Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik 2-3× felébrednek a baba...

Akik 2-3× felébrednek a baba miatt (kb. 7 óra össz. alvással), azok kipihentek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem,nem vagyok kipihent...de ez ilyen...ez sem tart orokke,olyan gyorsan megnőlnek a gyerekek.
2023. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

2-3x ébredéssel éjszakánként még igen, ki tudom pihenni magam. Nem ideális, de tudok funkcionálni így egész nap, max este nem maradok fenn nagyon sokáig.

Amikor óránként kell 2-3x ébredni, na akkor már nehezebben :D

2023. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ miért kel fel. Amikor 3x kelt enni, akkor nem voltam kipihent (szoptattam és utána tápszert kapott). Mióta nagyobb és max azért ébred meg mert keresi a cumiját, így nem panaszkodok. Kb fél perc míg átmegyek hozzá, odaadom neki és mehetek vissza aludni.
2023. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Vagy enni kel fel vagy csak vissza kell altatni.

(szerencsére már ritka h 20 percnél tovább fent kelljen maradni vele, de minden éjjel van egy 20 perces altatás).

Megkaptam, hogy kipihentnek kellene lennem.

2023. jan. 19. 09:42
 5/21 A kérdező kommentje:
Mivel más is Kipihented azért velem valami baj van ha kimerült vagyok
2023. jan. 19. 09:42
 6/21 A kérdező kommentje:
Baccus sírt a kicsi és véletlenül elküldtem a zagyvaságot 😅
2023. jan. 19. 09:45
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez attól is függ, hogy kinek mekkora az alvásigénye. Nekem a 7 óra megszakításokkal is bőven elég, de lehet hogy neked meg nem. Természetesen hülyeség az, hogy ha én ennyitől kipihent vagyok, akkor neked is annak kell lenned.
2023. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg amúgy szerintem idővel változik is az ember szubjektív kipihentség-mérője. Én most a második gyerekkel éjszakázok, az elmúlt 3 évben a nagy miatt már egyrészt hozzászoktam, másrészt azóta nem volt éjszaka, amit teljességében átaludtam volna, így kicsit átértékelődtek az értelmező szótáramban a kipihentség fokozatai. Gyerekek előtt 9-10 órás alvással éreztem magam igazán pihentnek és jól, most már örülök neki, ha összejön a 7 óra, és az is darabokban. Skálázódik a dolog :D Ha nem akarok napközben meghalni, akkor én már pihentnek értékelem magam és úgy érzem, tele vagyok energiával, ha csak 2-3x kellett felkelnem. De én szerencsés is vagyok, a nagyot már csak meg kell nyugtatni és átkísérni a mi ágyunkba (vagy néha már azt sem), a kicsi meg belealszik a szopizásba, szóval egyiküket sem kell konkrétan altatgatni, így én is vagy a kanapén nézem a tiktok videókat szoptatás közben, vagy ha már túlzásnak érzem, a kicsit is beveszem magam mellé az ágyba, és vele együtt bealszok a szoptatásba. Így sem olyan pihentető az alvás, mintha nem lenne egyáltalán gyerek, de azért pihentetőbb, mint fél órát le-fel sétálgatni és altatni a picit.


#2 voltam.

2023. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
7 óra egy felnőtt alvás igénye, ezért az kifejezetten elég, sőt ideális. Inkább a 6 óránál kevesebb alvasnal jelentkeznek a problémák, kimerültség, nyomott hangulat, szédülés, fülzúgás ilyesmik .
2023. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Megszoktam inkább. Elfogadtam, hogy ez ilyen. Amúgy ha 3 órákat tudok egyben aludni, akkor pillanatnyilag az kipihentnek számít, igen. Nyilván nem összehasonlitható 7 óra folyamatos alvással, de el lehet lenni igy.
2023. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!