Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 èves gyerek altatása, hogyan?

2 èves gyerek altatása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam februarba lesz 2 èves ès nappal nem hajlandó elaludni,akármilyen fáradt. Csak akkor alszik el,ha vallamra fektetem ès sètálok vele,ami nagyon megterhelö már ès mindenem fáj.

Próbáltam,hogy nem veszem fel ,de akkor egèsz nap nem aludt.

Nincs valami ötletetek, hogy szoktassam le erről?


2022. nov. 30. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg próbáltál mellé feküdni, mesélni?
2022. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

1 éves lányom ugyanez, mindent próbáltam.

Ha nem itthon vagyunk, hanem pl. hétvégén a nagyszülőknél, akkor még ez sem működik, olyankor elvisszük altatni kocsival és az autóban alszik, mi meg céltalanul megyünk, hogy legalább fél órát aludjon, mert különben nyűglődik és sír egész nap.

2022. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aludt el máshogy ez előtt? Hogyan?
2022. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokáig sétáltam én is a lanyommal.

Ő is kb 2 éves volt amikor addig eljutottunk, hogy leültem vele fotelbe, és ott hintáztattam az ölemben.

Aztán pár hónap múlva leültem az ágya mellé és fogtam a kezét amíg el aludt.

2022. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen mellè fekszem,de sajnos nem alszik el. Lemászik az ágyról,ha nem engedem nagyon sír,hisztizik.

Règen elaludt az ágyba úgy, hogy feküdtem mellette ,simogattam stb.

De jött ez az időszak ès bizony eleinte voltak olyan napok,hogy nem aludt,de aztán valahogy egyszer felvettem ès úgy sikerült elaltatnom. Nèha viszont 40 percig is kell így altatnom ès már nem bírom 😢

2022. nov. 30. 13:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha leülök vele úgy sajnos nem marad el😢
2022. nov. 30. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanígy voltunk mi is, csak ringatva aludt el 2 éves koráig. Aztán viszont bölcsibe kellett mennie, ott nyilván nem volt opció a ringatás, le kellett szoktatnunk. Kb egy hét alatt sikerült, eleinte ő is kimászott az ágyból, sírt… végig nyugodtan, lágyan beszéltem hozzá, hogy bölcsibe fog menni, mert már nagyfiú, a nagyfiúk pedig így alszanak. Neki ez a nagyfiú dolog megtetszett, úgyhogy előbb-utóbb tiltakozás nélkül az ágyában maradt. Most 3 éves, nem mondom, hogy nincsenek hullámvölgyek az altatásban, van olyan, hogy 1 óra mire elalszik, de azóta az ágyában alszik. Nekünk a legjobban az jön be, ha leülünk az ágy mellé a földre, megfogjuk a kezét és a leesésgátlóra hajolva úgy teszünk, mintha aludnánk, kicsi simivel persze.
2022. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát, sajnos nem megy másképp, mint egy kis sírás árán. El kell neki magyarázni, hogy ez neked fáj, fárasztó, betenni az ágyába (vagy megkérni, hogy másszon be, ha olyan ágya van) és simogatni, mellé feküdni, kezét fogni stb, amíg el nem alszik. Lehetőleg anélkül, hogy újra kivennéd... tudom, hogy nehéz, én is most szoktatom a 2,5 éves kisfiamat arra, hogy a 28354734 esti mese és puszi és ölelés után kijöhessek tőle, de türelmesnek, megértőnek és kitartónak kell lenni.

Félreértés ne essék: mindenki úgy altat, ahogy neki kényelmes, de amikor már teher és frusztráló, akkor érdemes új (de humánus) módszerekkel próbálkozni.


a 3-as voltam

2022. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én az elején hagytam, hogy lemásszon az ágyról. Mindig mondtam, hogy akkor játszál, de anya itt alszik, mert pihenő idő van. Általában 5-10 percen belül mindig visszabújt mellém. Most már csak felül, mutogat játékokra, hogy ott vannak, és beéri annyival, hogy majd játszik vele, ha felébredt. Utána visszafekszik. Próbáld meg, veszteni nem tudsz.
2022. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Alakítsatok ki egy rituálé, amiből tudni fogja, hogy alvás következik. Sötétíts be, közben mondd el az alvós mondókát. Aztán feküdjetek be az ágyba, olvass mesét, amit ő választhat ki.

Utána még lehet neki dúdolni, simogatni és ami a leghatásosabb lehet, játszd el, hogy álomport szórsz rá. Nagyon szokták szeretni a gyerekek.

Legyen alvós plüsse vagy szundikendője, ami megnyugtatja. Ezen kívül próbálkozhatsz még relaxációs zenével vagy levendula illóolaj párologtatással is.

2022. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!