Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek ha a 11 hónaposom...

Mit tegyek ha a 11 hónaposom nem akar elaludni sem ölben ringatva, sem egyedül sem baba kocsiban tologatva?

Figyelt kérdés
Minden altatásnak sírás a vége, egyedül sír, baba kocsiban folyton fel akar ülni és ha vissza tolom fekvő pozícióba sír, az ölemben pedig forgolódik, 12 kg nehéz 1 órán keresztül ringatni ha folyton mozog. Mit tegyek, mert már nagyon elegem van?!
2022. okt. 1. 12:00
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nálunk mindig úgy volt, hogy mikor látom a fáradtság jeleit, ásít, dörzsöli a szemét, akkor ölbe veszem, besötétítek , és énekelek, ringatom. Már csak egyszer akszik mert ejszaka 1-2 keléssel 9-10 től 9 ig alszik. Ezért 1-2 óra körül van az alvás ideje. De sajnos kindig sír, pedig ha elhúzom alig bírja a fejét fent tartani de ugyan úgy sír.

6-os majd mijor felnőttként azt fogja mondani anya nem segített, anya nem volt ott, akkor megbánod amit tettél vele. Megtanítottad hogy nálad nem nyugodhat meg, csinálja magában. Én ha sír egy órán ketesztül is nyugtatgatom ha fáj a karom akkor is, bármi baja van olyan édesen mászik felém egy ölelésre. Idegileg megterhelő a sírása és néha feladnám de nem fogom.

2022. okt. 1. 15:52
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Ülj mellé és simogasd.
2022. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%

6 os vagyok egyvalaszt adok azoknak akik engem kritizaltak. en 1976 ban szultem amikor EZ VOLT A REND ES EZT AZ UTASITAST KOVETTEK AZ ANYAK. a vedono, a gyerekorvos es mindenki aki ezzel foglalkozott erre tanitottak az uj anyakat, ejjel nem volt szabad pl. etetni a gyereket csak teaztatni. amikor megszultem nem volt semmifele ramrakasa a gyereknek amikor mar megfurdettek es elrendeztek odahoztak megmutatni es ennyi. 3 orankent hoztak oket szoptatni ha ez nem volt eleg akkor a szobaban ahol a beosztott noverek felugyeltek az osszes ujszulottre adtak nekik teat. este 11 kor volt az utolso etetes, 30 percig lehetett szoptatni utana elvettek a gyereket es elvittek oket. 7 napig kellett bent maradni a korhazban en 6 agyas korteremben voltam, a gyerekeknek nem volt kisagy mert nem tarthatta az anya a korteremben a gyereket. nem volt szoptatas tanitas, egyszeruen kihoztak hogy szoptassuk meg es ennyi. en szerencses voltam nem volt vele problemam de mivel nagyon stresszes voltam 3 het utan abba kellett hagyni es a gyerek tapszert kapott, ami nagyon jo volt mert amig szopott egyfolytaban orditott az orvos szerint azert mert en nagyon rossz allapotban voltam. egy bantalmazo kapcsolatban eltem a terhesseg alatt es meg utana is fel evig naponta kaptam a verest. amikor a gyerek fel eves lett elvaltam mert akkor mar ot is bantani akarta az apja. abban az idoben ti meg csak nem is leteztetek , nem volt apas szules senki se johetett be a szuleshez, gatmetszessel szult mindenki akar szukseg volt ra akar nem. a szuloagy egy rohadt kemeny asztalszeru nogyogyaszati agy volt ahonnet nem lehetett leszallni es az oldaladra fordulni mert rogton radszolt a szuleszno. en 16 oran at vajudtam egyedul az utolso ket oraban jott be a szuleszno az utolso feloraban meg az elore kifizetett orvosom aki egyhavi fizetesemet kerte el ELORE. ezeket azert irtam le mert ebbol a korosztalybol amelyik en vagyok 1955 ben szulettem ez volt a normal menete a szuleseknek. aki csaszaros volt annak 10 napig kellett bentmaradni es legtobbszor nem engedtek szoptatni se a gyereket kezdettol tapszert kapott. nem lehetett vitatkozni abba a korhazba kellett mennem ahova en a keruletben ahol laktam tartoztam. szoval mielott mindenki egyertelmuen szorna a sarat ismeretlenul valakire talan meg kene probalni tajekozodni hogy nem mindig igy volt a szules ahogy nektek most van.egyebkent az altatas fogalma akkor teljesen ismeretlen volt a lelkunkre kotottek "anyuka ne kapkodja fel a gyereket mert akkor el lesz kenyeztetve". es az anyak 90 % eszerint nevelte a gyereket. lehet hogy egyszer majd az a nevelesi modszer lesz a leszolas targya amit ti most csinaltok. egyebkent

en mint no ma sem engednem be a ferjemet a szuleshez, fuggetlenul attol hogy nagyon jo hazassagban elek a masodik ferjemmel mar 45 eve. en tulestem egy mehenkivuli terhessegen amire majdnem ramentem es az akkori orvosi tevedeseknek koszonhetoen megfertoztek hepatitis C vel a transzfuziokor. en kulfoldon elek 35 eve itt mar tulestem rakmuteten es egyebeken ha Mo on elnek regen alulrol szagolnam az ibolyat. most aztan lehet ram dobalni a mocskot hogy milyen szemet anya vagyok. nem tudtok semmit csak itelkezni. ja es meg valami. az en korosztalyombol nagyon sokan 6 honap utan visszamentek dolgozni mert a GYES nem volt eleg a gyerekek meg mentek a bolcsodebe. errol meg az altatasrol ennyit.

2022. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%
meg annyit hozzatennek (6) hogy en pl. nem sotetithettem volna be meg rendelhettem volna csendet amikor az anyosomeknal eltunk az egyik szobaban.akkoriban egyaltalan nem a gyerekek korul forgott az elet. a mi szuleinknek meg volt 6 het szulesi szabadsag (amikor en is szulettem) es vissza dolgozni ha a ferj nem tudta eltartani a csaladjat. mit tudtok ti a multrol sose beszletetek meg idosebb asszonyokkal, azt gondoljatok csak ti szultetek gyereket mi biztosan tojasbol keltunk ki. ma is sok anya van foleg ahol tobb a gyerek hogy anyuka nem tud folyton az ujszulottel foglalkozni mert a nagyobbaknak iskola ovoda netan meg auto sincsen es sok helyen a ferj nem fogadja el azt a magyarazatot hogy az ujszulott miatt nincs tisztasag, normalis etel (tudom ti nem foztok ugy rendelitek, ennek hire se volt akkoriban csakugy mint az automata mosogepnek meg az eldobhato pelenkanak), tehat el kellett latni mindent ha videken laktal akkor meg a kertet allatokat is mert senki se csinalta meg helyetted. akkoriban az se volt divatban hogy nagymamara rahajitjuk a gyereket mi meg megyunk a kormoshoz meg a plazakba mert mindjart szentte kell bennunket avatni hogy gyereket hoztunk a vilagra. 10 es a fiamnak semmifele lelki serulese nem lett ahogy a kortarsainak sem.
2022. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 14-es.

Megértem, hogy bosszant téged az ítélkezés, hiszen anno ez volt a szokás és azt is elismerem, hogy ma is vannak túlkapások. Így például én sem értem azt, hogy miért is kéne mondjuk 3 évig otthon lenni egy gyerekkel, de azt azért kihangsúlyoznám, hogy a többség szerintem nem is tesz így.

Hogy a tárgyra térjek: nem hinném, hogy egy anyát felment a felelősség alól az, hogy "mert azt mondták". Ha orvosi és védőnői utasítás kellene egy csecsemő ellátásához, akkor nem lenne itt az emberiség. Amit leírtál, csak azt bizonyítja, hogy régen mennyire sok rossz szakember volt, mivelhogy másodéves élettanon már oktatják azt, hogy az olyan üres folyadékok, mint a tea is 20 másodperc alatt ürülnek az üres gyomorból. Ennél éppen csak egyel jobb a tej, de éppen azért kér csóri baba 2-3 óránként belőle, mert ahogy te sem laksz jól ebédre egy nagy bögre tejjel, úgy ő sem. Inkább végtelenül szomorú az a tény, hogy rossz szakemberek rosszul berögzült szokásaira előbb hallgattak anyák, mint a saját megérzéseikre és még ennél is elkeserítőbb, hogy ugyanezek a "szakemberek" a mai napig garázdálkodnak, mert 80-90 éves vénemberek doktorbácsisat szeretnének játszani.

Átmenet pedig van aközött, hogy még a 2 éves is feszt anyamellen lóg és aközött, hogy az újszülöttre ráb@sszuk az ajtót és rohanunk pörköltet főzni. Elhiszem, hogy te úgy emlékszel vissza, hogy nektek mennyivel nehezebb volt, de kicsit nyögvenyelősnek érzem a példáidat most, hogy például a mosipelus reneszánszát éli (különben hármat találgathatsz, hogy nálunk ki volt az, aki a leginkább fintorgott a mosira - anyósom), és itt gyakorin is versenyeznek az anyák, hogy ki hány fogásos menüvel várja haza urát. Attól, hogy a lehetőség megvan például a kajarendelésre, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy a mai anyák mindennap rendelnek.

Az utolsó kommented meg brutális lekezelő. Igen, a ti korotokban nem volt divat körmöshöz járni, de ha végig nézem az akkori fotókat, akkor ha már itt tartunk lényegében a fürdésen kívül más sem. Szőrös láb, madárfészek frizura, szódásszifon szemüveg, ocsmány virágmintás klepetus ruhák, ami alatt valóban mindegy volt, hogy hogy lóg az ember melle. Tessék! Milyen érzés ezt így visszaolvasni?

A "nem passzoltuk le a gyereket a nagyinak" című megjegyzésedre annyit, hogy anyósom a 4 hónapos csecsemőt az első szembejövő vénasszonynak már dobta is oda, mert igen, rohanni kellett vissza dolgozni, a 6-8 éves gyerekek meg egészen konkrétan a nagyszülőknél laktak. És nem egyedi példa. Amúgy is némileg ellentmondásos az, hogy 6 hét után mentetek vissza dolgozni, de a gyereket azt ti neveltétek. És amíg robotoltál, addig a s3ggedbe dugtad őket vissza?

Attól, hogy te ezt élted át, még ez a rendszer nem volt jó.És az, hogy szerinted nem lett lelkisérült, még nem jelenti azt, hogy tényleg nem. Az én férjem és a testvére például jártak emiatt pszichológushoz, tehát rögtön meg is cáfoltalak. És hány embernek kellene menni. Annyira kritikátlanul fogalmaztad meg a mondanivalódat, hogy a stílus mögött elvész a lényeg.

2022. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes nagyanyám a 60-as években szült és még sem hallgatott a hülyeségre. De ettől függetlenül, nem az a baj, hogy hallgattál a szakemberekre és így tetted, hanem, hogy ezt javaslod másoknak. Ópiumos teát, pálinkás kenyeret is adtak, de rájöttek, hogy káros. Gondolom a gyerekeidnek te sem adtál. Miért nem? Az meg, hogy feltételezed, hogy nem főzünk nevetséges. Úgy csináltok, mintha a ti korosztályotok valami csoda lenne, mégis ti tettétek pokolivá ezt az országot. Ma egy anyára sokkal több feladat hárul mint rátok, szóval ne nyávogj, mert senkit nem érdekel. Kőkeményen dolgozunk, köszönjük egy besavanyodott vénasszony ócsárolására nincs szükségünk. Sírni hagyni a gyereket kínzás, akkor is ha te így csináltad 🤷‍♀️
2022. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%

14#

Lekakkantom hány éves vagy, a pofátlanság netovábbja hogy itt sipákolsz, hogy nektek millió éve mennyivel nehezebb volt, és mi rendelünk, nem főzünk, meg brühü nem volt apás szülés.

Előtted 100 évvel meg mosógép se volt, meg gáztűzhely.

Képzeld el, én 1300 kilóméterre érek bármiféle rokontól, a férjemmel ketten oldottunk meg mindent, 0 anyagi segítséggel, hitellel indítva az életünket, albérletben lakva, fizikai munkát végezve, idegen országban. Covid alatt itt se volt apás szülés, és amíg otthon voltam tanultam, majd mentembis vissza dolgozni.

Rend van, dolgozunk mindketten, főzök kaját, mosógép mossa a ruhát, teregetünk, takarítunk, mindketten.


Mindemellett felkelek a gyerekhez ha sír, és minden éjjel vele virrasztottam míg igényelte. Ölbe baba volt 3 hónapig.


Amiket felsoroltál nem kifogás! És nem kell ezt az elavult, pocsék nézeteidet javasolni. Káros. Nem véletlen volt annyi sorozatgyilkos 60-90' között.

2022. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
47%
sehol se irtam hogy 6 het utan mentem vissza dolgozni, az az en anyam idejen volt. es amikor en visszamentem sajat akaratombol mert igy talaltam jonak a gyerek bolcsodeben volt es tulelte. jot szorakoztam hogy mint a hienak vetettetek ram magatokat mert meg mertem irni hogy nem mindenkinek a gyerek korul forgott es forog vilag ma sem.
2022. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%
18. Jól van, majd akkor se károgj amikor a 8 ágyas elfekvőbe egyik gyereked se nyitja rád az ajtót. Tudod, az életük nem körülötted fog forogni ;)
2022. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Kedves 14. megértem, hogy nehéz volt neked és akkoriban voltak szokások, de mostanság sem könnyű senkinek, és még most is vannak bizonyos emberek szegény életkörülmények között ahol hamar vissza kell menni dolgozni.

Mindenkinek megvan a saját sztorija és hidd el csak nagyon kevesen vannak azok az édesanyák akiknek könnyű.

Magamból és az ismerőseimből kiindulva tudok véleményt mondani.

A megyei kórházban ahol én szültem apa nem jöhetett be a covid miatt, és egy nőgyógyászati asztalon szültem, rengeteg vért vesztettem ami nagyon legyengített, gátmetszés mellett még szakadtam is ( kb így /)

a zsibbasztó nem hatott minden szúrást éreztem, alig pihentem már hozták is a babát az ágyacskájában, itt van anyuka gondoskodj rólla, baromira fájt mindenem,volt még valaki a szobában ő császárral szült tőlle megkérdezték vigyék e el a babát éjszakára,tőllem nem kérdeztek semmit, azt sem mutatták meg hogy kell fogni, hogy kell etetni csak az ölembe adták és elvárták hogy már tudjam, persze ők már régóta dolgozhatnak ezért nincs türelmük minden egyes anyukához. Amúgy voltak kedvesek is köztük de volt aki szúrós szemmel nézett rám mert kb 16 nak néztek és úgy is szóltak hozzám.

3 nap múlva haza engedtek minket, nekem a sebeim még frissek voltak, aludni pihenni csak akkor mikor a baba is alszik, az enyém szinte csak rajtam akart aludni.

A munkáról meg annyit, hogy most minden sokkal drágább mint régen volt, falun még csak van egy kis kerted, városon viszont még az utolsó petrezsejem levelet is meg kell vásárold.

Az hogy a te férjed bántalmazott titeket nagyon sajnálom, de sajnos most is előfordulnak ilyen esetek és még sajnosabb hogy nem ritka, az alkohoz és a düh kezelési problémák miatt.

A mostani anyukák ugyanúgy vezetik a háztartást és csillog a lakás mint a te idődben, főzés, mosás, takarítás sosem fog kimenni a divatból. Még akkor sem ha valakinek gél-lakkos körme van.

Az hogy valaki ad magára már elvárás, nem mehetsz ki büdössen, zsíros hajjal, koszos körömmel, koszos ruhában az emberek közzé mert sokat elárulna róllad, pl azt hogy koszos a házad, lusta vagy fürdeni, és nem adsz magadra és a megjelenésedre. Nekem is voltak olyan heteim amikor éjszaka 1 órakkor aludt el a baba, apánál nem akart elaludni csak anya kellett, már nagyon fáradt voltam de akkor is mentem és 2 perc alatt letusoltam és fogat mostam.

Mamám is sokat mesélt az akkori gyereknevelésről, mindenkinek 1-2 ünneplő ruhája volt, teáztatták a babát, bepólyálták jó szorosan, de sosem mondta hogy ott hagyta hadd sírjon pedig neki is 3 gyereke és egy keményen dolgozó férje volt aki fáradtan haza esik és éhes. E mellett még baromfi is volt az udvaron meg egy tehén.

Mesélte valaki hogy az anyósa dicsekedte el nagy büszkén hogy betette egy baba ketrecbe és ott nőtt fel a fia, ott aludt stb. Nos a pasinak most is gondjai vannak a bizalommal és még miegymással.

Nehéz volt az életed, megértem, de ez arra a felvetésre hogy a gyereket hamar bölcsibe adjuk, hagyjuk sírni oszt jól van még nem mentség. Mostanában azt mondják hogy ha nem vagy rá készen még várj a gyerekkel, mert a baba nem hibás a te problémáidért hogy rajta csattanjon, ő nem okozott neked gondot és te mint anya felelős vagy abban hogy a gyereked igényeit kielégítsd.

2022. okt. 7. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!