Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek ha a 11 hónaposom...

Mit tegyek ha a 11 hónaposom nem akar elaludni sem ölben ringatva, sem egyedül sem baba kocsiban tologatva?

Figyelt kérdés
Minden altatásnak sírás a vége, egyedül sír, baba kocsiban folyton fel akar ülni és ha vissza tolom fekvő pozícióba sír, az ölemben pedig forgolódik, 12 kg nehéz 1 órán keresztül ringatni ha folyton mozog. Mit tegyek, mert már nagyon elegem van?!
2022. okt. 1. 12:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk akkor van ha nem fáradt. Ilyenkor kimegyünk játszunk, próbálom fárasztani kicsit, aztán fél óra múlva próbálkozunk. Mennyi idő telik el az utolsó alvás és az altatás között? Persze ezer más dolog lehet, ez csak a mi esetünk.
2022. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl gyakran akarod altatni és még nem fáradt?
2022. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
2 vágyik,véletlen elküldtem. Kisfiam 11 hónapos kora körül szokott át az nappali 1 alvásra és megszűnt a szenvedés.
2022. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Akkor kell altatni, amikor álmos. Hányszor alszik napközben? Lehet elég lenne neki kevesebbszer, és akkor könnyebben elaludna. Az én lányom most 17 hónapos, 6 hónapos kora óta van fix napirendünk, 1xi napközbeni alvással. Így elég kiszámíthóan álmos is lesz a szokott időben és 10-15 perc alatt elalszik.
2022. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem alszik, kész. Lehet éppen átalakulnának az alvási szokásai, csak te ehhez még nem alkalmazkodtál. Várd ki, mi lesz belőle.
2022. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
8%
en ose altattam a gyerekemet. rendbe tettem tisztaba raktam megetettem es beraktam a kisagyaba. par het alatt hozzaszokott hogy feleslegesen ordit es szepen elaludt magatol. sosem kapkodtam fel nem ringattam nem simogattam megfelelo rutin volt az etetes tisztaba teves vagy furdes es a vegen az alvas. mindenfele cirkusz nelkul. nekem sem turelmem se kedvem nem volt hogy allandoan a gyerek korul ugraljak. megszokta hogy nincs felveve hiaba ordit es abbahagyta.
2022. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Hatos válaszoló: akkor minek kellett neked gyerek, ha semmi kedved meg türelmed a gyerek körül ugrálni? “Pár hét alatt hozzászokott, hogy feleslegesen ordít.” Szép anya vagy, mondhatom.
2022. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
6-os ès ez szerinted ìgy a normális, igaz? Bevágni a kicsit a kiságyba..ez tuti troll
2022. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

#6 az klasszikus sírni hagyás, senkinek nem javasolnám.

Olvasni is borzalmas, nemhogy beleképzelni magad a gyerek bőrébe.

Ezzel nem dicsekednék a helyedben.


Hányszor alszik 1 nap? Mostanság lesz esedékes átállni 1 alvásra, legalabbis 12-18 hónaposan szoktak 1 alvásra állni a babák általában.

Alvásborulás, fogzás, mozgásfejlődés, beszédfejlődés, ezek mind okozhatják, hogy nehezebb altatni. Próbálj alkalmazkodni hozzá.


A babakocsit pedig nem kell fekvő helyzetben használni 11 hónaposan. Ha elaludt ülve benne, nézelődve, óvatosan megtudod dönteni, de ülve is jót tudnak szunyálni. Már nem csecsemő, már nem köti le az egyhelyben fekvés, nézelődve alszanak el.

Változhatott is sok minden, lehet eddig zajban is fényben is elaludt, de lassan közeledik a kisgyermekkor, amikor a mindennapi tevékenységek zavarhatják. Sötétíts be, legyen csend, ha nagyon nem akar aludni akkor félhomályban lapozgassatok könyvet stb.

2022. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
6. Gratulálok. Én a helyedben mélyen szégyellném magam, hogy a gyerekem hozzászokott, hogy az anyja nem segít. Nem megszokta, hanem konkrétan sérült a világképe. Na nem baj, majd milliókért rendbe teszi egy pszichológus.
2022. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!