Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, hogy bírjátok az...

Anyukák, hogy bírjátok az extrém alváshiányt?

Figyelt kérdés
2 éve nem aludtam át éjszakát, ráadásul az éjszakai ébredésekhez mostanában hozzájön a hajnali 4-5 körüli kelés minden nap. Most beteg is a kisfiam, örülök, ha 1 órát alszunk egyhuzamban. Ráadásul más okokból nagyon stresszes vagyok, néha alig tudok visszaaludni, amikor felébreszt. Szédülök, minden bajom van. Nem tudom most másra rábízni éjszakára sajnos. De félek, hogy rossz vége lesz. Terhes is vagyok ráadásul. (Amikor terhes lettem, éppen csak 2-3-szor ébredt a fiam éjszakánként, így be mertük vállalni). Valami tanács? Ti ilyenkor hogy vészelitek át?

2022. nov. 28. 07:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
A férjed/párod akivel a 2. gyereket bevállaltátok hol van?
2022. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg hozza lehet szokni. Ha mar aludhatsz, akkor se fogsz tudni, mert ebredsz folyamatosan. Majd most jon az ujszulott, csapjál hozza meg ket ev nem alvast. Sajnalom. :( Mire a kicsi is 3 lesz, biztos normalizalodik.
2022. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mindig mondja, hogy alszik ő a gyerekkel, de mivel hajlamos álmában beszélni meg csapkodni, én nem szeretném. Engem is volt, hogy véletlenül megütött álmában...
2022. nov. 28. 07:39
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Az éjszakákat én viszem évek óta.. terhesen a nappali alvásokkal pótoltam. A nem alvó gyerekkel volt addig a férjem, sétáltak vagy zenét hallgattak, én meg aludtam 1-2 órát. Túlélni elég volt.
2022. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
Miért kell aludnia a gyerekkel? Aludjon külön szobában és ha felkel a gyerek menjen át néha ő. Ez az együttalvósdi abszolút nem pihentető senkinek, nem értem miért ekkora divat most.
2022. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Én már közel 4 éve nem alszom át az éjszakákat. Akkor született a kislányom, 2 éves koráig nem aludt végig éjszaka, hiába saját ágyban aludt. Aztán mire ez jó lett volna, megszületett a fiam. Kezdődött minden elölről. Nekem muszáj volt nappal is aludnom, amikor a nagy aludt, máshogy én sem igazán bírtam volna.
2022. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Én 3.5 eve nem aludtam át az éjszakát.

Fiam 1,5éves koráig 5-6x kelt, azóta is 1x minimum. 3.5éves


Lányom 14hónapos, a mai napig kel 4-5x.


Ez egy ilyen időszak. Én simán bírom,igaz a napi 1 helyett 3 kávét iszok.

Vannam nehezebb napok, de nem panaszkodom. Hozzaszoktam nagyon hamar

2022. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá lehet szokni valóban, nagyon sajnállak, nekünk szerencsére már múlóban van a nemalvás a második gyerkőcnél is.


Ami nekünk bevált, hogy a hétköznapokat én viszem, hétvégén viszont a férjem is segít, pl reggel ha a gyerek felkel, akkor foglalkozik ő vele, engem hagynak tovább aludni. Vagy délután leviszi a játszótérre én pedig le tudok dőlni kicsit.

Hozzátenném, hogy az éjszakai ébredés okát ki kéne deríteni, nálunk amióta több a kinti Foglalkozás azóta jobban alszik. Tehát kötelező séta, motorozás vagy akármi, bent pedig legalább egy óra "torna", fitnesz labdázás, benti hinta, ugrálás, minden ilyesmi, azóta nagyon nagyon ritka hogy ébred.

Mindenképp be kell vonni a férjed, mert előre szólok, a kisebbel nem fognak ám mindig szinkronban aludni, vagy egyik ébred vagy másik, egyszerre elég ritka az alvás, szerintem most vezesd be a kisebbnek a mindenféle mozgásos napirendi pontokat, hogy alaposan fáradjon, és a férjed is segítsen be, mert terhesen baromi szívás a nem alvás, a babának se tesz jót..

2022. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld most átszoktatni külön ágyba, mert ha meg lesz a pici még rosszabb lesz így.
2022. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
37%

"Most beteg is a kisfiam, örülök, ha 1 órát alszunk egyhuzamban."

. Na, de miért? Nem gondolnám, hogy ez teljesen normális még betegen is.

2022. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!