Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most ez akkora baj, hogy apás...

Most ez akkora baj, hogy apás a kisfiam, szègyellnem kellene magam, mint anya?

Figyelt kérdés
Fèrjem rengeteget dolgozik, jò pènzèrt, de rengeteget. Hajnali 4 kor indulnak a csapattal, s este negyed 7 kor èrkezik haza. Hosszú nagyon, tudom, de szereti is, s bìrja egyelőre. Egyedül pèntekenkènt 16 òrakor jár haza. Ezt azèrt ìrom le, mert szerintem emiatt a munkarend miatt apás nagyon a 2 èvesünk. Ha apa hazaèr, vacsizunk, játszunk, dumálunk, sokat csüng rajta, mèg kakilni sem hagyja, megy utána :D Felváltva fürdetjük, altatjuk, de pár napja megint csak az apjával hajlandò aludni menni a szokásos 20 òra után. Ha kèrem, hogy hagyja picit pihenni, nem ritkán sìr, imádják egymást, de azèrt pròbálok a fèrjemnek is nyugtot hagyni, na nèha kevès sikerrel. Ha valakinek erről mesèlek, hogy ma apa fürdet, altat teljesen UFO-nak nèznek ès jön a "hát nálunk ilyen nincs", "nálunk csak anya kell", "ez de furcsa" stb. kommentek, elèg lenèző hangnemeket kapok. Mintha ez az èn szègyenem lenne, hogy apás ès vele is elalszik, s nem mindig engem akar hozzá. Bevallom, ha már napok òta tart, hogy nem akar velem aludni jönni, csak apával, nekem is valahol rossz kicsit, de megèrtem őt, ha ez az igènye, viszi az apja, másrèszről csodálatos is, hogy ennyire szeretik egymást ès a fèrjemet is teljesen máskèpp látom, miòta ilyen odaadò apa szerepben van, s tènyleg kiveszi a rèszèt mindenben baba kora òta. Persze ha már nagyon fáradt a fèrjem, jelzi ès akkor egy kis ringatás által velem is elalszik, ha már kellően álmos a pici, de ha nem muszáj emiatt nem hagyjuk sìrni. Szerintetek ez rossz? Valòban rosszabbul kène ez èrintsen? A kicsi napközben szeretget, puszilgat engem is, nem rideg vagy ilyesmi ...
2022. nov. 12. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellene.
2022. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ohh mit meg nem adnék érte...nem vagy egyáltalán rossz anya, ez gyerekfüggő. Az én férjem is sokat dolgozik és pont emiatt csak anya kell mert amúgy is ritkán lája és nem szokott hozzá. De én meg emiatt érzem hogy elrontottunk valamit
2022. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, mással meg ne törődj!


Mi váltott műszakban dolgozunk. Mindig az kellene, aki nincs itthon.

Ez normális.

2022. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináljátok, respect. Szerintem az irigyek szólnak ilyenkor, ne foglalkozz vele.
2022. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Miért kéne? :)
2022. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a férjem altat esténként.


Dolgozunk mindketten csak én délig, elhozom a gyereket, leteszem nappal én, este fürdetek és a férjem teszi le. Én emiatt biztos nem néznélek ufónak. Volt egy apás időszaka, most épp anyás de ez változhat bármikor.

2022. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek egy kicsit. Amúgy jól csináltok mindent ne érezd magad rosszul más miatt.

Nálunk apa kamionos. Hétfőn elmegy már korán és pénteken az esetek 80%ban 19előtt nem ér haza. A maradék 20ban is 16előtt ritka. Nagyon anyás mind a 2. 5 és 1 évesek. 1 lépést nem tudok megtenni nélkülük. A nagy most kezd jobban nyitni az apja felé de még messze van attól hogy ő is jó legyen betakarom alvásnál, mesét olvasni vagy játszani stb.

2022. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves a lányom lassan. Kezdettől fogva az apja fürdeti, és 80%ban ő is altatja. Hogy ez miért van így? Mert ő szerette volna hogy neki is legyen egy kis ideje a lányunkkal, illetve neki kikapcsolódás a gyerekkel lenni.


Bármikor rá tudom hagyni és ha bánatos a kislány ugyanúgy nála is megnyugszik ha én nem vagyok ott.


Emiatt szégyellnem kéne magam? Nem hiszem. A nap maradék részében mindent én csinálok, tehát ne ez alapján a pár óra alapján ítéld meg az anyaságod. 24bol 20at te vagy vele. Az anyaság nem abból áll ki fektet és fürdet stb. :)

2022. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 vagyok. Azt azért hozzátenném hogy ha nem vagyok ott mind a 2 tok jól elvan az apjával.
2022. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
NE szégyeld!
2022. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!