Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónaposan miért ment...

10 hónaposan miért ment tönkre ennyire az alvása?

Figyelt kérdés
10 hónapos, 2 hete katasztrófa a napirendünk. Korábban 6körül kelt, 9től aludt 2 órát, délután 2-3 fele 1 órát, este 8kor alvás cicin. Akkor is többször kelt éjszaka, de 2 hete kb óránként. A délelőtti altatás is nehezebb lett, de délután alig lehet elaltatni, volt hogy ki is hagyta (azt hittem átáll a napi 1 alvásra, de estére olyan szinten túlfáradt, hogy arcon pörgés volt este 9ig, alig tudtam elaltatni). Este fürdés és cicizés után játszani akar, ha hagyom akkor túlpörög, ha nem hagyom üvölt. Nagy nehezen elalszik, 8-9 körül, éjféltől 1-2 óránként kel, és most pár napja hajnali fél5-5kor kipattan a szeme és játszani akar, nem lehet visszaaltatni. Adjatok tippeket kérlek mert kezdek nagyon kikészülni. Próbáltam már azt is hogy elválasztom,mert már csak kevés tejem van, de nem eszik elég rendes kaját, a tápszert pedig nem fogadja el.
2022. júl. 28. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol tart a mozgásfejlődésben, nem kezdett el mászni, ülni, felállni? Ezek felborítják az alvást 8-10 hónapos kor körül. Esetleg fogzás? Ezekre tippelek.
2022. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kb akkor ment tönkre az alvása amikor elkezdte gyakorolni a kapaszkodás nélküli állást. Lehet hogy emiatt nem alszik? Azért nem gondoltam erre, mert se a mászás, se a felállás, kanapé mellett lépkedés nem borította meg ennyire.Gondoltam fogzásra is, de 7 foga van, egyiknél se volt ez, és nincs most bedagadva az ínye.
2022. júl. 28. 07:42
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Lehet. Sajnos más tippem, mint hogy ki kell bírni, nem igazán van 😅
2022. júl. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi 😅 ez is segítség, én már azon gondolkoztam hogy én rontottam el a cicin altatással és hogy nem hagyom sírni és annak van igaza aki alvástréningezik... De ha lehet hogy a mozgásfejlődés miatt és időszakos a dolog az más :D
2022. júl. 28. 07:51
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy rontottad el! Jól csinálod, az alvástréning nem megoldás. Kitartás, tudom milyen ez, az én fiam is ilyen “csodás” alvó 😥 mi most fogzás miatt nem alszunk napok óta.
2022. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem rontottál el semmit. Próbálj minél sötétebbet és a lehető leghűvösebbet csinálni, amúgy ki kell bírni. Tudom, könnyű mondani, de mire mindent kipróbálsz megoldódik magától (reméljük). Nagyon nehéz időszak ez, én is utálom. Ilyenkor nappal sem tudok jó anya lenni és bűntudatom van. Jobb lesz, kitartás!
2022. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem át akar állni 1 alvásra - azt írod, hogy a délelőtti altatás is nehéz, a délután pedig alig lehet elaltatni -

próbáld meg a dèlelőttit kitolni 12-13 közé. nem fog egyik pillanatról a másikra àtàllni, lesz még, hogy 2x alszik, de szerintem ez lesz a gond.

2022. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottad el.. 8-10 hónapos kora körül én is azt hittem ennél rosszabb nem lehet. De lett :D 1 évesen volt a legbrutálisabb. Mind a fogzás és mozgásfejlődés miatt volt, ekkor kezdett el járni. Másfél évesen a 12. kibújt fog után kezdett átaludni éjszakákat. Szóval én is csak azt tudom mondani kitartás!! Tudom könnyű mondani és nem vígasztal és mindenkit tarkón tudnál b.ni péklapáttal aki mégegyszer azt mondja el fog múlni :D de tényleg így lesz :) aludj vele nap közben. Ja és én is kezdeném vele elhagyatni a délelőtti alvást.
2022. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18. hónaposan lesz a legrosszabb ha engem kérdezel. az akkori alvásregresszió brutál. 🙄😬
2022. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, megnyugodtam hogy nem velem van a baj. A környezetemben mindenki azt mondja hogy ilyenkor már át kéne aludnia az éjszakát, nem kéne éjszaka ennie, mi meg nagyon nem efelé haladunk hanem visszafelé, ezért bizonytalanodtam el.
2022. júl. 28. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!