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ugyan így aludt a babám,csak nekem 10 körül kelt.Már nem kell szerencsére keltenem egyszer hogy átaludja az éjszakát.este 8-9-kor alvás,reggel 10 környékén kelünk.Sosem voltam valami korán kelő,és eddig úgy tűnik hogy rám ütött.Legalább ennyiben.. :D
2021. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Ez most valami filozófiai kérdés, hogy minek számít?

Nálunk is ilyesmi volt, xsak tápszerrel.

2021. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Remélem azért nem fogod elcseszni a kedvét.Ha már annyira lelkesedik emiatt.

Biztos nehezen alvó volt a babája vagy valami.Vagy csak úgy szimplán elért valamit a gyereknevelésben amire büszke.Miért kell ilyen rosszallónak lenni,hát had büszkélkedjen..:D

2021. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
A nagyok nekem is 2-3 hósan aludták át az éjszakát kb ugyan így 11 kor ettek utoljára és 6 körül keltek, nekem ez pont átalvás, mert én akkor feküdtem le 11 kor.
2021. máj. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Én a 9-től 8-9-ig egyhuzamban alvásra mondtam mindegyik gyereknél, de kinek mi. 😊
2021. máj. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Álometetés. Nevében is benne van h a baba közben alszik. Szerintem teljesen fölösleges ezen agyalni. A különbség annyi hogy nem várja meg h felébredjen, de jól látod, anyatejjel valószínűleg nem húzná ki estétől reggelig.


Én speciel inkább lefekszem 20-21körül és alszok az első éjféli ébredésig, ismerősöd lehet h éjfélig fent van, hogy utána ne kelljen ébrednie.

2021. máj. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de nagyon közel jár hozzá. Az én kislányom 7 hetes kora óta nem kel fel éjjel, ez azt jelenti, hogy fél 8-8 körül alszik el este és fél 7-7 körül kel reggel, ébredés nélkül. Ő most 8 hónapos. Eleinte még pár hétig, ha kiesett a cumi, azt vissza kellett adnom egyszer, de azt is szépen elhagyta. Én akkor is azt mondtam, hogy átalussza az éjszakát, mert nem kellett etetni, nem kellett vele fent lenni, 10 másodperc alatt aludt is tovább.
2021. máj. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi erővel az én fiam is átaludta már 2 hónaposan. Félálomban sirdogált csak és úgy ciciztettem hogy ébren se volt. Ja hogy ezt sokszor óránként? Nem baj. Ő aludt csak én nem😂😂

Amúgy sztem simán kelne neki is a kicsi. Meg lehet még fog is. Aztán meg pislog hogy úr isten mi történt. Emiatt ne legyen rossz érzés benned. Ne hidd, hogy rosszul csinálsz valamit. Engedd el a füled mellett. Most ő marha büszke magára mert azt hiszi, hogy jajj de ügyes/szerencsés, de majd lesz amikor/amiben nem így lesz. 🤷

Amúgy nekem a végigalvás az ha este leteszem és reggelig nem is kell mennem. Ez 1,5 éves korától van. 9kor elalszik és 6-7 kor kel.

2021. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Én azt hívtam átaludt éjszakának, amikor egy huzamban 6 órát aludt... Mármint csak így magamban, mert kétszer fordult elő kb., amikor pici volt.

Ma pl a 14 hónapos lányom 20kor feküdt le, és 4:30-kor kelt szopizni, majd 6:15-kor végleg. Akkor ő most még mindig nem aludta át az éjszakát, vagy mi?

2021. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Nekem ez olyan határvonal. Ha nem etetné meg álmában, lehet felkelne enni, tehát nem magától alussza végig az éjszakát. Nálunk sokszor az van, hogy 20-4-ig alszik a gyerek, ha úgy veszed az 8 óra egyben, de visszaalszik még 2-2,5 órára, szerintem ez így 1 ébredés.


Egyébként azt gondol az anyuka amit akar, ne fájjon neked. Barátnőm ugyanígy csinálja, és ez neki is átaludt estének számít 🙂

2021. máj. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!