Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden este "virraszt" a...

Minden este "virraszt" a baba. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam. Szeretnék tanácsot kérni, vajon mit rontok el.


Éjjel már hetek óta felkel és 1,5-2 órán át csak nyöszörög, sír vagy csak néz a sötétben. Próbálom altatgatni teljes csendben, de hiába.

2-szer szokott aludni, nem tudom, hogy ez az átállás jele vagy valami más a baj. Tény,hogy egyre nehezebben alszik el napközben, viszont álmosnak tűnik és már este is nagyon nyűgös ( 2 alvás után is). Próbálom nem hagyni,hogy sokat aludjon, 1 alvással is próbálkoztam, de ugyan olyan estéink voltak.

Levegőn is sokat vagyunk, bőségesen vacsorázik.



Ha valakinek van ötlete erre, azt megköszönném :)



2022. nov. 18. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Tudom lepontoznak de nálunk amikor ez van én kimegyek vele játszani egy fél órát, eszünk egy banánt, kap vizet és egy fél-háromnegyed óra múlva visszaalszik. Baromi idegesítő tudom. Nekünk nem jött be a csöndbe, sötétbe legyünk akkor is.
2022. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Az én fiam is kelt, de ha nem sírt én aludtam tovább, volt hogy 2 órát fetrengett.
2022. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Angol szakirodalomban ezt hívják úgy hogy "split night" és amúgy igen, valamit a nappallal kell valószínű rendbetenni vagy próbálni, mert általában ez attól van, hogy nem elég fáradt (vagy nem volt eleget ébren esti altatás előtt, vagy sokat aludt nappal).


Nem írtad mennyi a nappali alvása, ha ez 2 óra+ akkor lehet érdemes lenne maximalizálni 2 órában. Azt is érdemes megnézni, mikor ébred fel, "bepótolja"-e az ébren töltött órákat reggel?

Este mennyi időt van ébren lefekvés előtt?

Egyébként az 1 alvásra átállás is olyan, hogy eleinte jó ha egy héten 2-3-4 1 alvós nap van, a többi 2 alvás, lehet lassan készen áll rá.


Nem kizárt hogy a fogzás, mozgásfejlősés is rátesz, de az hogy ilyen sokáig van ébren, inkább arra utal hogy nem fáradt eléggé.

2022. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos sírdogál is, ha csak nézelődne én sem bánnám, mert tudom, hogy vissza tud aludni.


2-2,5 órát alszik napközben, két részletben, az alvások között kb 3 óra tellik el, az esti fürdés előtt is. Ha 4 után még aludna akkor általában felkeltem. Utána fél 8-kor fürdik.


Reggel elég változó mikor kel, van, hogy pótol és már fél 9kor én keltem.. akkor jönnek össze az 1 alvós napok. De van, hogy már fél7-kor ébren van, azzal viszont nem bírja ki.

2022. nov. 19. 07:18
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Ha 2-t alszik, picit próbáld nyújtani az ébrenléti időt.

Kb 3-3.5-4 óra lenne jó (a kötőjelek az alvásokat jelölik), 1 alvás esetén meg 5-5.5 (vagy 5-5).


Lehet nem ártana reggel egy fix legkésőbbi kelős időpont se, fél8 vagy 8. Mert amúgy nincs fenn eleget nappal hogy eléggé álmos legyen éjjel. (Felnőtteknép is, ha valaki 10kor kelne, lehet nem akarna este 10-11 kor már aludni).

2022. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!